خانه / دانستنی ها / 6 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب

6 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب

6 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتابReviewed by تجویز کرم ضد آفتاب on Apr 11Rating: 4.56 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتابعوارض جانبی متعددی برای کرم های ضد آفتاب وجود دارد. بهترین راه برای از بین بردن چنین مشکلی این است که از محصولات طبیعی بدون مواد شیمیایی استفاده کنید. شما می توانید از کرم های ضد آفتاب بر پایه اکسید تیتانیوم یا اکسید روی استفاده کنید تا از واکنش های آلرژیک و یا اثرات استروژن اجتناب کنید.
بهترین نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

6 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب

6 تا ازعوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب که باید از آنها اجتناب کنید.

اغلب به ما توصیه می شود هنگام بیرون رفتن از خانه در طول روز از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم.  حفاظت از پوست در مقابل نور خورشید به خصوص برای جلوگیری از سرطان پوست ، آفتاب سوختگی و پیری زودرس ضروری است.

اما کرم های ضد آفتاب حاوی مواد شیمیایی می توانند عوارض جانبی به دنبال داشته و خطراتی ایجاد کنند که ناشی از وجود بعضی از داروهای استفاده شده در آنها مانند تتراسایکلین ، داروهای سولفا، فنوتیازین و غیره می باشد.

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب  

 • کرم های ضد آفتاب را روی سراسر پوست صورت که در معرض آفتاب است قرار دهید.
 • این کار را 30 دقیقه قبل از خارج شن از خانه انجام بدهید.
 • توصیه می شود که بعد از شنا کردن، عرق کردن و … دوباره  از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • حتی اگر در منزل هستید ، هر 4 ساعت یک بار کرم ضد آفتاب مصرف کنید.
مهمترین عوارض جانبی کرم های ضد آفتاب

عوارض جانبی کرم های ضد آفتاب

عوارض جانبی کرم های ضد آفتاب

در اینجا شما را با برخی از عوارض جانبی کرم های ضد آفتاب آشنا می کنیم :

لیزر موهای زائد

 1. واکنش های آلرژیک

کرم های ضد آفتاب شامل برخی از مواد شیمیایی است که می تواند باعث تحریک پوست مانند قرمزی ، تورم ، تحریک و خارش شود.

در برخی از افراد نیز علاوه بر این علائم و واکنش شدید آلرژیک ، بثورات و خارش شدید ایجاد می کنند. این واکنش آلرژیک می تواند در نتیجه مواد شیمیایی موجود در کرم های ضد آفتاب مانند مواد خوش بو کننده و مواد نگهدارنده باشد.

ترکیبات پاراآمینوبنزوئیک اسید  PABA  نیز در بسیاری از کرم های ضد آفتاب استفاده می شود که می تواند باعث افزایش شدید واکنش های آلرژیک شود. به همین دلیل این ماده از بسیاری از کرم های ضد آفتاب مارک های مشهور حذف شده است.

شما حتی می توانید کرم های ضد آفتاب را با برچسب  ضد حساسیت  خریداری کنید. کرم های ضد آفتاب که حاوی ترکیبات پاراآمینوبنزوئیک اسید نیستند اغلب برچسب گذاری می شوند. اما برخی مواد شیمیایی دیگر می توانند منجر به بروز مشکلات آلرژیک شوند.

اگر شما در مورد واکنش های آلرژیک که ممکن است توسط یک محصول ضد آفتاب ایجاد شود مطمئن نیستید ، یک آزمایش پچ توسط متخصص پوست انجام دهید. شما می توانید از کرم های ضد آفتابی استفاده کنید که حاوی اکسید روی هستند ، زیرا آلرژی کمتری ایجاد می کنند.

 1. کرم های ضد آفتاب می توانند آکنه را بدتر کنند

اگر پوست شما دارای آکنه است ، برخی از مواد شیمیایی موجود در محصولات ضد آفتاب ممکن است مشکل شما را بد تر کند. برای خلاص شدن از شر این اثرات جانبی ناشی از مصرف کرم های ضد آفتاب ، شما می توانید کرم های ضد آفتاب غیر کومدوژنیک و بدون چربی را انتخاب کنید.

توصیه می شود از یک کرم ضد آفتاب مناسب برای نوع پوست خود استفاده کنید. از استفاده از کرم های ضد آفتاب بدن بر روی صورت خود اجتناب کنید زیرا خیلی سنگین هستند.

 1. سوزش چشم

اگر کرم ضد آفتاب وارد چشم شما بشود ، می تواند باعث درد و تحریک شود. حتی در بعضی از موارد می تواند منجر به سوزش و حساسیت موقت به نور شود. برخی ادعا می کنند که کرم های ضد آفتاب  می توانند باعث نابینایی شوند. اگر کرم ضد آفتاب وارد چشم تان شد ، چشم ها را به طور کامل با آب سرد شستشو دهید یا به پزشک مراجعه کنید.

بدترین عوارض کرم ضد آفتاب

افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان با کرم ضد آفتاب

 1. افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان

کرم ضد آفتاب حاوی مواد تشکیل دهنده ای است که می تواند بر روی سلول های سرطانی پستان اثرات استروژنی داشته باشد. برخی از کرم های ضد آفتاب می توانند بر روی سطح استروژن خون تأثیر بگذارند. از مصرف کرم های ضد آفتاب شیمیایی بر روی پوست کودکان خود اجتناب کنید. زیرا پوست کودکان بلافاصله مواد شیمیایی را جذب می کند.

 1. درد در مناطق مودار

انواع مختلفی از کرم های ضد آفتاب وجود دارد که ممکن است هر کسی برای انتخاب یکی از آنها گیج بشود. آنها همچنین در فرم های بسیاری از جمله ژل ، لوسیون ، اسپری ، پماد ، کرم و نوارهای موم عرضه می شوند.

