خانه / لیزر موهای زائد / کدام لیزر مناسب تر است؟ دایود، الکس یا آی پی ال

کدام لیزر مناسب تر است؟ دایود، الکس یا آی پی ال

کدام لیزر مناسب تر است؟ دایود، الکس یا آی پی الReviewed by مرکز تخصصی لیزر on Mar 1Rating: 4.5لیزر دایودهمه اطلاعات مهم در مورد دایود و الکساندرایت

لیزر دایود چیست؟

لیزر 1

برای پاسخ به سوال کدام لیزر مناسب تر است، باید اول بدانیم که تفاوت بین لیزر (دایود و الکس) و IPL چیست؟

IPL مخفف نور پالسی شدید است،و اسامی SIPL، VPL، SPL  و … همگی در اصل از همان فن آوری و ماشین آلات  آی پی ال استفاده می کنند.

دقت کنید که IPL لیزر نیست ولی به دلیل ارزان بودن دستگاه بسیار عمومی و رایج شده است.

این ماشین یک پهنای باند وسیع از نور سنتی تولید می کند که می تواند حرارت را در تمام بافت های اطراف منتشر کند. IPL فاقد توانایی لیزر در تولید پهنای باند انتخابی نور است که تنها بر روی ساقه مو تاثیر می گذارد و بهمین دلیل با استفاده از آی پی ال در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی کمتر موثر قرار دارید.

 با استفاده از IPL به طور کلی نیاز به درمان بیشتری (گاهی اوقات دو یا سه برابر درمان با لیزر) وجود دارد و یا ممکن است استفاده از آی پی ال تنها کاهش ضخامت و تاریکی مو، و نه به طور کامل از بین بردن آن را به همراه داشته باشد.

لیزر موهای زائد

به طور کلی، لیزر های اختصاصی برداشتن مو (به عنوان مثال الکساندریت، دیود، و ND: YAG) نتایج بهتری برای درمان موهای ناخواسته دارند.

همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)

بهترین لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

 

تفاوت های بین لیزر دایود و الکساندرایت چیست؟

دایود و الکساندرایت، هر دو جزء لیزر هایی هستند که به طور متداول در درمان لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که لیزر دایود به نسبت لیزر الکساندرایت، کمی جدیدتر است.

 

لیزر دایود

بهترین دستگاه لیزر دایود

لیزر دایود

لیزر دایود با طول موج 800 یا 810 نانومتری عمل می کند. این طول موج بالاتر، این امکان را به متخصص می دهد که به عمق بیشتری از پوست نفوذ کند تا از آسیب رسیدن به ملانین موجود در اپیدرم پوست جلوگیری به عمل آید و به طور مستقیم، فقط فولیکول مو مورد هدف قرار گیرد.

از لحاظ علمی، طول موج بلند تر کمک می کند از آسیب های پوستی و تغییرات رنگ دانه ای که در انواع لیزر با طول موج کوتاه تر حاصل می گردد، پیشگیری شود.

لیزر دایود، گزینه بسیار خوبی برای موهای ضخیم و تیره، به ویژه در ناحیه بیکینی محسوب می گردد.

لیزر الکساندرایت

بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتری، طول موج کوتاه تری به نسبت لیزر دایود دارد و به طور موثری برای درمان موهای زائد در پوست های نوع 1 تا 4 مناسب است.

طول موج کوتاه تر، درمان را برای پوست های روشن تر به نسبت پوست های تیره، موثر تر می سازد. از آن جایی که لیزر الکساندرایت از اندازه بزرگ تری برخوردار است، موجب می شود نواحی بزرگ تر سریع تر درمان شود.

به همین دلیل، این لیزر، بهترین انتخاب برای نواحی بزرگ، از قبیل کمر و قفسه سینه محسوب می شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد

یافته های حاصل از مطالعات بالینی

با وجودی که هر دوی این لیزرها برای طیف پوستی 1 تا 4 مورد استفاده قرار می گیرند، ما قصد دریابیم که کدام یک از این ها بیشتر موثر واقع می گردند.

ما دو مطالعه بالینی جداگانه را در خصوص مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد دایود و الکساندرایت مورد ارزیابی قرار دادیم. هر دو مطالعه، نتایج یکسانی در موضوع اثر بخشی و کاهش موهای زائد نشان دادند. حال ببینیم کدام یک بهتر عمل می کند.

همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)

جزییات تست عبارتند از:

 • جهت بررسی اثربخشی دراز مدت لیزر های دایود و الکساندرایت، 31 فرد (زن و مرد) در طیف پوستی 1 تا 4 در جدول مقیاس فیتزپاتریک، تحت درمان های منظم با هر دو دستگاه لیزر قرار گرفتند.
 • شرکت کنندگان 6 جلسه لیزر موهای زائد با فواصل 4 هفته ای در ناحیه زیر بغل دریافت کردند.
 • زیر بغل سمت راست آن ها تحت درمان لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر و زیر بغل سمت چپ تحت درمان لیزر دایود با طول موج 808 نانومتر قرار گرفت.
 • تراکم موهای زائد پیش از درمان، پس از 6 جلسه درمان و 18 ماه پس از آخرین جلسه درمان ثبت شد.

 

نتایج مطالعه

بهترین لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد مردان

کاهش چشمگیر تراکم موهای زائد بلافاصله پس از آخرین جلسه درمان با هر دو دستگاه لیزر (72.16 درصد برای لیزر دایود و 71.30 درصد برای لیزر الکساندرایت) مورد ارزیابی قرار گرفت. 18 ماه پس از درمان، همچنان کاهش رشد موهای زائد به طور چشمگیری برای هر دو دستگاه لیزر (73.71 درصد برای لیزر دایود و 71.90 درصد برای لیزر الکساندرایت) مشاهده شد.

با وجودی که بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمون، قرمزی پوست و ایجاد برآمدگی هایی را در ناحیه درمان گزارش دادند، اما همه عوارض جانبی بلافاصله در عرض چند روز بر طرف شد.

62.50 درصد شرکت کنندگان لیزر دایود را دردناک تر از الکساندرایت توصیف کردند. اما همگی آن ها در مورد این که درد ناشی از هر دو دستگاه لیزر قابل تحمل است، اتفاق نظر داشتند.

نتیجه این مطالعه بالینی نشان می دهد که لیزر های دایود و الکساندرایت، چنانچه جهت درمان موهای زائد در نوع پوستی 1 تا 4 قرار گیرند، هر دو نتایج چشمگیر و بلند مدتی را حاصل می کنند. و هر دو لیزر نتایج تقریبا یکسانی از خود نشان می دهند که پس از گذشت 18 ماه از درمان، همچنان پایدار است.

نتیجه گیری

بهترین لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل

با وجودی که ممکن است درمان با لیزر الکساندرایت عوارض جانبی موقت و بی خطر بیشتری داشته باشد، و لیزر دایود کمی درد بیشتری داشته باشد، اما هر دو نتایج چشمگیری را ایجاد می کنند. نتایجی که حتی پس از گذشت 18 ماه از آخرین درمان نیز پایدار هستند.

بنابراین می توان گفت که در صورتی که در محدوده نوع پوستی 1 تا 4 مورد استفاده قرار گیرند، هر دوی این دستگاه ها به طور یکسانی در امر لیزر موهای زائد خوب عمل می کنند.

بیشتر بخوانید:

لیزر دایود چیست و کجاها کاربرد دارد؟ (اینجا کلیک کنید)

لیزر الکساندرایت چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟ (اینجا کلیک کنید)

با توجه به تایپ پوستی تان کاندید کدام نوع لیزر هستید؟ (اینجا کلیک کنید)

همه انواع لیزرهای با کیفیت در شعب مختلف ما موجود است، انتخاب همیشه با شماست (تماس با ما)

لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس

مطالب مرتبط

مزایا و معایب دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی... دستگاه لیزر موهای زائد خانگی این روز ها درباره عملکرد دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی به وفور شنیده ایم؛ اما بیایید امروز در خصوص جوانب مثبت و من...
لیزر مو و کاندیدای نامناسب ان... لیزر مو   لیزر مو روشی ایمن و موثر برای رفع موهای زائد بدن و صورت است ولی به شرط آنکه شما گزینه خوبی برای این متد درمانی باشید .در صورتی ک...
کدام لیزر برای من مناسب تر است؟ دایود ؟ الکساندرای... برای اینکه بهتر بتوانید نوع دستگاه لیزرتان را انتخاب کنید بهتر است ابتدا چند خط زیر را مطالعه کنید: 1- سه نوع لیزر در بازار داریم : لیزر الکسان...
تجربه لیزر در مرکز لیزر موهای زائد یزد (بخش دوم)... مطالعه بخش قبلی مرکز لیزر موهای زاید یزد اگه به یه مرکز خوب و مجهز برای لیزر موهای زائد مراجعه کنین، هزینه های نهایی براتون مقرون به صرفه تر در...
چه نوع پوستی مناسب انجام لیزر موهای زائد است؟... لیزر موهای زائد به دلیل مزیت های بی شماری که لیزر موهای زائد دارد، در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین روش ها برای رفع موهای زائد است. با این حال افراد...
لیزر موهای زائد در مرکز لیزر اهواز (بخش اول)... اهواز سلام. من نیوشا هستم و در شهر اهواز زندگی می کنم. تا یک سال و نیم گذشته هیچ اعتقادی به لیزر موهای زائد نداشتم و از طرفی هم تصور می کردم لیزر ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

