خانه / جوانسازی / CO2 فرکشنال و عوارض جانبی آن که نمیدانید!

CO2 فرکشنال و عوارض جانبی آن که نمیدانید!

محتوای این صفحه

مزایای لیزر CO2 فرکشنال برای ترمیم پوست

CO2 فرکشنال و عوارض جانبی آن که نمیدانید!

قابلیت خارق العاده ی بهبود تن و بافت پوست ، رفع چروک هایی که در اثر افزایش سن بر چهره ظاهر می شود، تمام این ویژگی ها سبب شده است تا این روش (لیزر CO2 فرکشنال) بدون جراحی در بین عموم مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار باشد. متخصصین با استفاده از این روش به راحتی قادر به ایجاد پوستی جوان تر و زیبا تر برای بیماران خود هستند.

لیزر های تهاجمی که اشعه ی آن ها به ریز اشعات تقسیم نمی شد ( یکدست بود ) – برای کمک به درمان آسیب های نور خورشید، خط های ریز و زخم آکنه – می تواند نتایج عالی با نسبتا سرعت بالایی ارائه دهد. با این حال، درمان معمولا دردناک، با ایجاد ناراحتی برای پوست، و اغلب با افزایش خطر تغییر پیگمنت های پوستی و یا اختلالات رنگ پوست همراه است.

لیزر CO2 فرکشنال سبب بهبودی سریعتر، کاهش ناراحتی، و بهبود تدریجی طولانی مدت می شود. با توجه به مزایای بسیاری که لیزر های فرکشنال در مقابل لیزر های فاقد فرکشنال دارند، می توان از لیزر های CO2 فرکشنال به عنوان جایگزینی برای روش های سنتی گذشته استفاده نمود.

لیزر CO2 فرکشنال برای تحریک تولید کلاژن طبیعی موجود در پوست صورت، گردن، قفسه ی سینه، دست ها می بسیار مناسب است. همچنین این روش منجر به جوانسازی مداوم پوست در طول چندین سال می شود. این روش با سایر روش های زیبایی کاملا سازگار است. (روش هایی مانند؛ لیفت صورت و گردن ). این سازگاری سبب می شود تا نتایج پایانی تا حد زیادی بر پوست موثر واقع شود.

لیزر موهای زائد

دیگر فواید و مصارف لیزر CO2 فرکشنال شامل موارد زیر می باشد:

 • به حداقل رساندن آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید، جای جوش، و خطوط ریز
 • بهبود بافت پوست و صاف نگاه داشتن پوست
 • تحریک تولید کلاژن برای محکم تر و جوان تر کردن پوست
 • ممکن است سبب درمان ضایعات پوستی پیش از سرطان شود
 • به حداقل رساندن دوره ی نقاهت

قرمزی سطح پوست بعد از لیزر کاملا طبیعی است. و دارو های موضعی و یا خوراکی برای کمک به کاهش ناراحتی هایی که بیمار در محل حس می کند، تجویز می شوند. در این روش دوره ی نقاهت بسیار کم است و بیماران به راحتی بهبودی در سطح پوست را پس از چند ماه مشاهده می کنند.

لیزر CO2 فرکشنال یکی از بهترین راه حل ها برای رفع چین و چروک های پوستی و به طور کلی اختلالات پوستی است، که در اثر پیری و افزایش سن افراد ایجاد می شود. این روش به دلیل دوره ی نقاهت کمی که دارد، محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است.

لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

به طور کلی، این روش برای لایه برداری و ترمیم چروک های پوستی، زخم ها و لکه ها استفاده می شود. با تحریک پوست به ایجاد کلاژن، در حقیقت پوست فرصت تازه ای برای داشتن سطحی صاف و درخشان خواهد داشت. با رشد و افزایش کلاژن در پوست، حالت و ظاهری پر به صورت می دهد که سبب رفع چروک های پوستی می شود. روش های قبلی در سطح پوست عوارض شدیدی داشتند، اما با روی کار آمدن این روش بسیاری از مشکلات حل شد.

یکی از اهداف اصلی لیزر CO2 فرشنال بازسازی و ترمیم مجدد پوست است. بیماران باید دوره ی نقاهت کمی را در کنار قرمزی پوستشان در پایان لیزر انتظار داشته باشند. زمان بهبودی در این روش کوتاه تر و نتایج سریعتر نمایان می شوند.

در چه مواردی می توان از لیزر CO2 فرکشنال استفاده نمود؟

لیزر CO2 فرکشنال بسیار متنوع است و برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های پوستی استفاده می گردد، از جمله:

 • رفع خطوط ریز و یا چین و چروک در سراسر صورت، مانند اطراف چشم ها، دهان و یا پیشانی
 • رفع جای جوش
 • رفع آسیب دیدگی پوستی با خورشید
 • رفع پیری پوست
 • رفع لکه های کبدی
 • رفع اختلالات رنگ چهره
 • رفع زگیل
 • رفع لکه های مادرزادی ( ماه گرفتگی)
 • رفع غدد چربی بزرگ
 • ترمیم پوست در سایر نقاط قابل رویت بدن، مانند دست

مشاوره پیش از لیزر CO2 فرکشنال چگونه است؟

اول از همه در این روش با ید جلسات مشاوره ای برای فرد تنظیم شود تا طی آن با پزشک خود در رابطه با هدف و دلیل خو برای انجام این کار را توضیح دهد، متخصصین در این سطح اطلاع رسانی های لازم در مورد فواید و معایب این روش را با او در میان می گذارند.

عملکرد لیزر CO2 فرکشنال چگونه است؟

در ابتدا پزشک از بیحسی موضعی برای محل درمان استفاده می کند. ترمیم پوست به این روش ممکن است کمی دردناک باشد، در نتیجه بیحسی به تحمل این وضعیت کمک بسیاری می کند.

سپس صورت کاملا تمیز می شود و عینک محافظی به بیمار داده می شود.

در این روش ترمیم و لایه برداری پوست، پزشک با استفاده از لیزر CO2 فرکشنال محل مورد نظر بر پوست را مورد درمان قرار می دهد. این لیزر تهاجمی به تبخیر و رفع لکه های سطحی پوست و سلول های آسیب دیده ی کمک شایانی می کند. این روش سبب تحریک کلاژن در لایه های پوستی می شود و مقدار زیادی از این ماده تولید می شود. در نتیجه پوست حجیم تر و شاداب تر می شود. لیزر CO2 فرکشنال آسیب بسیار کمی به بافت سلولی سالم پوست می زند.

این روش از 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد.

