خانه / انواع روش های لیزر موهای زائد بدن / کدامیک IPL یا لیزر درمانی برای حذف موهای زائد؟

کدامیک IPL یا لیزر درمانی برای حذف موهای زائد؟

کدامیک IPL یا لیزر درمانی برای حذف موهای زائد؟Reviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Jul 30Rating:

Related image

کدامیک  IPL یا لیزر درمانی  برای حذف موهای زائد؟

شاید اینطور تصور کنید که تکنولوژی IPL با همه انواع لیزر برای از بین بردن موهای زائد به هم شبیه هستند.  اما در حقیقت چنین نیست.

در این مقاله ما شما را با خصوصیات تکنولوژی دستگاه IPL آشنا می کنیم و در گرفتن تصمیم مناسب به شما کمک می کنیم .

استفاده از دستگاه IPL    ارزان تر از سایر لیزر ها است.  با وجود این که هزینه از بین بردن موهای زائد با استفاده ازدستگاه  IPL  در هر جلسه کمتر از سایر لیزرها است،  اما نتیجه آن در مقایسه با لیزرها یکسان می باشد.

به همین دلیل است که برای از بین بردن موهای زائد از فن آوری دستگاه  IPL  استفاده می کنند.   دستگاه IPL انواع طول موج های نور را منتشر می کند.  برخی از این طول موج های نور  به ملانین های موجود  در فولیکول متصل می شود.  به علت چرخه رشد موها ممکن است تعداد مشخصی از جلسات درمانی جواب ندهد.

دقیقاً به همین دلیل است که  درمان با  دستگاه IPL  برای از بین بردن موهای زائد بدن در جلسات متعدد انجام می شود.  جلسات بیشتر برای دریافت نتیجه بهتر انجام می شود .  درمان با لیزرهای لیموکس نیز نتیجه مشابهی دارد.

انتخاب نوع لیزر درمانی و یا استفاده از دستگاه IPL  

Image result for ‫لیزر درمانی برای موهای زائد‬‎

از آنجا که رفع موهای زائد بدن به صورت دائمی یک معضل است،  بنا براین لازمه تصیم گیری و انتخاب نوع لیزر درمانی  و یا استفاده از دستگاه IPL  برای از بین بردن موهای زائد دارای اهمیت بسیار می باشد.

دستگاه IPL  برای رفع موهای زائد چیست؟

Related image

دستگاه IPL طیف گسترده ای از پرتو نور را تولید می کند که به  صورت سطحی به زیر پوست نفوذ می کند.  این طیف گسترده نورمنتشر شده قسمت خاصی از مو ها را هدف قرار نمی دهد.

پروسه عملکرد  دستگاه  IPL  به این صورت است که موها بخش هایی از طول موج نور را جذب می کنند.  جذب شدن پرتو نور باعث گرم شدن و آسیب رسانی و از بین بردن  بعضی از فولیکول های مو ها می شود.  سایر موها این نور را باز می گردانند.  تنها بخشی از انرژی تولید شده توسط  دستگاه  IPL  روی موها تأثیر می گذارد.  این امر باعث می شود که از این روش  حذف موها  نسبت به درمان با لیزر کمتر استفاده شود.

بر خلاف استفاده از دستگاه  IPL،   لیزرهای دیگر تنها یک طول موج دقیق نور را منتشر می کنند.  این طول موج دقیق ، میزان  مورد نیاز برای هدف قرار دادن ملانین در فولیکول ها است.  به این معنی  که شما در هر جلسه یک درمان مؤثرتر انجام می دهید که منجر به درمان های کمتری میشود تا به نتیجه دلخواه تان برسید.  در حالی که اثرات  درمان طولانی مدت باشد، در این صورت هزینه کمتری  نیز پرداخته می شود.

همچنین باید بدانید که هیچیک از  روش های از بین بردن موهای زائد دائمی نیست.   در حالی که برخی  از کلینیک ها ادعا می کنند  که لیزردرمانی ، IPL  یا  SPL  برای از بین بردن موهای زائد می تواند نتایج دائمی داشته باشد، اما این ادعا صحیح نیست.

دستگاه های متعددی وجود دارند که با استفاده از نور برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند.

