Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
زیبایی ، پوست و لیزر موهای زاید در کشور | دستگاه لیزر مو |بهترین کلینیک لیزر مو

با انواع جراحی شکم آشنا شوید

به طور کل، به روش های جراحی که در آن شکم باز می شود، جراحی شکم اطلاق می شود. جراحی هر یک از اندام های شکمی به طور جداگانه ای در رابطه با همان ارگان (معده، کلیه، کبد و غیره) مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه این مطلب با انواع جراحی های شکم بیشتر آشنا خواهید شد.

0 67
با انواع جراحی شکم آشنا شویدReviewed by مینو زرفش - انواع جراحی شکم on Jul 7Rating: 5.0با انواع جراحی شکم آشنا شویدبه طور کل، به روش های جراحی که در آن شکم باز می شود، جراحی شکم اطلاق می شود. جراحی هر یک از اندام های شکمی به طور جداگانه ای در رابطه با همان ارگان (معده، کلیه، کبد و غیره) مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه این مطلب با انواع جراحی های شکم بیشتر آشنا خواهید شد.
به این مطلب چند تا ستاره می دید؟
جراحی زیبایی شکم
جراحی شکم

به طور کل، به روش های جراحی که در آن شکم باز می شود، جراحی شکم اطلاق می شود. جراحی هر یک از اندام های شکمی به طور جداگانه ای در رابطه با همان ارگان (معده، کلیه، کبد و غیره) مورد بررسی قرار می گیرد. بیماری هایی که بر حفره شکمی تاثیر می گذارند، عموما تحت یک نام مشخص (مانند آپاندیس) تعیین می شوند.

تخفیفات ویژه عید در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل الکساندرایت در ایران (اسکلپیون 2018)

   22612171_021    021-22612108

 09027610748

مطالعه این مطالب نیز توصیه می شود:

از بین بردن چربی های شکم و پهلو با استفاده از جراحی

بهاره رهنما و نعیمه نظام دوست چگونه اینقدر لاغر شدند؟!

 

انواع جراحی شکم

لاپاروسکوپی
انواع جراحی شکم

رایج ترین شکل های جراحی شکم به شرح ذیل می باشند:

  • آپاندکتومی – این روش، به جراحی باز کردن حفره شکمی و برداشتن آپاندیس گفته می شود. این جراحی به طور معمول جهت درمان قطعی آپاندیسیت صورت می گیرد. با این حال، گاهی اوقات جهت برداشتن سایر اجزای شکم به عنوان یک روش پیشگیرانه نیز آپاندیس برداشته می شود.
  • سزارین – سزارین یا C-section عملی است که به واسطه آن یک یا چند برش در دیواره شکم (لاپاروتومی) و رحم (هیستروتومی) مادر به منظور زایمان نوزاد ایجاد می شود. در شرایط ویژه‌ ای که زن باردار به دلایل پزشکی توانایی زایمان طبیعی را نداشته باشد، از روش سزارین که نوعی عمل جراحی است، استفاده می‌ شود تا زایمان راحت تر میسر گردد. در موارد بسیار نادر از این عمل جراحی جهت بیرون آوردن جنین مرده نیز استفاده می شود.
  • جراحی فتق مغبنی – این جراحی نیز به ترمیم فتق مغبنی (یا هرنی اینگوینال) در قسمت بالای کشاله ران می پردازد. به پیش رفتگی یک اندام یا فاسیای اندام در دیواره‌ ای که به طور طبیعی آن را در بر می گیرد، فتق گفته می شود.
  • لاپاراتومی اکتشافی – این عمل به ایجاد یک برش بزرگ و باز کردن حفره شکمی جهت بررسی مستقیم احشای داخلی آن اطلاق می شود. این جراحی ممکن است به دنبال ترمیم یا برداشتن مشکل اولیه باشد. لاپاراتومی اکتشافی در صورتی انجام می‌شود که جراح نتواند با روش‌ های دیگر به تشخیص قطعی در مورد وضعیت بیمار برسد.
  • لاپاروسکوپی – این جراحی یک روش با حداقل تهاجم جهت بررسی حفره شکمی و لگن است. در این روش، پزشک داخل شکم را به کمک یک لوله دوربین دار به نام لاپاروسکوپ (بدون باز کردن شکم) مشاهده می ‌کند. این لوله از طریق ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در ناف تحت بیهوشی عمومی وارد می ‌شود. لاپاراسکوپی می ‌تواند سایر علل درد قاعدگی مانند آندومتریوز یا چسبندگی ‌های لگنی یا فیبروم‌ ها یا کیست تخمدان و حتی حاملگی خارج از رحم را تشخیص داده و در برخی موارد درمان کند.

جراحی های زیبایی شکم آبدومینوپلاستی (Abdominoplasty)

 

پیامدهای جراحی شکم

PageFiles 68727 barrier laparoscopy drape leggings - با انواع جراحی شکم آشنا شوید
پیامدها و عوارض جراحی شکم

در کنار این که جراحی شکم یک روش درمانی است، می تواند با عوارض و پیامد هایی نیز دنبال باشد که به شرح زیر است:

  • چسبندگی (تشکیل بافت اسکار): بروز چسبندگی پس از جراحی شکم بسیار شایع است. این امر می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت بیمار و افزایش حجم کار بالینی بگذارد.
  • خونریزی
  • عفونت
  • قلنج الیاوسی: به فلج کوتاه مدت روده اطلاق می شود که در اثر آن روده مسدود می شود.
  • شوک

تکنیک استریل، مراقبت های پس از عمل آسپتیک، مصرف آنتی بیوتیک ها، استفاده از چک لیست ایمنی جراحی سازمان بهداشت جهانی و نظارت بر مراقبت های پس از عمل می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به این عوارض و پیامد ها را کاهش دهد. جراحی برنامه ریزی شده تحت شرایط استریل در مقایسه با شرایط اورژانسی و غیر عادی خطر بسیار کمتری دارد. محتویات روده استریل نشده است و در نتیجه نشت محتویات روده، مانند تروما، خطر ابتلا به عفونت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مطالعات اندکی در خصوص مقایسه سطح مرگ و میر حین جراحی شکم با سایر روش های پزشکی در سطح جهان صورت گرفته است.

جراحی برای کاهش وزن و جوانب مثبت و منفی آن

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع خارجی جهت مطالعه بیشتر:

wikipedia

online library

gh.bmj.com

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

لیزر الکساندرایت

 

100 هزار تومان لیزر رایگان الکساندرایت فقط تا آخر همین هفته

 

(اینجا کلیک کنید)

این تخفیف علاوه بر تخفیف های همیشگی است و هدیه 100 هزار تومان لیزر رایگان فقط ویژه همین هفته است


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.