دوره ی بهبودی لیزر CO2 فرکشنال چه مدت است؟

دوره ی بهبود در روش لیزر CO2 فرکشنال بیش از دو هفته است. در این مدت پوست شما ظاهری قرمز رنگ و کمی جوش جوش دارد. اما این حالت موقتی است و در نهایت پوستی خارق العاده نصیب شما می شود.

درمان با لیزر های فرکشنال شامل نکاتی می شود، از جمله:

عوارض جانبی لیزر های فرکشنال

 • در این روش ها معمولا در سطح پوست از ژل های روان کننده برای حرکت راحت تر و سریعتر لیزر بر پوست استفاده می شود.
 • زمان درمان بستگی به منطقه ای دارد که درمان می شود ولی برای صورت به طور کامل حدود 30 دقیقه زمان در نظر گرفته می شود.
 • درد همراه با این روش بستگی به انرژی و توان دستگاه در اعمال به منطقه ی مورد نظر است. کرم های بیحس کننده ی قوی به همراه این روش ها استفاده می شود.
 • در این روش از یک کولر خنک کننده ی زیمر برای کاهش ناراحتی در سطح پوست و طی عمل استفاده می شود.

مراقبت های پس از لیزر و دوره ی بهبودی و نقاهت

 • پس از لیزر ژل را می شویند.
 • بیمار ممکن است حالتی مانند سوختگی و سوزش را در حدود 1 ساعت پس از درمان تجربه کند.
 • تورم پوست بسیار کم است و 2 تا 3 روز پس از درمان به سرعت رفع می گردد.
 • پوست در حدود 3 تا 5 روز به رنگ و تن صورتی خواهد بود.
 • در طی 24 ساعت پس از لیزر، پوست از حالت صورتی به قهوه ای و برنزه تغییر رنگ می دهد و این نشان دهنده ی تولید اپیدرم جدید برای پوست است. که این حالت در حدود 3 تا 14 روز ادامه خواهد داشت. پوست شروع به پوسته پوسته شدن و لایه برداری می کند، و سلول های مرده پوست از سطح پوست کنده می شوند و پوستی جوان و زیبا بوجود می آورند. البته این حالت با استفاده از کرم های کرطوب کننده خیل سریع بهبود می یابد.
 • لایه برداری پوست می توان پس از درمان های تهاجمی اینگونه انجام می شود: زمانی که پوست باید به آرامی با آب، وازلین و گاز روزی یک یا دو بار برداشته و حذف شود.
 • در طول فاز بهبود و برای چند ماه پس از درمان، توصیه می شود که منطقه درمان با استفاده از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده هایی با SPF حداقل 50+ محافظت شود. همچنین به بیماران توصیه می شود که لباس های حفاظتی و کلاه های لبه پهن بپوشند و از پوست خود درمقابل نور شدید خورشید محافظت نمایند.
لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال

برای لیزر های فرکسل از 4 تا 5 جلسه برای رسیدن به نتیجه ای رضایت بخش استفاده می شود. این جلسات با توجه به سطح انرژی / توان اشعه ی لیزر با یکدیگر متفاوت هستند. این درمان های هر ماه یکبار اتفاق می افتند. نتایج بلافاصله پس از لیزر نمایان نمی شوند، بلکه پروسه ی بهبودی پوست به تدریج انجام بیش از 3 تا 4 ماه طول می کشد. این بازه زمانی و درمانی به بهبود کامل و جایگزینی بافت آسیب دیده با کلاژن و الاستین جدید اجازه می دهد تا سلول های پوست دوباره به حال اولیه و سلامت گذشته ی خود دست یابند.

عوارض جانبی لیزر های فرکشنال چیست؟

تراشیدن موهای منطقه ی در حال درمان و یا استفاده از مواد معدنی آرایشی پس از درمان امکان پذیر است. با توجه به شرایط پوستی و درمانی، بیماران می توانند پس از لیزر و یا روز بعد از درمان در محل های عمومی ظاهر شوند.

برخی از عوارض لیزر های فرکشنال تهاجمی عبارتند از:

 • پوسته ریزی بیش از حد (پوسته پوسته شدن، لایه برداری)
 • تورم تا یک هفته پس از درمان – این می تواند با استفاده از کیسه یخ در فواصل 10 دقیقه برای 24 ساعت اول مفید باشد.
 • التهاب پس از لیزر – معمولا در بیماران با سابقه ملاسما یا هیپرپیگمانتاسیون رخ می دهد (در بیماران با پوست های تیره تر شایع است)
 • اسکار هایی آکنه مانند، زخم های سرد ( تب خال)، عفونت های باکتریایی
 • درماتیت تماسی
 • لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس و مصارف آن

  لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس

  افراد مسن به دلیل کهولت سن، کلاژن سازی در پوستشان کاهش می یابد، در نتیجه لایه ها و بافت های پوستی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و تولید چین و چروک هایی بر سطح پوست می کنند. اشعه ی فرابنفش خورشیدی نیز نقش خود را در کاهش کلاژن و ایجاد لکه ها و چروک هایی بر سطح پوست ایفا می کند.

  لیزر CO2 فرکشنال چروک های خفیف، اسکارها و نقاط قهوه ای را رفع می کند و سبب سفت شدن پوست و جوان سازی آن می شود. لیزر فرکشنال CO2 بر خلاف روش گذشته اش تنها در یک جلسه انجام می شود.

  لایه برداری با لیزر CO2 فرکشنال

  طراحی جدید لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس سبب شد که این سطح از لیزر به اوج خود برسد. در این روش پرتو لیزر به پرتوهای ریزتر و کوچکتری برای نفوذ به پوست تبدیل می شوند. زیرا این نقاط آسیب دیده توسط لیزر با کمک قسمت های سالم پوست و ایجاد کلاژن در این مناطق، سبب تورم و حجم دهی به پوست و رفع چروک ها می شود. این روش معمولا در حدود 30 دقیقه طول می کشد. بهبودی و درمان تا پس از لیزر ادامه دارد تا زمانیکه کلاژن به طور کامل در این ناحیه ساخته شود.

  با هر پالس لیزر CO2 فرکشنال، ستونی از بافت پوست حذف می شود، حرارت به عمق پوست می رود و سبب تجدید و بازسازی کلاژن می شود. این روش قابل ارتجاعی پوست را بالا می برد و رنگ و بافت پوست بهبود می یابد و سطح پوست نرم تر و صافتر می شود.