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با دستگاه IPL

Related image

مزایای لیزر درمانی در مقایسه با دستگاه IPL عبارت هستند از :

  • لیزر ها از طول موج دقیق مورد نیاز برای درمان مو در هر پالس استفاده می کنند.
  • دستگاه IPL با استفاده از صدها طول موج در هر پالس کار می کند که تنها به گرم کردن پوست کمک می کند و تأثیری زیادی در روند کاهش رشد مو ندارد.
  • پالس های لیزری بسیار کوتاه هستند و مجهز به سیستم خنک سازی هستند تا حرارت را روی سطح پوست کم کنند.
  • درمان با لیزر را می شود در منطقه های بزرگ تر بدن  مانند پاها و کمر نیز انجام داد.
  • حذف موهای زائد با لیزر بر خلاف درمان هایی مانند الکترولیز یا اپیلاسیون دردناک نمی باشد.
  • از لیزر می توان برای درمان موهای زائد کاربران با هر رنگ پوست و رنگ مو استفاده کرد.

تفاوت اصلی بین لیزر و IPL

Image result for ‫لیزر درمانی برای موهای زائد‬‎

تفاوت اصلی بین لیزر و دستگاه  IPL نوع نور آنها است.  در دستگاه IPL  منبع نور پالس با باند پهن است، در حالی که لیزر یک منبع نور تک رنگ می باشد.  در هر دو روش نور  ملانین را در فولیکول مو هدف قرار می دهد و انتظار می رود نتایج هر دو نوع درمان دائمی باشد.

درمان با  لیزر حرفه ای گزینه های انتخابی بیشتری دارد و بنابراین انرژی بسیار زیاد نور به جای پوست اطراف دقیقاً برروی فولیکول مو تمرکز می کند.   به همین علت لیزر حرفه ای منجر به کسب نتایج سریع و نیز مناسب با پوست های تیره رنگ تر می شود.

انرژی نور، فرکانس و رنگ مو همه عوامل تعیین کننده در کارآیی درمان هستند.

روش عملکرد لیزر و دستگاه  IPL

Image result for ‫روش عملکرد دستگاه IPLبرای موهای زائد‬‎

هر دو روش استفاده از دستگاه  IPL   و لیزردرمانی برای از بین بردن موهای زائد بدن  از طریق ملانین به  ریشه مو آسیب می زنند.  این تحریک یک اثر مخرب بر روی ریشه دارد و پس از چند جلسه درمان، با آسیب زدن به ریشه مانع  تولید موهای جدید می شود.

موهای تیره و پوست گندمی ترکیب کاملی برای دریافت بهترین نتایج  هستند.

از بین بردن موهای زائد در خانه

Image result for ‫روش عملکرد دستگاه IPLبرای موهای زائد‬‎

آیا شما از بین بردن موهای زائد در خانه را انتخاب می کنید یا مایل هستید این کار را  در یک سالن  انجام دهید؟  انجام این کار در خانه به شما در صرفه جویی در زمان کمک خواهد کرد. اما  شما مجبور می شوید که کار بیشتری را انجام دهید چون حرفه ای نیستید.

درمان برای از بین بردن موهای زائد در سالن توسط تکنسین های با تجربه انجام می شود و در نتیجه دستیابی به نتیجه سریع تر انجام می شود.

در هر دو مورد شما با کاهش چشمگیر موهای بدن و نتایج مشابهی روبرو خواهید شد.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع لینک منبع لینک منبع

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

کدامیک  IPL یا لیزر درمانی  برای حذف موهای زائد؟ شاید اینطور تصور کنید که تکنولوژی IPL با همه انواع لیزر برای از بین بردن موهای زائد به هم شبیه هستند.  اما در حقیقت چنین نیست. در این مقاله ما شما را با خصوصیات تکنولوژی دستگاه IPL آشنا می کنیم و در گرفتن تصمیم مناسب به شما کمک می کنیم . استفاده از دستگاه IPL    ارزان تر از سایر لیزر ها است.  با وجود این که هزینه از بین بردن موهای زائد با استفاده ازدستگاه  IPL  در هر جلسه کمتر از سایر لیزرها است،  اما نتیجه آن در مقایسه با لیزرها…

مشاهده بازنگری

به این مقاله رأی بدهید

User Rating: 4.7 ( 2 votes)

درباره دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.