خانه / برتری های لیزر / پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی

پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی

پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلیReviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Aug 3Rating:

Image result for ‫موهای رشد کرده در زیر پوست‬‎
گاهی موهای ناحیه تناسلی به جای این که به سطح پوست بیایند و رو به بیرون رشد کنند، به زیر پوست فرو می روند و همان جا رشد می کنند.

این اتفاق معمولاً زمانی می افتد که موهای ناحیه تناسلی را می تراشید و یا از روش هایی مانند اپیلاسیون یا وکس برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی استفاده می کنید.

هنگامی که مو در زیر پوست فرو رفته باشد، ممکن است شما متوجه جوش های ریز و گردی بشوید. گاهی نیز کورک های چرکی در این منطقه دیده می شوند. در بعضی از موارد، پوست اطراف موهای زیر پوستی تیره تر می شود. که در این صورت هایپرپیگمنتیشن نام دارد.

همچنین ممکن است در اطراف موهای فرو رفته در پوست احساس درد و خارش داشته باشید.

Picto 1516154956603 - پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی

افرادی که موهایشان از موهای سایرین ضخیم تر است و یا موهایشان تابدار هستند بیشتر از افرادی با موهای صاف و نازک در معرض فرو رفتن موها به زیر پوست به خصوص در ناحیه تناسلی می باشند. زیر موهای این ناحیه از موهای سایر نواحی بدن مانند سر و دست و پا و سینه ضخیم تر است.

علت رشد مو های فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی چیست؟

Image result for ‫موهای  زیر پوستی‬‎

هنگامی که مو را از بین می برید، معمولاً دوباره رشد می کند. موهای بسیاری از افراد بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی بر روی پوست رشد می کنند. گاهی هم موها زیر پوست رشد می کنند. برای مثال هنگامی که موها را با تیغ می تراشید احتمال دارد موها تاب خورده و به زیر پوست فرو بروند.

هنگامی که مو به درون پوست باز می گردد، بدن به موها واکنش نشان می دهد. درست مثل این که یک جسم خارجی وارد پوست شده باشد. در این زمان است که متوجه علائم موی فرو رفته در پوست می شوید.

این علائم عبارتند از :
• درد،
• خارش،
• قرمزی،
• تورم.

روش درمان موهای فرو رفته در ناحیه تناسلی

در بیشتر موارد موهای فرو رفته در پوست نیازی به درمان ندارند و خود به خود از بین می روند. اما اگر این موها شروع به رشد در زیر پوست کنند، ممکن است لازم باشد یکی از گزینه های درمانی زیر را امتحان کنید.

موهای ناحیه تناسلی را از بین نبرید

Related image

از تراشیدن، وکس کردن و یا اپیلاسیون موهای ناحیه تناسلی تا زمانی که موهای فرو رفته در پوست از بین نرفته اند، خودداری کنید. اگر همچنان موهای ناحیه تناسلی را اصلاح کنید، پوست این منطقه بیشتر حساس می شود. تلاش برای بازکردن سر جوش و یا برداشتن موهای زائد باعث ناراحتی و درد بیشترشما خواهد شد و حتی گاهی ممکن است منجر به عفونت پوستی یا ایجاد زخم شود.

از کمپرس گرم استفاده کنید

بر روی ناحیه ای که موها در پوست فرو رفته کمپرس گرم بگذارید. می توانید با استفاده از یک لیف حمام و یا یک مسواک دور موی فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی را تمیز کنید.

مو را از پوست بیرون بکشید

Image result for ‫مو های فرو رفته در پوست‬‎

هنگامی که سر مو از زیر پوست بیرون آمد با یک موچین یا یک سوزن استریل آن را بیرون بکشید.
برداشتن پوست های مرده اطراف کورک
پوست تان را به خوبی بشویید و پوست های مرده اطراف موی فرو رفته در پوست را بردارید تا مو بتواند به راحتی به سطح پوست بیاید.

استفاده از پماد برای از بین بردن التهاب

اگر اطراف موی فرو رفته در ناحیه تناسلی قرمز و ملتهب باشد، ممکن است پزشک معالج تان استفاده از پماد های استروئیدی را برای شما تجویز کند. مصرف این کرم های موضعی قرمزی و التهاب اطراف موی فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی را کاهش می دهد.

استفاده از رتینوئید ها

Image result for ‫استفاده از رتینوئید ها‬‎

استفاده از رتینوئید هایی مانند تریتینون باعث می شود که پوست های مرده اطراف مو سریع تر از بین بروند. همچنین مصرف این پماد ها به روشن شدن پوست تیره اطراف موی فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی کمک می کند.
استفاده از این پماد ممکن است باعث خشکی پوست بشود.
مصرف این پماد باید با تجویز پزشک صورت بگیرد.
استفاده از پماد های رتینوئید در دوران بارداری ممنوع می باشد. این دارو برای جنین خطرناک است و مصرف آن در دوران بارداری باعث نقص مادرزادی می شود.

عفونت موهای فرو رفته در پوست

اگر موهای فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی عفونت کند، دردناک و پر از چرک می شود. برای درمان عفونت، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید. در این موارد پزشک ممکن است یک پماد آنتی بیوتیک یا شستشوی موضعی را برای بیمارتجویز کند.
اگر عفونت شدید باشد، بیمار باید آنتی بیوتیک را از طریق دهان بگیرد.