  چگونگی عملکرد لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس

  احساسی که در طی لیزر به بیماران دست می دهد متفاوت است. اکثر بیماران حسی مانند؛ گرما، گزش و تنگ شدن پوست را تجربه می کنند. پس از لیزر بیماران ظاهری مانند افراد آفتاب سوخته پیدا می کنند و این وضعیت تا بیش از یک هفته ادامه پیدا می کند. قبل از لیزر از بیحسی های موضعی استفاده می شود و در حین لیزر از کولر های خنک کننده زیمر بهره می برند. این عوامل سبب می شود تا بیمار در ناحیه ی درمان احساس درد کمتری داشته باشد.

  پزشک معالج قادر است تا اندازه، شکل، تراکم و طول مدت درمان را در لیزر تنظیم کند. به دلیل اینکه بافت و شرایط پوستی برای بیماران متفاوت است، مدت زمان درمان نیز تفاوت دارد. به دلیل فرکشنال بودن این روش، بافت های سالم به بهبود پوست به صورت خود به خودی کمک می کنند.

  لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس ایمن است و روشی موثر برای هر نوعی از پوست است، – خصوصا برای پوست های با رنگ روشن. به این دلیل که تمام نواحی پوست باهم پیر می شوند، پس از این روش برای تمام قسمت ها استفاده می گردد و به طور هم زمان همه ی قسمت های صورت و گردن در یک جلسه، درمان می شوند. با این حال تمرکز این روش بیشتر بر پوست نازک و شل، چروک های ریز این قسمت و بویژه پوست حساس اطراف چشم است. البته این روش می تواند بر تمام مناطق پوست اعمال شود. و به جوانسازی و زیبایی پوست بدن نیز منجر شود.

  اگر شما از ظاهر پوست خود ناراضی هستید، با استفاده از لیزر CO2 فرکشنال ماتریکس می توانید به پوستی جوان تر با نتایج بلند مدت دست یابید.

 • خطرات ناشی از لیزر ترمیم کننده، لایه بردار و تهاجمی CO2 چه مواردی هستند؟

  خطرات لیزر های CO2

  یکی از بزرگترین خطرات ناشی از لیزر های  CO2تهاجمی، تغییر پیگمنت  یا رنگدانه های رنگی پوست برای همیشه است که به پیگمنتاسیون شهرت دارد. آیا این معضل به منافذ موجود بر پوست مرتبط است و یا به تهاجمی بودن این روش؟

  همچنین آیا تغییر رنگ پوست در تمام منطقه ی پوستی که درحال درمان است، اتفاق می افتد؟ ( برای مثال در ناحیه ی صورت به شکل یک ماسک یکپارچه ایجاد شده است) و یا به صورت نقاط و لکه هایی بر رو پوست ظاهر می شوند؟ البته فکر می کنم روشن شدن پوست به طور دائم برای افرادی که دچار آفتاب سوختگی بوده اند، خوشایند باشد!

  پاسخ متخصصین:

  دکتر ادگار فرنکلین فیشر می گوید: ” احتمالا شایعترین خطر در میان عموم مردم مربوط به لیزر تهاجمی CO2 تهاجمی پیگمنتاسیون ( اختلالات رنگدانه های پوستی) بوده است که در سال های گذشته زمانیکه برای اولین بار این لیزر اختراع شد، این مشکلات نیز با آن همراه بوده است. لیزر ها با سرعت کم تر و گرم تر، سبب ایجاد اختلالات پوستی بیشتری می شوند.

  امروزه لیزر های CO2 سریعتر، با استفاده از دستگاه های اسکنر کامپیوتری کنترل شده تر و ایمن تر هستند. با وجود تمام این ویژگی ها، لیزر های تهاجمی، دارای مدت درمان و نقاهت بالایی هستند و خطر اختلال و تغییر در رنگ پوست را افزایش می دهند.

  یکی از نگرانی هایی که در این میان برای بیماران ایجاد می شود، قرمزی پوست برای مدت طولانی پس از درمان است که ممکن است از هفته ها تا ماه ها طول بکشد. بیمارانی که رنگدانه های پوستی طبیعی تری دارند، بیشتر در خطر پیگمنتاسیون قرار می گیرند. پس باید از نور شدید خورشید و استفاده از کرم های روشن کننده پوست اجتناب ورزید.

  این روز ها لیزر هایی جدید با عنوان لیزر CO2 فرکشنال آمده است، با استفاده از حالات اسکنر کامپیوتری پرتو های لیزر CO2 به اندازه های کوچکتری تبدیل می شوند و بر پوست موثر واقع می گردند. پرتوهای لیزر در عمق پوست نفوذ می کنند و پوستی سفت و زیبا را برای افراد به ارمغان می آورند. اما باید بدانید که این لیزر مانند لیزر CO2 در گذشته به شدت تهاجمی نمی باشد. دوره ی نقاهت در لیزر فرکشنال کوتاه تر و ایمنتر است. بنابر این، این روش انتخابی مناسب تر برای بیماران است.”

  دکتر کامرون چسنات می گوید: ” یکی از بزرگترین مزایای لیزرهای CO2 جدید قابلیت کاهش عوارض جانبی است که در گذشته با نسخه های قدیمی تر آن همراه بوده است.

  ایجاد اختلالات رنگدانه ای در سطح پوست یکی از مشکلاتی بوده است که بیماران با لیزر های CO2 داشته اند. اما امروزه لیزر CO2 فرکشنال با توجه به تنظیمات کامپیوتری و ایجاد شرایط مناسب برای بیمار، تکنیک کار را در بین پزشکان تغییر داده است و سبب شده، عوارض جانبی این روش تا حد زیادی کاهش یابد. در این روش به دلیل فرکشنال بودن پرتوها، برخی از قسمت های پوست در محل سالم می مانند و به ترمیم پوست کمک شایانی می نمایند. همچنین این روش باعث قرمز شدن سطح پوست می شود و این وضعیت از 2 تا 4 هفته طول می کشد.

  تمام این شرایط موقتی هستند و شما با رعایت نکاتی که پزشکتان به شما گوش زد می کند، بهترین نتایج را در پایان خواهید داشت.”

   

  دوران نقاهت برای درمان اثرات زخم و آکنه، چروک ها و لایه برداری با لیزر CO2 فرکشنال چقدر است؟

  پاسخ متخصصین:

  دکتر فرهان تقی زاده می گوید: ” دوره ی نقاهت برای درمان هایی که توسط لیزر های  CO2فرکشنال انجام می شود، به عمقی که لیزر در پوست نفوذ می کند و وسعت سطحی که درمان می شود بستگی دارد. به طور کلی، هر چه درمان تهاجمی تر باشد به دوره ی نقاهت بالاتری برای بهبود وضعیت پوست نیاز است. یکی دیگر از مسایل مهم در کوتاه تر شدن دوره ی درمان و بهبودی، توجه به مراقبت های پوستی بعد از لیزر است. علاوه بر پاک سازی پوست و تمیز کردن پوسته هایی که پس از لیزر بر سطح پوست بوجود می آیند و اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دو ماده ی دیگر در تسریع درمان و کوتاه نمودن دوره ی نقاهت نقش دارند:

  • اکسیمیست (آمینوپلکس) – یکی از بهترین روش ها برای بهبود وضعیت پوست پس از درمان است.
  • آمینو سروم (آمنیبیواینوویشن) – این سرم، محصولی عالی در افزایش سرعت بهبودی پوست است.

