خانه / تغذیه / چطور میشه به طور طبیعی بدن رو سم زدایی کرد؟ + فیلم

چطور میشه به طور طبیعی بدن رو سم زدایی کرد؟ + فیلم

چطور میشه به طور طبیعی بدن رو سم زدایی کرد؟

دیتاکس

سم زدایی بدن

اگر اخیرا احساس خستگی می کنید یا ناخوش احوال و کسل هستید، احتمالا به یک سم زدایی اساسی نیاز دارید. به واسطه زندگی پر مشغله امروزه، اغلب اوقات افراد وعده های غذایی خود را حذف می کنند یا به فست فود و غذاهای آسان و آماده روی می آورند. وجود سطوح بالایی از آلاینده ها در جو نیز می تواند عامل تشکیل سموم در بدن شود. هیچ سحر و جادویی در سم زدایی وجود ندارد. این روش تنها به معنای تغذیه صحیح و درست و انجام برخی تمرینات است. بدین ترتیب، بدن فرصتی برای سم زدایی پیدا می کند.

ما در این مطلب 10 نکته آماده کرده ایم که به شما کمک می کند به طور طبیعی بدن تان را سم زدایی کنید.


1- پرهیز از مصرف الکل

1- پرهیز از مصرف الکل

پرهیز از مصرف الکل

شاید نوشیدن الکل کمی سرحال تان کند، اما بهتر است از مصرف الکل، به ویژه طی سم زدایی بدن، خودداری کنید. در واقع شما باید از هر چیزی که به بدن شما فشار وارد می سازد، پرهیز کنید و الکل یکی از آنها است. تاثیر دیگری که الکل روی بدن می گذارد این است که اراده شما را در مقابل نخوردن مواد غذایی نا سالم را تضعیف می کند.

2- حذف مواد غذایی فرآوری شده و فست فود ها

2- حذف مواد غذایی فرآوری شده و فست فود ها

فست فود

بهترین کاری که می توان در این زمینه انجام داد، این است که غذایی را مصرف کنید که از ابتدا خودتان تهیه کرده باشید. زیرا تنها در این صورت است که می دانید غذای تان دقیقا از چه مواد اولیه ای تهیه شده است. از مصرف فست فود، غذا های آماده و غذا های کنسروی و بسته بندی شده خودداری کنید. از مصرف غذای رستوران ها نیز بر حذر باشید؛ زیرا شما هرگز نمی دانید چه موادی در آن ها به کار رفته است.

3- کاهش مصرف کافئین

3- کاهش مصرف کافئین

کافئین

صرفا لازم نیست مصرف کافئین را به طور کامل قطع کنید، اما باید مصرف آن را به حداقل برسانید. یک فنجان قهوه ای که اول صبح پس از برخاستن از خواب می نوشید، هیچ ضرری برای تان نخواهد داشت. اما چنانچه به طور مداوم قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنید، بر بدن تان تاثیر خواهد گذاشت. هرچه کمتر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنید، نتیجه سم زدایی بهتری خواهید داشت.

4- تعویض یک وعده غذایی در روز با یک اسموتی سبزیجات

4- تعویض یک وعده غذایی در روز با یک اسموتی سبزیجات

اسموتی سبزیجات

یکی از روش های فوق العاده برای سم زدایی طبیعی بدن، مصرف اسموتی است. با جایگزین کردن یکی از وعده های غذایی در روز با یک اسموتی سبزیجات می توانید دستگاه گوارش خود را بهبود ببخشید و سوخت و ساز بدن را افزایش دهید. دستور های متعددی برای تهیه اسموتی سبزیجات وجود دارد، اما بهترین اسموتی در این زمینه این است: یک عدد سیب خرده شده، یک فنجان کلم پیچ، یک عدد موز و نصف فنجان برگ جعفری را در مخلوط کن بریزید تا با یکدیگر میکس شوند. چنانچه تمایل دارید اسموتی تان شیرین باشد، کمی شربت افرا یا عسل به آن بیافزایید. سپس آن را نوش جان کنید.

5- خرید مواد غذایی اورگانیک

5- خرید مواد غذایی اورگانیک

مواد غذایی اورگانیک

برخی از سمومی که وارد بدن ما می شوند از مواد غذایی نشات می گیرند که البته گاهی نیز در اثر مصرف مواد غذایی سالمی چون میوه و سبزیجات نیز می باشد. ممکن است میوه و سبزیجات حاوی بقایای آفت کش ها و سایر آلاینده ها باشند. هنگامی که به میوه فروشی مراجعه می کنید، سعی کنید در صورت امکان مواد غذایی اورگانیک (آلی) را خریداری کنید. در صورتی که امکان خرید اورگانیک وجود ندارد، آن هایی را انتخاب کنید که حاوی آفت کش و مواد نگهدارنده کمتری هستند. صرفا لازم نیست از هر چیزی، اورگانیکش را تهیه کنید. مهم ترین مواد غذایی شامل میوه و سبزیجات است که امکان وجود مواد سمی در بالاترین سطوح در آن ها وجود دارد.