جشنواره های همیشگی لیزر موهای زائد در سراسر کشور را با دستگاههای پیشرفته الکساندرایت/ان-دی-یاگ (نسل جدید) با انواع دستگاههای آپوجی پلاس، لوترونیک، کندلا ، دایود های پیشرفته و… و استفاده از جدیدترین تکنولوژی آمریکایی نسل جدید (2018) پرسرعت و بدون درد و دارای مجوز رسمی سازمان FDA آمریکا در مراکز تخصصی پوست و لیزر در سراسر کشور در این سایت ببینید

لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس

برای افرادی که خدمات لیزر را استفاده می کنند پکیج های تخفیف سایر خدمات مطب جوانسازی،پاکسازی پوست،بوتاکس،تزریق ژل و… در نظر گرفته شده!

بهترین را انتخاب کنید

233 نظر

 1. سلام .ابا اینکه میگن اگر قبل بارداری لیزر رو انجام بدین .در دوران بارداری و بعد از اون به دلیل تغییرات هورمونی موهای زائد مجددا رشد میکنن درسته؟
  برا متاهل ها بعد بارداری انجام بدن بهتره؟یا اصلا صحت نداره

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی در دوران بارداری بدن دچار تغییرات هورمونی میگردد و برای افرادی که قبل از این دوران جلسات لیزر درمانی را گذرانده اند ممکن است تاثیراتی در روند رویش موها ایجاد کند ولی نه به طور کامل، و هم چنین برای همه افراد این تغییرات و تاثیرات هورمونی به یک میزان نمیباشد. بنا بر این میتوان قبل از بارداری لیزر درمانی انجام داد و هیچ منعی وجود ندارد.

 2. سلام
  روز بخیر
  میخواستم بدونم دستگاه super SHR Alma Laser و دستگاه آلما لیزر 2017 آمریکا، یک دستگاه هستند و اینکه واقعا لیزر هستند و یا از گروه های شبه لیزر IPL؟

  • فرزانه جعفری

   سلام،دوست گرامی دستگاه لیزر می باشد. لیزر های آلما پدیده ای نوین در دستگاه های لیزر محسوب می شوند. لیزر های آلما قادرند مشکلات متعدد پوستی، از جمله موهای زائد، آکنه، بازسازی پوست، ترک های پوستی، پیکر تراشی، جوانسازی صورت، ضایعات عروقی و ضایعات رنگدانه ای را درمان کنند.

 3. سلام .آیا لیزر با دستگاه اسموت کول خوب است ؟ لطفا هر اظلاعاتی درباره ی دستگاه اسموت کول است را بدهید . ممنون

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی دستگاه اسموت کول دستگاه لیزر نمیباشد و iPL می باشد، بنابر این جوابدهی مثبت و موثر مانند بقیه دستگاه های معتبر لیزر نخواهد داشت. دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه میشود مقالات مربوط به دستگاه های Ipl که در سایت موجود است را مطالعه بفرمایید.

 4. سلام،وقت بخير
  ميخواستم بدونم دستگاه ليزر الكساندريت كاندلا بهتره يا كوترا؟و كدوم در تعداد جلسات كمي جواب خوبي ميده؟

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی دو برندی که نام بردید هر دو از برند های معتبر و مرغوب در حوزه لیزر درمانی می باشند. لیزر درمانی با اینچنین دستگاه ها معمولا به 6 تا 8 جلسه نیاز است. ولی تعداد دقیق جلسات (با توجه به نوع پوست و موی هر فرد) باید توسط اپراتور با پزشک مربوطه تعیین گردد.

 5. سلام وقت بخیر
  ببخشید برای از بین بردن موهای صورت (پوست سفید و موهای کرکی زرد رنگ) چه دستگاه لیزری رو پیشنهاد میکنین؟
  مرکزی که لیزر بدنم رو انجام داد دستگاهشون دایود الیو بود و گفتن که دایود الیو رو برای صورت من انجام نمیدن چون نتیجه خوبی نمیگیرم.
  ممنون

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی اگر موها بور و یا سفید باشد توصیه میشود قبل از شروع جلسات توسط پزشک متخصص پوست ویزیت شوید. برای موهای سفید و بور این دستگاه مناسب نمی باشد.