  در کل، دوره ی بهبود اولیه ی پوست حدود 5 تا 7 روز است، اما نتایج پایانی در 4 تا 6 هفته پس از لیزر خود را نمایان می سازند.”

  دکتر متیو سی. ماشر می گوید: ” در 10 سال اخیر پیشرفت های بسیاری در تکنولوژی و علم زیبا سازی و لایه بر داری پوست داشته ایم. البته باید به این نکته توجه داشت که هر چه روش تهاجمی تر باشد، دوره ی نقاهت نیز به مراتب بالا تر می رود. من حدود 15 سال با لیزر های ترمیم کننده ی پوست CO2 کار کرده ام و تجربه ی بالایی در این تکنیک دارم. دستگاه های جدید موجود در این روش با نام لیزر های CO2 فرکشنال ( یا پرتو های ریز شده) تکنیکی جدید ارائه داده اند، به طوری که تنها قسمت هایی از پوست به طور تنظیم شده توسط دستگاه با استفاده از پرتوهای ریز با الگوهای متفاوت به پوست نفوذ می کنند و سایر نواحی پوست کاملا سالم باقی می ماند و در نتیجه دوره ی نقاهت تا حد زیادی کاهش می یابد. در این روش تنها یک جلسه برای درمان کافی ست، اما گاهی به دلیل عمیق بودن زخم های پوستی، بیش از یک جلسه به افراد در فواصل طولانی پیشنهاد می شود. پوست صورت پس از لیزر ممکن است، در حدود 1 تا 3 هفته قرمز باشد اما با خونریزی و کبودی همراه نیست و تنها التهابات خفیفی بر پوست احساس می شود. بیماران من معمولا 1 تا 4 جلسه ی درمانی را پشت سر می گذارند تا به نتیجه ی دلخواه خود می رسند.”

  لیزر CO2 فرکشنال

  لیزر CO2 فرکشنال برای لایه برداری و رفع نقایص پوست استفاده می شود. البته مصرف اصلی این روش را می توان اینگونه برشمرد:

  • رفع خطوط ریز صورت
  • رفع چین و چروک های پوست
  • رفع زخم و اسکار ها
  • رفع اختلالات رنگ بر روی پوست ( لکه های بزرگ قهوه ای و…)
  • رفع شل شدگی پوست
  • رفع بی نظمی و اختلال در بافت پوست
  • رفع خستگی و تن ماهیچه های صورت، قفسه ی سینه، و دست

  چگونه لیزر لایه بردار پوست عمل می کند؟

  لیزر سبب تحریک پوست به تولید کلاژن جدید به جای کلاژن های خسته و قدیمی زیر پوست می شود. در نتیجه کلاژن های جدید سبب رفع چین و چروک ها  و سفت کردن پوست می شود.

  تفاوت میان لیزر فرکشنال و لیزر سطحی و کامل چیست؟

  در لیزر CO2 فرکشنال، لیزر به پرتو های ریز تری تقسیم و شکسته می شود. این لیزر های ریز، ستون های کوچکی از پوست را حذف می کنند و سپس می توان پوست را به حال خود رها کرد و منتظر شد تا پوست به طور خود به خود با تولید کلاژن ترمیم شود. اما در لیزر کامل سطح پوست ، لایه ی سطحی پوست به طور کامل برداشته می شود. معمولا این روش توصیه نمی شود، چرا دوره ی نقاهتی طولانی دارد.

  لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟

  این روش برای افرادی با مشخصات زیر مناسب است:

  • افرادی که دارای پوستی پیر و خسته هستند
  • افرادی که چین و چروک های عمیق پوستی دارند
  • افرادی که در اثر نور شدید خورشید، دچار آسیب پوستی هستند
  • افرادی دچار اسکار های آکنه ای هستند

  مزایای استفاده از لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

  • دوره ی نقاهت کم
  • به نتیجه رسیدن در مدت کوتاه
  • عوارض موقتی کوتاه
  • کاهش خطر ابتلا به زخم و اسکار پس از درمان
  • کاهش خطر ابتلا به اختلال در پیگمنت ها و رنگ پوست پس از درمان

  در هنگام مشاوره چه باید کرد؟

  در طی جلساتی که برای مشاوره تعیین می شوند، در مورد چگونگی پیشگیری از بیماری، بیهوشی، مراقبت از پوست پس از درمان، و ادامه ی جلسات به بیماران آگاهی داده می شود.

  چه اتفاقی در طول درمان با لیزر CO2 فرکشنال انتظار می رود؟

  درمان به صورت سرپایی انجام می شود. بسیاری از بیماران با استفاده از قرص های مسکن و یا بی حسی موضعی در طی درمان التیام می یابند. البته گاهی بیمارانی که آستانه ی درد پایینی دارند را تحت بیهوشی عمومی و کامل در اتاق عمل قرار می دهند.

  سپس استفاده از قرص های آنتی بیوتیک و ضد ویروس به مدت 7 روز پس از عمل آغاز می شود. بیماران باید یک ساعت قبل از موعد معین در کلینیک حاضر شوند تا آمادگی های اولیه مانند، بی حسی های موضعی و غیره بر پوست اعمال شود.

  قبل از انجام لیزر درمانی حتما از محافظ چشم استفاده گردد، همچنین از کولر های خنک کننده ی زیمر نزدیک به پوست استفاده می شود، تا سوزش و ناراحتی برای بیمار کاهش یابد. برخی بیماران به بیحسی های موضعی اضافی نیاز دارند.

  پس از لیزر، به پوست بیمار پماد های درمانگر انسدادی اعمال / مالیده می شود. و از آن ها خواسته می شود تا چند روز به کلنیک برای چک کردن وضعیت پوست مراجعه کنند.

