خانه / از بین بردن موهای زائد با لیزر دیود / حقایقی در خصوص لیزر موهای زائد

حقایقی در خصوص لیزر موهای زائد

حقایقی در خصوص لیزر موهای زائدReviewed by مریم اکبری زاده on Oct 9Rating:

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، تنها یک روش جهت از بین بردن موهای زائد بدن نیست و چیزی فرا تر از آن است. لیزر، یک روش پزشکی است که به آموزش های خاصی نیاز دارد تا از بروز خطرات بالقوه پیشگیری شود. پیش از هر گونه اقدام جهت لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسینی که این فرآیند را انجام می دهد، مورد بررسی قرار دهید. لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، دست، پا، زیربغل، خط بیکینی و سایر نقاط بدن کاربرد دارد.

اگر در فکر لیزر کردن موهای زائد خود هستید، این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که یک درمان قطعی و دائمی به شمار نمی رود. نتایج حاصل از لیزر موهای زائد فوق العاده است، اما اگر از لیزر به درستی استفاده نشود، سبب می شود موهای زائدتان به طور کامل از بین نرود.همچنین، در صورتی که لیزر متناسب با پوست تان انتخاب نشود، ممکن است منجر به سوختگی، هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) و حتی افزایش رشد موهای زائدتان شود. این پدیده در زنانی که پوست تیره تری دارند، بیشتر رخ می دهد و راه حل آن نیز استفاده از لیزر با طول موجی طولانی تر است.

بسیاری از مراکز لیزر وجود دارند که در آن افراد غیر متخصص از دستگاه های لیزر استفاده می کنند و نظارتی هم بر درمان های زیبایی آن ها وجود ندارد. این مراکز معمولا در تبلیغات خود، قیمت های ارزان و باور نکردنی را قید می کنند و بدین واسطه، افراد را در دام خود می اندازند.

به همین جهت، انتخاب لیزر مناسب در یک مرکز لیزر معتبر، موضوع بسیار مهمی است و بر نتیجه کار، اثر مستقیم و زیادی دارد. از اینرو ما در این مطلب سعی نموده ایم شما را بیشتر نسبت به این موضوع آگاه کنیم و سوالات رایجی که پیش از لیزر موهای زائد در ذهن تان نقش می بندد را پاسخ دهیم.

معمولا مرکز لیزر مجهز به چند دستگاه لیزر است و آیا در مالکیت مرکز است؟

هرچه یک پزشک یا یک متخصص با لیزر کار کرده باشد، بیشتر احتمال دارد که سریع تر و موثر تر نوع پوست و موی شما را تشخیص داده و درمان کند. چنانچه دستگاه در مالکیت مرکز نباشد و اجاره ای باشد، احتمالا استفاده از تجهیزات تنها به یک بار در ماه منتهی می شود.

 

از چه لیزرهایی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود و کدام یک برای پوست من مناسب تر است؟ و چرا؟

پزشک یا تکنسین دستگاه باید بتواند توضیح دهد که چرا یک لیزر خاص بیشتر برای تان مناسب است (از لحاظ تون پوست، بافت و رنگ مو) و پیامد های بالقوه آن چیست. اغلب پزشکان از دستگاه لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. لیزر دایود و اندیاگ نیز بسیار موثر هستند. دستگاه های آی پی ال (IPL) نیز می توانند موهای زائد را حذف کنند، اما تنها در پوست های روشن موثرند. کیفیت کار دستگاه ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

پزشک باید چه تعداد درمان لیزر موهای زائد انجام داده باشد؟

هیچ استاندارد خاصی برای این موضوع وجود ندارد. بهترین کار، ارزیابی سطح تجربه فرد است. معمولا یک پزشک با تجربه حداقل 100 درمان لیزر انجام داده است.

 

برای لیزر موهای زائد به چند جلسه نیاز است؟

برای از بین بردن دائمی موهای زائد به طور میانگین بین 4 تا 6 جلسه درمانی نیاز است. اما این امر در افراد مختلف، متفاوت است و ممکن است برای برخی 2 جلسه کافی باشد و برای برخی بیش از 10 جلسه هم پاسخگو نباشد.

 

لیزر موهای زائد در پوست های برنزه نیز جواب می دهد؟

تنها راه لیزر موهای زائد در افرادی که پوست شان را برنزه کرده اند، استفاده از دستگاه روی درجه پایین و با قدرت کم است. تنها در این صورت است که لیزر منجر به سوختگی پوست نمی گردد.

 

یک یا دو روز پس از لیزر، نواحی تحت درمان دچار وضعیتی مانند آفتاب سوختگی خواهند شد. کمپرس سرد و مرطوب نگه داشتن پوست می تواند بسیار موثر باشد. چنانچه صورت تان را لیزر کرده اید، می توانید از یک روز بعد آرایش کنید، مگر این که پوست تان دچار تاول شده باشد.

طی یک ماه آینده، همگی موهای تحت درمان تان شروع به ریزش می کنند. طی این مدت جهت پیشگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست تان باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

احتمال ایجاد تاول بسیار نادر است، اما در افرادی که پوست تیره تری دارند، بروز این مشکل بیشتر احتمال دارد. سایر عوارض بالقوه لیزر شامل تورم، قرمزی و اسکار می باشد. اسکار دائمی یا تغییر در رنگ پوست نیز جزء مواردی است که احتمال بروز آن بسیار کم است.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

http://www.oprah.com/style/the-facts-about-laser-hair-removal

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

لیزر موهای زائد، تنها یک روش جهت از بین بردن موهای زائد بدن نیست و چیزی فرا تر از آن است. لیزر، یک روش پزشکی است که به آموزش های خاصی نیاز دارد تا از بروز خطرات بالقوه پیشگیری شود. پیش از هر گونه اقدام جهت لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسینی که این فرآیند را انجام می دهد، مورد بررسی قرار دهید. لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت، دست، پا، زیربغل، خط بیکینی و سایر نقاط بدن کاربرد دارد. اگر در فکر لیزر کردن موهای زائد خود هستید،…

مشاهده بازنگری

اگر این مطلب را می پسندید به آن ستاره دهید.

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.