 6. وای خیلی خوبه ساییتون

 7. باسلام میخوام بپرسم تفوت لیزر اکساندریت کندلا یا الکساندریت Nd YANG چیه ؟
  اثر بخشی کدوم بهتر

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی معمولا دستگاه های معتبر الکساندرایت موجود در حوزه لیزر درمانی دارای توان ان دی یاگ نیز هستند. اما دقت اپراتور و تنظیمات دستگاه متناسب با پوست شما، از نوع دستگاه بسیار مهم تر است.

 8. سلام میتونم بپرسم لیزر الکس الما در مقایسه با الکساندریت کاندلا نتیجه کارش چطوره؟ و اینکه آیا به خوبیه کاندلا هست یا نه؟

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی دستگاههای معتبر در حال حاضر عبارتند از:
   الکساندرایت آپوجی از کمپانی سایناشور
   الکساندرایت کندلا از کمپانی کندلا
   الکساندرایت لوترونیک کلاریتی از کمپانی لوترونیک
   الکساندرایت کوترا
   مابقی برند ها یا به تازگی وارد بازار شده اند و برای اطمینان از کیفیت و معتبر بودن برند نیاز به زمان است و یا تقلبی می باشند.

 9. سلام
  من توی یک مرکز برای لیزر رفتم با دستگاه الکساندرایت 2017 اما وارد اتاق که شدم اسمی که روی دستگاه نوشته بو د pram بود میشه بدونم این چه دستگاهیه و از کجا میشه فهمید دستگاه اصلی کدومه؟چون هم درد داشت هم خنک کننده هم نداشت .

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی دستگاه های الکساندرایت معتبر و مرغوب و برندهای شناخته شده در حال حاضر عبارتند از: الکساندرایت آپوچی از کمپانی سایناشور، الکساندرایت کندلا از کمپانی کندلا، الکساندرایت لوترونیک کلاریتی از کمپانی لوترونیک، الکساندرایت کوترا. مابقی یا به تازگی وارد بازار شده اند و یا تقلبی و IPL می باشند.

 10. سلام.درمورددستگاههای لیزرخانگی و کیفیتشون اگه ممکنه اطلاعاتی بدین.واینکه بین سیلک پرو و دیس3 و تریا4ایکس کدوم بهتره

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی مقالات ما را دنبال کنید، به این موضوع خواهیم پرداخت.

 11. باسلام من مبتلا به رماتیسم سرونگاتیو هستم، و قرصهای پردنیزولون5، متروترکسات، هیدروکسی کلروکین سولفات، دلوکستین مصرف میکنم، دکترم بهم گفتن که لیزر برام خطرناکه و به هیچ وجه نباید انجام بدم، آیا حرفشون درسته؟!چه ضرری ممکنه برامن داشته باشه؟

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام دوست گرامی، بدون معاینه و بررسی طبی نمیتوان نظر قطعی در این خصوص ارائه کرد. در صورت مصرف دارهای کورتنی بهتر است 3 ماه پس از اتمام مصرف داروها لیزر درمانی انجام شود. توصیه می شود حتما توسط پزشک متخصص پوست ویزیت شوید تا طبق شرایط فعلی جسمی، اختلال و داروهای مصرفی نظر قطعی در این خصوص ارائه گردد.

 12. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم دستگاه دایود primelase جزء دستگاه های لیزر معتبر هستش؟
  و اینکه دستگاه دایود چه جنس و مارکیش بهتره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام دوست عزیز، در حال حاضر دستگاه های دایود غیر معتبر با نام های زیادی در حال تولید و در بازار لیزر وجود دارد. ولی دستگاه های دایود معتبر در حال حاضر: دایود لایت شر،olive، آلما و… است. بقیه دستگاه ها متفرقه و مشخص نیست ساخت چه کمپانی با چه کیفیتی باشد. اینکه دستگاه جدیدی وارد بازار شود امتیاز چندان خوبی نمی باشد چرا که دستگاه های قدیمی امتحان خود را پس داده و کیفیتشان مشخص شده اند و مهم تر از برند و خود دستگاه، مهارت اپراتور، تنظیمات درست دستگاه متناسب با نوع پوست فرد، حضور و نظارت پزشک بر کار لیزر و بهداشت مطب است.قطعا در لیزر درمانی این موارد تقش مهم تری نسبت به برند و نام شرکت ایفا می کند که تمرکز و دقت مراجعین معطوف به این موارد باید باشد.
   برا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره درج شده تماس بگیرید.
   0902-7610748

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.