   

  لیزر CO2 فرکشنال برای لایه برداری و جوانسازی پوست

  لیزر CO2 فرکشنال

  این روش از بهترین درمان ها برای جوانسازی پوست در قرن 21 شناخته شد. لیزر CO2 فرکشنال در حقیقت به دو حالت وجود دارد، تهاجمی و غیر تهاجمی.  هر دو روش برای رفع پیری بسیار موثر هستند، و برای درمان مشکلات شدید و خفیف پوستی استفاده می شود، از جمله:

  • لکه های تیره پوستی
  • خطوط عمیق پوستی

  با استفاده از آخرین فن آوری های لیزر و برنامه های کاربردی آن، تهاجمی و غیر تهاجمی بودن لیزر های لایه برداری پوست می تواند نتایج چشمگیر در پایان ارائه کند.

  تفاوت میان لیزر های تهاجمی و غیر تهاجمی

  لیزر های تهاجمی لایه برداری پوست معمولا به عنوان لیزر CO2 فرکشنال شناخته شده اند. بهترین نتایج در پاین درمان را برای شما به همراه خواهد داشت، اما توجه داشته باشید که با دوره ی نقاهت بالایی همراه است. لیزر های لایه بردار پوست غیر تهاجمی مانند فرکسل خفیف با حداقل آسیب به پوست، نتایج کمتر و دوره ی نقاهت بیشتری در پایان خواهند داشت که التهاب و داشتن پوست صورتی در طی 4 تا 5 روز برای این افراد رفع خواهد شد، اما نتایج و روش برای لیزر های تهاجمی و فرکشنال بیشتر و متفاوت تر هستند.

  چگونگی عملکرد لیزر های فرکشنال غیر تهاجمی

  لیزر های فرکشنال غیر تهاجمی تا عمق زیادی در اپیدرم پوست نفوذ می کند و سبب تحریک آن برای تولید کلاژن در پوست می کند – پروتئینی که در بافت میانی یافت می شود. کلاژن سبب می شود تا پوست پر شود و چاقتر شود در نتیجه چروک ها پر می شوند و از بین می روند. در نتیجه پوست محکم تر، نرم و صاف، لطیف و جوان تر می شود. به این دلیل که لایه برداری پوست غیر تهاجمی در درون پوست بیشتر از سطح آن انجام می شود، دوره ی نقاهت و ناراحتی کمی را به همراه دارد.

  در طی گذشت زمان به دلیل از بین رفتن کلاژن پوست به دلیل موارد بسیاری مانند؛

  • افزایش سن
  • آلودگی و آسیب های خورشیدی پوست

  پوست شل شده و ظاهری لکه دار خواهد داشت. لیزر لایه بردار غیر تهاجمی فرکسل با ایجاد نقاط ریزی در عمق پوست سبب ایجاد کلاژن در پوست می گردد. این روش بر خلاف روش لیزر CO2 فرکشنال، به لایه های سطحی پوست آسیب زیادی وارد نمی کند.

  البته باید بدانید که لیزر CO2 فرکشنال درمانی بسیار مناسب برای اسکار های آکنه، خطوط عمیق و چروک های شدید پوست است و لیزر های فرکسل و غیر تهاجمی برای چروک های خفیف و کم عمق تر استفاده می شود. لیزر های فرکسل یک درمان عالی برای لکه های تیره، لکه های خورشید و تغییر رنگ پوست هستند، و به پوست نفوذ میکند و باعث می شود این نقاط به سطح بالا بیاید به طوری که درپایان می تواند پاک شوند.  یکی از معایب این روش تعداد جلسات بیشتر برای دریافت درمان است.

   

  لیزر CO2 فرکشنال

  لیزر CO2 فرکشنال برای لایه برداری و رفع نقایص پوست استفاده می شود. البته مصرف اصلی این روش را می توان اینگونه برشمرد:

  • رفع خطوط ریز صورت
  • رفع چین و چروک های پوست
  • رفع زخم و اسکار ها
  • رفع اختلالات رنگ بر روی پوست ( لکه های بزرگ قهوه ای و…)
  • رفع شل شدگی پوست
  • رفع بی نظمی و اختلال در بافت پوست
  • رفع خستگی و تن ماهیچه های صورت، قفسه ی سینه، و دست

  چگونه لیزر لایه بردار پوست عمل می کند؟

  لیزر سبب تحریک پوست به تولید کلاژن جدید به جای کلاژن های خسته و قدیمی زیر پوست می شود. در نتیجه کلاژن های جدید سبب رفع چین و چروک ها  و سفت کردن پوست می شود.

  تفاوت میان لیزر فرکشنال و لیزر سطحی و کامل چیست؟

  در لیزر CO2 فرکشنال، لیزر به پرتو های ریز تری تقسیم و شکسته می شود. این لیزر های ریز، ستون های کوچکی از پوست را حذف می کنند و سپس می توان پوست را به حال خود رها کرد و منتظر شد تا پوست به طور خود به خود با تولید کلاژن ترمیم شود. اما در لیزر کامل سطح پوست ، لایه ی سطحی پوست به طور کامل برداشته می شود. معمولا این روش توصیه نمی شود، چرا دوره ی نقاهتی طولانی دارد.

  لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟

  این روش برای افرادی با مشخصات زیر مناسب است:

  • افرادی که دارای پوستی پیر و خسته هستند
  • افرادی که چین و چروک های عمیق پوستی دارند
  • افرادی که در اثر نور شدید خورشید، دچار آسیب پوستی هستند
  • افرادی دچار اسکار های آکنه ای هستند

  مزایای استفاده از لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

  • دوره ی نقاهت کم
  • به نتیجه رسیدن در مدت کوتاه
  • عوارض موقتی کوتاه
  • کاهش خطر ابتلا به زخم و اسکار پس از درمان
  • کاهش خطر ابتلا به اختلال در پیگمنت ها و رنگ پوست پس از درمان

  در هنگام مشاوره چه باید کرد؟

  در طی جلساتی که برای مشاوره تعیین می شوند، در مورد چگونگی پیشگیری از بیماری، بیهوشی، مراقبت از پوست پس از درمان، و ادامه ی جلسات به بیماران آگاهی داده می شود.

  چه اتفاقی در طول درمان با لیزر CO2 فرکشنال انتظار می رود؟

  درمان به صورت سرپایی انجام می شود. بسیاری از بیماران با استفاده از قرص های مسکن و یا بی حسی موضعی در طی درمان التیام می یابند. البته گاهی بیمارانی که آستانه ی درد پایینی دارند را تحت بیهوشی عمومی و کامل در اتاق عمل قرار می دهند.

  سپس استفاده از قرص های آنتی بیوتیک و ضد ویروس به مدت 7 روز پس از عمل آغاز می شود. بیماران باید یک ساعت قبل از موعد معین در کلینیک حاضر شوند تا آمادگی های اولیه مانند، بی حسی های موضعی و غیره بر پوست اعمال شود.