6- نوشیدن آب فراوان

6- نوشیدن آب فراوان

نوشیدن آب فراوان

بهترین روش برای رهایی بدن از سموم، نوشیدن آب به میزان فراوان است. در انتخاب نوشیدنی، آب را در اولویت قرار دهید و به طور چشمگیری میزان دفعات مصرف آن را در روز افزایش دهید. آب سبب دفع سموم از بدن می گردد و به تمام اندام های حیاتی بدن کمک می کند تا عملکرد درستی داشته باشند. اگر قرار باشد بر یکی از نکات ذکر شده در این مطلب تاکید کنیم، آن نوشیدن آب فراوان است. پس تا می توانید آب بنوشید.

7- حذف شکر و شیرین کننده های مصنوعی

7- حذف شکر و شیرین کننده های مصنوعی

حذف قند و شکر

تا جایی که می توانید قند و شکر را از برنامه غذایی تان حذف کنید و از مصرف شیرین کننده های مصنوعی نیز بپرهیزید. چنانچه هوس یک خوراکی شیرین کرده اید، میوه بخورید و جدا از مصرف نوشابه خودداری کنید. حتی اگر خیلی طرفدار مواد شیرین و شیرینی هستید، می توانید میوه هایی را امتحان کنید که به طور شگرفی شما را نسبت به مصرف شیرینی ارضا می کنند. مادامی که این روش را پیش بگیرید، ولع مصرف قند و شکر نیز در شما کاهش می یابد.

8- مصرف فیبر بیشتر

8- مصرف فیبر بیشتر

مصرف فیبر

یکی دیگر از نکات خوب در خصوص سم زدایی بدن، گنجاندن هرچه بیشتر فیبر در برنامه غذایی متعادل روزانه تان است. مصرف فیبر بیشتر، کمک می کند مواد غذایی راحت تر از بدن خارج شوند و متعاقبا سموم نیز راحت تر دفع شوند. بهترین نوع فیبر، آن هایی هستند که در مواد غذایی چون غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات وجود دارند. می توان از مکمل فیبر نیز استفاده کرد، اما دریافت فیبر به طور طبیعی و معمول، بسیار موثر تر از مصرف مکمل آن است.

9- خواب کافی

9- خواب کافی

خواب کافی

خواب، نقش مهمی در سلامت بدن و فرآیند سم زدایی ایفا می کند. هنگامی که خواب هستید، بدن به حالت ریکاوری می رود و خودش را بازسازی و ترمیم می کند. بر اساس طب سنتی چینی، بدن بیشتر سموم را هنگامی دفع می کند که شما در خواب هستید. سعی کنید حدود 7 الی 8 ساعت در شب بخوابید. این امر کمک می کند در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید. همچنین خواب به تقویت دستگاه ایمنی بدن نیز کمک می کند و بدین ترتیب بهتر می توانید با بیماری ها مقابله کنید.

10- ورزش

10- ورزش

ورزش

تعریق ناشی از ورزش به بدن در سم زدایی کمک می کند. هنگامی که ورزش می کنید، سرعت کل بدن تان افزایش می یابد و وارد فرآیند سم زدایی می شود. بدین ترتیب، سموم در عرق شما آزاد خواهند شد، دستگاه گوارش تان بهبود می یابد و چرخش خون در بدن تسریع پیدا می کند.

 

شما چطور بدن تان را سم زدایی می کنید؟ به نظر شما بهترین روش چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

شاد و سلامت باشید.

معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره های تخفیف حیرت انگیز و باورنکردنی

اینجا کلیک کنید

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

beauty and tips youtube
چطور میشه به طور طبیعی بدن رو سم زدایی کرد؟ اگر اخیرا احساس خستگی می کنید یا ناخوش احوال و کسل هستید، احتمالا به یک سم زدایی اساسی نیاز دارید. به واسطه زندگی پر مشغله امروزه، اغلب اوقات افراد وعده های غذایی خود را حذف می کنند یا به فست فود و غذاهای آسان و آماده روی می آورند. وجود سطوح بالایی از آلاینده ها در جو نیز می تواند عامل تشکیل سموم در بدن شود. هیچ سحر و جادویی در سم زدایی وجود ندارد. این روش تنها به معنای تغذیه صحیح و…

مشاهده بازنگری

اگر از ایم مطلب خوشتان آمده، به آن ستاره دهید!

User Rating: 3.6 ( 3 votes)

درباره مینو زرفش

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.