خانه / دانستنی ها / پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه

خانم ها می توانند برای بزرگتر کردن یا پر کردن سینه جراحی پروتز سینه انجام دهند. این فرایند می تواند با اهداف ترمیمی انجام شود، از جمله پس از ماستکتومی برای سرطان پستان یا به دلایل زیبایی.

پس از تصمیم گیری در مورد پروتز سینه آنچه خیلی مهم است، تعیین اندازه، شکل و نوع پروتز است که با نیازها و خواسته های شما مطابقت دارد. معمولا قبل از انجام این جراحی پزشک با شما صحبت می کند و در رابطه با نیاز شما و شکل و اندازه مورد نظرتان سوالاتی خواهد پرسید و راهنمایی هایی به شما ارائه می دهد.

انواع پروتز سینه

دو نوع پروتز اصلی وجود دارد: سالین و سیلیکون. هر دو روش توسط سازمان غذا و دارو تایید شده اند و نتایج موفقیت آمیزی را در پی داشته اند.

پروتز سینه سالین

این نوع پروتز یکی از رایج ترین انواع پروتزهای سینه می باشد که در جراحی بزرگ کردن سینه به کار می رود. این نوع پروتز از لایه بیرونی سیلیکونی تشکیل شده است و با یک محلول نمک استریل پر شده است. پروتزهای سالین قبل از جایگذاری پر نشده اند و در زمان جایگذاری در داخل پستان خالی هستند و سپس در طول فرایند پر می شوند. به این ترتیب برش ایجاد شده برای جراحی در پروتزهای سالین کوچکتر است و این جراحی زخم های خیلی کوچکتری را به همراه دارد. یکی از معایب آن این است که این نوع پروتز در برخی موارد ممکن است باعث ایجاد ظاهری ناهموار در زیر پستان شود. برخی بیماران انقباض کپسولی تجربه می کنند. در این شرایط بافت زخم در اطراف پروتز ایجاد می شود و این بخش حالت سختی به خود می گیرد.

پروتز سیلیکون

در سال 2006 سازمان FDA پروتز سیلیکون را برای بزرگ کردن سینه معرفی کرد. این فرایند برای افراد بالای 22 سال استفاده می شود. پروتز سیلیکون از سیلیکون های ژلی ساخته شده است. این نوع پروتز طبیعی تر از پروتز سالین است. به هرحال پروتز سیلیکون برای جایگذاری نیاز به برش بزرگتری دارد. به علاوه اگر پروتز پاره شود، زیاد قابل مشاهده نیست و به راحتی توسط بدن جذب نمی شود. کسانی که از پروتز سیلیکون استفاده می کنند، باید به طور منظم به پزشک مراجعه کرده و مورد معاینه قرار گیرند.

 

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان تهران اسکین

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.