  قبل از انجام لیزر درمانی حتما از محافظ چشم استفاده گردد، همچنین از کولر های خنک کننده ی زیمر نزدیک به پوست استفاده می شود، تا سوزش و ناراحتی برای بیمار کاهش یابد. برخی بیماران به بیحسی های موضعی اضافی نیاز دارند.

  پس از لیزر، به پوست بیمار پماد های درمانگر انسدادی اعمال / مالیده می شود. و از آن ها خواسته می شود تا چند روز به کلنیک برای چک کردن وضعیت پوست مراجعه کنند.

   

  لیزر CO2 فرکشنال

  لیزر CO2 فرکشنال برای لایه برداری و رفع نقایص پوست استفاده می شود. البته مصرف اصلی این روش را می توان اینگونه برشمرد:

  • رفع خطوط ریز صورت
  • رفع چین و چروک های پوست
  • رفع زخم و اسکار ها
  • رفع اختلالات رنگ بر روی پوست ( لکه های بزرگ قهوه ای و…)
  • رفع شل شدگی پوست
  • رفع بی نظمی و اختلال در بافت پوست
  • رفع خستگی و تن ماهیچه های صورت، قفسه ی سینه، و دست

  چگونه لیزر لایه بردار پوست عمل می کند؟

  لیزر سبب تحریک پوست به تولید کلاژن جدید به جای کلاژن های خسته و قدیمی زیر پوست می شود. در نتیجه کلاژن های جدید سبب رفع چین و چروک ها  و سفت کردن پوست می شود.

  تفاوت میان لیزر فرکشنال و لیزر سطحی و کامل چیست؟

  در لیزر CO2 فرکشنال، لیزر به پرتو های ریز تری تقسیم و شکسته می شود. این لیزر های ریز، ستون های کوچکی از پوست را حذف می کنند و سپس می توان پوست را به حال خود رها کرد و منتظر شد تا پوست به طور خود به خود با تولید کلاژن ترمیم شود. اما در لیزر کامل سطح پوست ، لایه ی سطحی پوست به طور کامل برداشته می شود. معمولا این روش توصیه نمی شود، چرا دوره ی نقاهتی طولانی دارد.

  لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب است؟

  این روش برای افرادی با مشخصات زیر مناسب است:

  • افرادی که دارای پوستی پیر و خسته هستند
  • افرادی که چین و چروک های عمیق پوستی دارند
  • افرادی که در اثر نور شدید خورشید، دچار آسیب پوستی هستند
  • افرادی دچار اسکار های آکنه ای هستند

  مزایای استفاده از لیزر CO2 فرکشنال چیست؟

  • دوره ی نقاهت کم
  • به نتیجه رسیدن در مدت کوتاه
  • عوارض موقتی کوتاه
  • کاهش خطر ابتلا به زخم و اسکار پس از درمان
  • کاهش خطر ابتلا به اختلال در پیگمنت ها و رنگ پوست پس از درمان

  در هنگام مشاوره چه باید کرد؟

  در طی جلساتی که برای مشاوره تعیین می شوند، در مورد چگونگی پیشگیری از بیماری، بیهوشی، مراقبت از پوست پس از درمان، و ادامه ی جلسات به بیماران آگاهی داده می شود.

  چه اتفاقی در طول درمان با لیزر CO2 فرکشنال انتظار می رود؟

  درمان به صورت سرپایی انجام می شود. بسیاری از بیماران با استفاده از قرص های مسکن و یا بی حسی موضعی در طی درمان التیام می یابند. البته گاهی بیمارانی که آستانه ی درد پایینی دارند را تحت بیهوشی عمومی و کامل در اتاق عمل قرار می دهند.

  سپس استفاده از قرص های آنتی بیوتیک و ضد ویروس به مدت 7 روز پس از عمل آغاز می شود. بیماران باید یک ساعت قبل از موعد معین در کلینیک حاضر شوند تا آمادگی های اولیه مانند، بی حسی های موضعی و غیره بر پوست اعمال شود.

  قبل از انجام لیزر درمانی حتما از محافظ چشم استفاده گردد، همچنین از کولر های خنک کننده ی زیمر نزدیک به پوست استفاده می شود، تا سوزش و ناراحتی برای بیمار کاهش یابد. برخی بیماران به بیحسی های موضعی اضافی نیاز دارند.

  پس از لیزر، به پوست بیمار پماد های درمانگر انسدادی اعمال / مالیده می شود. و از آن ها خواسته می شود تا چند روز به کلنیک برای چک کردن وضعیت پوست مراجعه کنند.

   

  نیمه تهاجمی بودن لیزر CO2 فرکشنال و عوارض آن

  لیزر CO2 فرکشنال کمترین دوره ی نقاهت را با خود به همراه دارد، همچنین مشخص است که این روش به علت نیمه تهاجمی بودن در میان افراد و پزشکان زیبایی برای جوانسازی پوست صورت و خاصیت ضد پیری از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

  لیزر CO2 فرکشنال  با اینکه از سایر لیزر های تهاجمی و سنتی ریسک کمتری دارد – و موثرتر از لیزر های فرکشنال غیر تهاجمی است – اما عوارضی را نیز با خود به دنبال دارد. این مقاله در درک درست شما از لیزر های تهاجمی و غیر تهاجمی موثر است.

  برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه با کمک لیزر های غیر تهاجمی به چندین جلسه ی درمانی نیاز است، اما با لیزر های تهاجمی تنها یک جلسه کافی ست. نتایج لیزر های غیر تهاجمی در مقابل لیزر های تهاجمی مانند لیزر CO2 فرکشنال ( به طور قابل ملاحظه ای برتری دارد) کمتر هستند.

  لیزر های CO2 فرکشنال آسیب های پوستی ناشی از تابش آفتاب را درمان می کنند و نگاهی درخشان و زیبا به افراد هدیه می دهند. این ها ویژگی هایی ست که با لیزر CO2 فرکشنال تهاجمی بدست می آید و لیزر های غیر تهاجمی در سطح پایین تری به این موضوعات دسترسی دارند. این روش ( لیزر CO2 فرکشنال) با لیزر های اربیم با توان پایین برای دست یابی به نتایج خیره کننده در پایان درمان و چهره ای جوان و زیبا کاربرد دارد.

  مطالعات اخیری که توسط دکتر میتلمن بر روی 50 بیمار انجام شده است، نشان می دهد که ترکیب لیزر CO2 فرکشنال یا یک لیزر با توان پایین اربیوم Nd:YAG و یا هر دو با یکدیگر اثرات جانبی کمتر و نتایج بهتری را در پایان بوجود می آورند.