درمان های خانگی

Image result for ‫روغن درخت چای‬‎

روش هایی که می توانید در خانه برای از بین بردن موهای فرو رفته در پوست انجام دهید شامل موارد زیر می باشد :

• روغن درخت چای، باکتری ها را می کشد و باعث کاهش تورم می شود. روغن درخت چای گاهی اوقات برای درمان آکنه نیز مورد استفاده قرار می گیرد، و همچنین ممکن است برای موهای فرو رفته در پوست نیز مؤثر باشد. روغن را با آب مخلوط کنید تا رقیق شود سپس یک تکه پنبه را به این مخلوط آغشته کرد و روی موضع بمالید.
• شکر یک لایه برداری طبیعی است. شکر را با روغن زیتون یا عسل مخلوط کنید. این مخلوط برای مرطوب کردن پوست و کشتن باکتری ها مؤثر می باشد. این خمیر را با حرکات دایره وار روی موضع بمالید و سپس با آب گرم را بشویید.
• سودا به لایه برداری و کاهش التهاب پوست کمک مپیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی
گاهی موهای ناحیه تناسلی به جای این که به سطح پوست بیایند و رو به بیرون رشد کنند، به زیر پوست فرو می روند و همان جا رشد می کنند.

این اتفاق معمولاً زمانی می افتد که موهای ناحیه تناسلی را می تراشید و یا از روش هایی مانند اپیلاسیون یا وکس برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی استفاده می کنید.

هنگامی که مو در زیر پوست فرو رفته باشد، ممکن است شما متوجه جوش های ریز و گردی بشوید. گاهی نیز کورک های چرکی در این منطقه دیده می شوند. در بعضی از موارد، پوست اطراف موهای زیر پوستی تیره تر می شود. که در این صورت هایپرپیگمنتیشن نام دارد. همچنین ممکن است در اطراف موهای فرو رفته در پوست احساس درد و خارش داشته باشید.

افرادی که موهایشان از موهای سایرین ضخیم تر است و یا موهایشان تابدار هستند بیشتر از افرادی با موهای صاف و نازک در معرض فرو رفتن موها به زیر پوست به خصوص در ناحیه تناسلی می باشند. زیر موهای این ناحیه از موهای سایر نواحی بدن مانند سر و دست و پا و سینه ضخیم تر است.

پیشگیری از فرو رفتن موها در پوست ناحیه تناسلی

Image result for ‫لیزر برای از بین بردن موهای فرو رفته در پوست‬‎

بهترین روش برای پیشگیری از فرو رفتن موها درپوست ناحیه تناسلی لیزر درمانی است. لیزردرمانی روشی تقریباً دائمی برای پیشگیری از بروز این مشکل می باشد.
لیزر موها را در سطح عمیق تری از بین می برد و باعث آسیب به فولیکول مو می شود. در نتیجه در اغلب موارد، از رشد مجدد موها جلوگیری می کند. درمان با لیزر برای از بین بردن موهای فرو رفته در پوست ناحیه تناسلی به چندین جلسه درمانی نیاز دارد. در این روش موها به صورت نیمه دائمی از بین می روند. لیزر درمانی برای موهای بور یا بسیار نازک تأثیری ندارد.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

مطالب مرتبط

لیزر برزیلی برای از بین بردن موهای زائد بیکینی... لیزر برزیلی برای از بین بردن موهای زائد بیکینی از بین بردن موهای زائد مناطق حساس بدن با روش  برزیلی در طول سال های به طور فزاینده ای مورد توجه وا...
پرسش و پاسخ های شرم آور در باره لیزر مو های زائد 2... پرسش و پاسخ های شرم آور در باره لیزر مو های زائد 2 آیا لیزر حذف موهای زائد صورت پوست را نرم و صاف می کند؟ در حالی که مردان به منظور کاهش  التهاب ب...
آقایان با رفع مو های زائد پا ها سریع تر بدوید!...   آقایان با رفع مو های زائد پا ها سریع تر بدوید! این تنها ورزشکاران نیستند که از ویژگی های آیرودینامیکی داشتن پا های صاف و بدون مو لذت ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

Picto 1515978006668 - پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی

IMG 20170917 174946 - پیشگیری و درمان مو های زیر پوستی ناحیه تناسلی

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

گاهی موهای ناحیه تناسلی به جای این که به سطح پوست بیایند و رو به بیرون رشد کنند، به زیر پوست فرو می روند و همان جا رشد می کنند. این اتفاق معمولاً زمانی می افتد که موهای ناحیه تناسلی را می تراشید و یا از روش هایی مانند اپیلاسیون یا وکس برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی استفاده می کنید. هنگامی که مو در زیر پوست فرو رفته باشد، ممکن است شما متوجه جوش های ریز و گردی بشوید. گاهی نیز کورک های چرکی در این منطقه دیده می شوند. در بعضی از موارد، پوست اطراف موهای زیر…

مشاهده بازنگری

به این مقاله رأی بدهید

User Rating: 4.78 ( 2 votes)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.