خانه / دانستنی ها / موثرترین روش ها برای کاهش وزن

موثرترین روش ها برای کاهش وزن

موثرترین روش ها برای کاهش وزنReviewed by مریم اکبری زاده on Oct 9Rating:

کاهش وزن

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، اما بسیاری از آنها باعث ناراحتی و گرسنگی های شدید می شوند و در نهایت موفقیت زیادی در پی نخواهند داشت. به ویژه اگر اراده قوی نداشته باشید، باعث می شود خیلی سریع تسلیم شوید. خلاصه برنامه ای که برای کاهش وزن دارید به شکل زیر می باشد:

 • اشتهای خود را کاهش دهید.
 • سعی کنید وزن خود را به سرعت و بدون گرسنگی کاهش دهید.
 • همزمان سلامت جسمی و سوخت و ساز بدن را تقویت کنید.

در ادامه سه روش ساده برای کاهش وزن بیان می شود.

 • قند و نشاسته (کربوهیدرات ها) را از رژیم غذایی خود حذف کنید، یا آن را به حداقل برسانید.

مهم ترین بخش رژیم غذایی شما حذف یا کاهش چشمگیر میزان قند و نشاسته در رژیم غذایی است. این مواد غذایی ترشح انسولین را افزایش می دهند. بهتر است بدانید انسولین مهم ترین هورمون ذخیره چربی در بدن است.

زمانی که انسولین کاهش پیدا می کند، چربی از محل ذخیره شده خود خارج شده و بدن شروع به سوزاندن چربی به جای کربوهیدرات می کند. مزیت دیگر کاهش انسولین این است که کلیه ها سدیم و آب بیشتری از بدن دفع می کنند که باعث کاهش نفخ و وزن آب غیر ضروری در بدن می شود.

با در نظر گرفتن این نکته و به کار بردن آن کاهش وزن شما در هفته اول قابل مشاهده خواهد بود. با کاهش مصرف کربوهیدرات، سطح انسولین بدن خود را کاهش دهید و به این ترتیب به طور خودکار و بدون گرسنگی کالری کمتری مصرف می کنید.

بنابراین نکته مهمی که در این روش مطرح است به این شکل بیان می شود: حذف قند و نشاسته از رژیم غذایی سطح انسولین را کاهش داده، اشتها را کم می کند و باعث کاهش وزن بدون گرسنگی می شود.

 • پروتئین، چربی و سبزیجات مصرف کنید.

هر وعده غذایی شما باید شامل منبع پروتئین، منبع چربی و سبزیجات دارای کربوهیدرات پایین باشد. تنظیم چنین رژیم غذایی باعث می شود مصرف کربوهیدرات شما در طول روز به میزان توصیه شده 20 تا 50 گرم شود.

منابع موثر پروتئین عبارتند از:

 • گوشت گوساله، مرغ و گوشت بره
 • ماهی و غذاهای دریایی
 • تخم مرغ

خوردن پروتئین کافی بسیار مهم است. این مسئله سوخت و ساز بدن را بین 80 تا 100 درصد در روز بهبود می بخشد.

به علاوه مصرف پروتئین باعث عدم فکر کردن فرد به غذا می شود، میزان فکر و تمایل فرد را به غذا تا 60 درصد کاهش می دهد و فرد احساس سیری می کند.

سبزی هایی که حاوی کربوهیدرات پایین هستند، عبارتند از:

 • بروکلی
 • گل کلم
 • اسفناج
 • کلم
 • کلم پیچ
 • کاهو
 • خیار
 • کرفس

این سبزیجات را به میزان خیلی زیاد مصرف کنید و نگرانی در این باره نداشته باشید. یک رژیم غذایی که بر مبنای سبزی و گوشت تنظیم شده باشد، تمام فیبرها، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز را در خود دارد. در این رژیم غذایی نیاز فیزیولوژیک به غلات وجود ندارد.

منابع چربی های مفید عبارتند از:

 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • روغن آووکادو
 • کره

از این چربی ها 2 تا 3 وعده در روز مصرف کنید. اگر بعد از ظهر دوباره گرسنه می شوید، وعده چهارم را اضافه کنید. مصرف این چربی های مفید باعث سیر ماندن شما شده و شما را به ادامه دادن این رژیم غذایی تشویق می کند. بهترین روغن پخت و پر روغن نارگیل است.

خلاصه این بخش نیز به این صورت است که در هر وعده غذایی خود حتما یک منبع پروتئینی، یک منبع چربی مفید و سبزیجات دارای کربوهیدرات پایین مصرف کنید. این نوع وعده های غذایی سطح انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 • در هفته سه بار وزنه بلند کنید.

در این نوع رژیم غذایی ورزش کردن ضروری نیست، اما توصیه می شود. بهترین حالت این است که 3 تا 4 بار در هفته به باشگاه بروید. خود را گرم کنید، وزنه بلند کنید و سپس حرکات کششی انجام دهید. اگر تجربه زیادی در این باره ندارید، حتما با مربی مشورت کنید.

با بلند کردن وزنه، کالری می سوزانید و از کم شدن سوخت و ساز بدن خود جلوگیری می کنید. بررسی ها نشان داده اند رژیم غذایی که حاوی کربوهیدرات پایین است به افزایش میزان عضلات نیز کمک می کند.

اگر بلند کردن وزنه ورزش مورد علاقه شما نیست، می توانید ورزش های راحت تری انجام دهید، مانند دویدن، پیاده روی سرعتی، شنا کردن و یا پیاده روی.

خلاصه این قسمت هم به این شکل است که ورزش های مقاومتی مانند بلند کردن وزنه انجام دهید. اگر وزنه برداری را دوست ندارید، ورزش هایی مانند دویدن،  شنا و پیاده روی را امتحان کنید.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، اما بسیاری از آنها باعث ناراحتی و گرسنگی های شدید می شوند و در نهایت موفقیت زیادی در پی نخواهند داشت. به ویژه اگر اراده قوی نداشته باشید، باعث می شود خیلی سریع تسلیم شوید. خلاصه برنامه ای که برای کاهش وزن دارید به شکل زیر می باشد: اشتهای خود را کاهش دهید. سعی کنید وزن خود را به سرعت و بدون گرسنگی کاهش دهید. همزمان سلامت جسمی و سوخت و ساز بدن را تقویت کنید. در ادامه سه روش ساده برای کاهش وزن بیان می…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده 5 ستاره بدهید.

User Rating: 3.65 ( 1 votes)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.