  همچنین این روش ها در ترکیب با هم  با التهاب، درد، همچنین تورم و دوره ی نقاهت کمتری همراه هستند.

  لیزر CO2 فرکشنال نقش بزرگی در بهبود وضعیت پوست دارد. اما لیزر های اربیم سبب بهبود لایه های سطحی پوست، رنگ و طراوت و شادابی سطح پوست می شوند. در این روش ها عوارض جانبی خاصی مشاهده نشده است.

  عوارض ناشی از CO2 فرکشنال شامل اریتم مزمن ( التهاب پوستی)، اسکار های هیپرتروفیک ( در اندازه های بزرگ) و هیپرپیگمانتاسیون ( تغییر رنگ شدید موقتی پوست) است.

   

  لیزر  CO2 فرکشنال و توانایی های این روش درمانی

  لیزر CO2 فرکشنال

  قبل از انجام این روش، منطقه ی مورد نظر توسط شما و یا تکنیسین پاک شده و سپس کرم بی حس کننده روی پوست مالیده می شود. برخی از بیماران در محل درمان از دارو های ضد التهاب نیز به منظور کاهش ناراحتی ها استفاده می کنند. سپس شما استراحت می کنید و یا به تماشای تلویزیون و گوش کردن به موزیک می پردازید تا کرم اثر کند.

  بعد از اینکه ژل به مدت 1 ساعت روی پوست ماند و اثر کرد، پاک می شود. انجام عملیات برای تمام صورت حدود 1 ساعت طول می کشد و در طول درمان حسی مانند گزش را تجربه می کنید. به منظور کاهش میزان درد و حس گزش از یک کولر که به طور مستقیم به محل درمان باد خنکی می وزد استفاده می شود.

  این لیزر برای جای جوش و اسکارها چکونه عمل می کند؟

  لیزر CO2 همیشه برای آکنه و اسکار ها موثر بوده است و لیزر CO2 فرکشنال نیز این قاعده مستثنی نیست. این روش نیز مانند لیزر CO2 اثرات قابل مشاهده و موثری بر جای میگذارد. اکثر افراد اینگونه تصور می کنند که با داشتن تنظیمات یکسان در  DOT و Deep FXبرای بهبود اسکار های جراحی، آکنه و جراحت ها، این روش ها کاملا خالی از ریسک و عوارض هستند. اما حتما قبل از انجام هر عملی با پزشکی متخصص مشورت نمایید.

  آیا استفاده از لیزر CO2 فرکشنال برای پلک بی خطر است؟

  بله، با قرار دادن لنز های مخصوص در چشم و بی حسی های قطره ای به راحتی می توان از چشم در مقابل این روش محافظت نمود. هرگز اجازه ندهید که این روش به طور مستقیم و بدون لنز بر روی پلک شما انجام شود. این لنز مانند سپری در مقابل اشعه های لیزر قرار می گیرد. این لنز ها کاملا متناسب با اندازه ی چشم است و به راحتی از چشم برداشته می شود.

  لیزر  CO2فرکشنال بر روی پلک بالا و پایین اعمال می شود. تورم و قرمزی برای 2-4 روز بعد از درمان طبیعی است (همانطور که برای تمام نواحی تحت درمان با لیزر CO2 فرکشنال اتفاق می افتد). همچنین شما می توانید برای جلوگیری از این عوارض در مدت زمان بهبودی در معرض نور شدید خورشید نباشید.

  چهره ی افراد درست پس از درمان با لیزر چگونه خواهد بود؟

  در طول 24 ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است مانند پوست افراد آفتاب سوخته شود. بسته های یخ / نخود فرنگی منجمد 5 تا 10 دقیقه در هر ساعت برای 5-6 ساعت اول بعد از درمان استفاده می شوند.

  پوست شما در حدود 2 تا 7 روز لایه برداری خواهد شد و برای 3 تا6 هفته پس از درمان شروع به صورتی شدن می کند. این شرایط به عمق پرتو های درمانی بستگی دارد. بعد از یک هفته یا بیشتر شما می توانید لکه های صورتی را با آرایش بپوشانید.

  آیا پس از لیزر CO2 فرکشنال می توان در اسرع وقت به کارهای روزانه بازگشت؟

  خیر، شما به استراحت و مراقبت از پوستتان پس از درمان نیاز دارید. برای درمان های خفیف تر با عمق کمتر3 تا 5 روز استراحت نیاز است. اما برای برای درمان های عمیق به 7 تا 10 روز زمان نیاز است.

  لیزر Co2 فرکشنال چگونه عمل می کند؟

  لیزر Co2 فرکشنال به پرتوهای بسیار ریزی از پرتو Co2 تقسیم می شود، این پرتوها با محوری استوانه ای شکل به پوست تابانده می شوند و در آ ن نفوذ می کنند. در این پروسه پوست به درمان خود می پردازد به این صورت که با تابش این پرتوها، پوست در تلاش برای درمان مجدد خود بر می آید و سبب تولید پوستی جدید می شود. در این میان کلاژن بسیاری نیز در زیر پوست ساخته می شود و حالت ارتجاعی به پوست باز می گردد.

  لیزر Co2 فرکشنال با سایر روش ها مانند بوتاکس، جوودرم، ری استایلن، اسکالپترا و لیزر های رفع مو های زائد، ریستور فرکسل، IPL سازگار است.( البته نه درست در همان روز درمان)

  ماندگاری لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست چقدر است؟

  این به شما بستگی دارد که چگونه از پوست خود مراقبت های لازم را به عمل آورید. عواملی مانند :

  • سلامت کلی بدن
  • سیگار کشیدن
  • تغییرات وزنی

  از دلایل بازگشت اختلالات و مشکلات پوستی است. اگر شما از کرم های ضد آفتاب و کلاه های لبه دار در هنگام خروج از منزل استفاده کنید، ماندگاری لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست چندین سال طول می کشد.

  چه زمانی نتایج درمان لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست نمایان می شود؟

  به یاد داشته باشید که لیزر CO2 فراکشنال می تواند طبق خواسته و میل افراد انجام شود. درمان در این روش می تواند با تابش پرتو ها به عمق بیشتر و دوره ی نقاهت بیشتر و سطح درمان بالاتر همراه باشد و یا تابش پرتو به سطح های بالایی و کم عمق پوست با سطح درمان پایین تری باشد. هر چه این پرتو ها بیشتر در پوست نفوذ کنند، درمان بهتری نصیب تان می شود. اما برخی از بیماران ترجیح می دهند که از این روش در دو نوبت انجام شود و دوره ی نقاهت کوتاه تری را تجربه کنند.