انتخاب نوع  کرم های ضد آفتاب بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.  ژل ضد افتاب برای مناطق مو دار مانند پوست سر یا سینه مردان مناسب است. برخی از کرم های ضد آفتاب می توانند منجر به سفت شدن یا خشک شدن پوست شوند و باعث ایجاد درد در ناحیه مودار شوند.

 1. چرک در فولیکول مو

کرم های ضد آفتاب می توانند لکه های خارش دار روی پوست ایجاد کنند که ممکن است به جوش های خارش دار قرمز تبدیل بشوند. گاهی اوقات ، این لکه های خارش دار به تاول های چرکی تبدیل شده و در اطراف فولیکول مو دیده می شوند.

مهمترین نکات برای جلوگیری از عوارض ناشی از کرم ضد آفتاب

نکاتی برای جلوگیری از عوارض ناشی از کرم ضد آفتاب

نکاتی برای جلوگیری از عوارض ناشی از کرم ضد آفتاب

 • در صورت ایجاد قرمزی یا تحریک پوست صورت خود را بشویید و از کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید.
 • در مورد استفاده از یک کرم ضد آفتاب جدید با پزشک خود صحبت کنید.
 • اگر برای مدت طولانی در خارج از خانه هستید ، هر 2 ساعت یکبار کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید.
 • اگر از فرم پماد لب ضد آفتاب استفاده می کنید ، از آن فقط در قسمت لب استفاده کنید.
 • کرم ضد آفتاب را برای بچه های تان بسیار با دقت انتخاب کنید.
 • از مصرف کرم ضد آفتاب در کودکان زیر 6 ماه خودداری کنید.
 • برای پوست های چرب از کرم ضد آفتاب فاقد چربی و غیر کومدوژنیک استفاده کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد ، عوارض جانبی متعددی برای کرم های ضد آفتاب وجود دارد. بهترین راه برای از بین بردن چنین مشکلی این است که از محصولات طبیعی بدون مواد شیمیایی استفاده کنید. شما می توانید از کرم های ضد آفتاب بر پایه اکسید تیتانیوم یا اکسید روی استفاده کنید تا از واکنش های آلرژیک و یا اثرات استروژن اجتناب کنید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

مطالب مرتبط

کرم ضد چروک قوی با پوست شما چه می کند؟... کرم ضد چروک قوی با پوست شما چه می کند؟ کرم ضد چروک قوی با پوست شما چه می کند؟ بسیاری از کرم ها و لوسیون های ضد چین و چروک در فروشگاه ها ، داروخانه ...
استفاده از RF در درمان جای جوش... تفاوت بین آر اف سوزنی و  آر اف معمولی ( بدون سوزن) جوانسازی چیست ؟ کدام یک برای اسکار آکنه مفید است؟   سوال : با سلام. چه تفاوتی بین این دو نوع ...
با جای جوش صورت چه کنیم؟   یکی از مهمترین دلایل مراجعه افراد به کلینیک های پوست، بروز جوش یا آکنه و یا درمان اسکار آن می باشد. اسکار ناشی از آکنه به دلیل عدم درمان جوش...
آیا روش طبیعی برای درمان جوش ها وجود دارد؟... برخی درمان های طبیعی می توانند در کاهش التهاب آکنه و جوش موثر باشند. روغن درخت چای: ژل هایی حاوی 5 درصد روغن درخت چای به اندازه ی لوسیون های ح...
لیزر مو های زائد و درمان بیماری پوست مرغی (کراتوز ... لیزر مو های زائد و درمان بیماری پوست مرغی (کراتوز پیلاریس)2 به غیر از درمان با لیزر، تنها دو درمان دیگر وجود دارد که ثابت شده پوست مرغی را بهبود می...
عدم توانایی مصرف کنندگان در انتخاب بهترین نوع کرم ... براساس گزارشات اخیر انجمن  وابسته به داروسازى و داروسازان ، به هنگام انتخاب بهترین نوع  كرم پوست براى جلوگيرى از آفتاب زدگي، مصرف کنندگان با سیل عظی...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

جشنواره های همیشگی لیزر موهای زائد در سراسر کشور را با دستگاههای پیشرفته الکساندرایت/ان-دی-یاگ (نسل جدید) با انواع دستگاههای آپوجی پلاس، لوترونیک، کندلا ، دایود های پیشرفته و… و استفاده از جدیدترین تکنولوژی آمریکایی نسل جدید (2018) پرسرعت و بدون درد و دارای مجوز رسمی سازمان FDA آمریکا در مراکز تخصصی پوست و لیزر در سراسر کشور در این سایت ببینید

لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس

برای افرادی که خدمات لیزر را استفاده می کنند پکیج های تخفیف سایر خدمات مطب جوانسازی،پاکسازی پوست،بوتاکس،تزریق ژل و… در نظر گرفته شده!

بهترین را انتخاب کنید

6 تا از عوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب 6 تا ازعوارض جانبی استفاده از کرم ضد آفتاب که باید از آنها اجتناب کنید. اغلب به ما توصیه می شود هنگام بیرون رفتن از خانه در طول روز از کرم ضدآفتاب استفاده کنیم.  حفاظت از پوست در مقابل نور خورشید به خصوص برای جلوگیری از سرطان پوست ، آفتاب سوختگی و پیری زودرس ضروری است. اما کرم های ضد آفتاب حاوی مواد شیمیایی می توانند عوارض جانبی به دنبال داشته و خطراتی ایجاد کنند که ناشی از وجود…

مشاهده بازنگری

به این مقاله چند ستاره می دهید

User Rating: 4.9 ( 1 votes)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.