  شما پس از انجام لیزر CO2 فرکشنال نتایجی را مشاهده خواهید کرد، اما نتایج اصلی و پایانی در 3 تا 6 ماه آینده قابل مشاهده است. 3تا 14 روز طول می کشد تا پوست کمی جان بگیرد و 4 تا 6 هفته بعد پوست شروع به صورتی شدن می کند. در این مدت، پوست نرم و صاف به نظر می رسد و لک کمتری را بر آن مشاهده می نمایید. همینطور که پوست در حال بهبودی ست، شما خطوط کمتر، لک کمتر و درخشش بیشتری را خواهید دید.

  درمان لیزر CO2 فرکشنال چقدر هزینه دارد؟

  هزینه ها بر طبق مکانی که شما زندگی می کنید، مرکزی که به آنجا می روید و وسعت محل درمان متفاوت است. به طور کلی دو منطقه از بدن به راحتی قابل درمان هستند. برای مثال؛ صورت و گردن، گردن و سینه در 2 قیمت متفاوت حساب می شوند. به دلیل سمی بودن کرم بیحس کننده درمان بیش از 2 منطقه در یک جلسه توصیه نمی شود.

  دانستنی های لیزر Co2 فرکشنال

  لیزر Co2 فرکشنال یکی از پیشرفته ترین روش های جوانسازی پوست بدون عمل جراحی – غیر تهاجمی – است. امواج لیزر های Co2 طول موج های بلندی دارند و برای پوست های تیره نیز مناسب هستند.

  این لیزر سبب درمان چروک های عمیق، تغییر شدید بافت پوست در اثر تابش شدید نور خورشید، آکنه اسکارها، و اثر زخم های پوستی در اثر عمل های جراحی می شود. از این روش در اطراف پوست نازک پلک چشم و اطراف دهان نیز استفاده می شود. لیزر Co2 فرکشنال درمان بسیار موثری برای آسیب های نور خورشید و مرحله ی قبل از سرطان است ( توجه داشته باشید که بیمه کراتوز اکتینیک  را تحت پوشش قرار نخواهد داد.)

  این روش مصارف گوناگونی دارد، از جمله:

  • بهبود بافت پوست
  • رفع چین و چروک های پوست
  • رفع لک های پاها، بازوها، گردن و قفسه ی سینه

  انجام لیزر Co2 فرکشنال به مهارت بالایی نیازمند است، و باید تنها توسط کارشناسان انجام شود زیرا ممکن است، افراد تحت تاثیر خطرات احتمالی این روش قرار گیرند.

  دانستنی های لیزر Co2 فرکشنال

  دانستنی های لیزر Co2 فرکشنال

  لیزر Co2 فرکشنال قادر به انجام پروسه هایی نیز نیست

  افرادی که از این روش برای رفع لک ها استفاده می کنند، از تبدیل لک ها به نقاط قرمز (poikiloderma ) و گشاد شدن رگ های خونی در محل( telangectasias) اعلام نارضایتی می کنند. این روش موقتا ایجاد نگرانی شدیدی در بین افراد ایجاد می کند. برای رفع این مشکلات پس از درمان با لیزر از روش هایی مانند کاندلا برای رفع آن ها استفاده می شود.

  برای داشتن نتایجی رضایت بخش حتما با پزشکانی متخصص در این زمینه مشورت نمایید، داشتن دستگاه ها و تجهیزات بالا دلیل بر مهارت پزشک مربوطه نمی باشد.

  تفاوت بین لیزر CO2 فرکشنال و لیزر اربیم فرکشنال مانند فرکسل

  لیزر CO2 فرکشنال تا به طور عمیق در پوست نفوذ می کند و در تولید کلاژن زیر پوست بسیار متفاوت نسبت به لیزر فرکسل (Fraxel ) عمل می کند. این روش به طور کلی نتایجی بهتری برای خطوط عمیق تر، آکنه اسکارها، خطوط ناحیه ی بالای چهره و خطوط ظریف اطراف چشم به همراه دارد. این روش برای بیمارانی که در اواخر 40 تا 70 سالگی هستند، مناسب است. در این سنین افراد به دلیل خطوط عمیق بر چهره / خطوط تابش آفتاب بر چهره و به طور متوسط جای اسکار های آکنه کاندید های مناسبی برای استفاده از لیزر CO2 فرکشنال هستند. این روش برای پوست نازک پلک و گردن نیز با تنظیمات صحیح دستگاه مناسب است. این روش به دلیل نفوذ عمیق در پوست، عوارض جانبی و دوره ی نقاهت بیشتری نسبت به لیزر فرکسل (Fraxel ) دارد. اگر به راحتی نمی توانید از کار خود مرخصی بگیرید این روش برای شما مناسب نیست.

  لیزر فرکسل (Fraxel ) برای بیماران جوان تری که در سنین ( 30 تا 50 سال) هستند با چروک ها و آکنه های خفیف تر و نرم تر بهترین روش درمانی است.

  لینک منبع

  لینک منبع

  لینک منبع

  لینک منبع

  لینک منبع

  لینک منبع

لینک منبع

لینک منبع

لینک منبع

لینک منبع

لینک منبع

 

مطالب مرتبط

خدمات تهران اسکین: روش های درمان ضایعات پوستی (قسم...   درمان ضایعات پوستی (کرایوسرجری-کورتاژ-میکروگراف-فرکشنال-RF) روش های درمان ضایعات پوستی: مقدمه سلام دوستان خوبم. در ادامه فهرست خدمات...
روش های دستگاهی زیباسازی پوست کدامند؟... روش های دستگاهی زیباسازی پوست کدامند؟ استفاده از لیزر در بیماری های پوست امروزه استفاده از لیزر بسیار گسترده شده است . و این گستردگی ،علوم پزشکی را ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

جشنواره های همیشگی لیزر موهای زائد در سراسر کشور را با دستگاههای پیشرفته الکساندرایت/ان-دی-یاگ (نسل جدید) با انواع دستگاههای آپوجی پلاس، لوترونیک، کندلا ، دایود های پیشرفته و… و استفاده از جدیدترین تکنولوژی آمریکایی نسل جدید (2018) پرسرعت و بدون درد و دارای مجوز رسمی سازمان FDA آمریکا در مراکز تخصصی پوست و لیزر در سراسر کشور در این سایت ببینید

لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس

برای افرادی که خدمات لیزر را استفاده می کنند پکیج های تخفیف سایر خدمات مطب جوانسازی،پاکسازی پوست،بوتاکس،تزریق ژل و… در نظر گرفته شده!

بهترین را انتخاب کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.