خانه / جوانسازی / مزایا و معایب استفاده از بوتاکس

مزایا و معایب استفاده از بوتاکس

مزایا و معایب استفاده از بوتاکس

مزایا و معایب استفاده از بوتاکس

یکی از مهم ترین جنبه های مثبت استفاده از بوتاکس این است که این فرایند موثر و نسبتا غیرتهاجمی می باشد. جنبه منفی مربوط به این روش نیز موقتی بودن آن و خطر ابتلا به فلج است.

استفاده از بوتاکس مزایا و معایب زیادی دارد. تمایل به جوان ماندن آرزوی جدیدی نیست. در حقیقت مردان و زنان در طول تاریخ به دنبال راه هایی برای جلوگیری از پیری بوده اند. برخی معتقدند با استفاده از بوتاکس راه حل این مشکل را یافته اند.

یکی از پر طرفدارترین پروسه های زیبایی به ویژه در 5 سال اخیر استفاده از بوتاکس بوده است. در ادامه به مزایا و معایب استفاده از بوتاکس می پردازیم.

مزایای استفاده از بوتاکس

  1. پس از استفاده از بوتاکس شاهد کاهش چشمگیری در خطوط ریز و چین و چروک ها خواهید بود. در حقیقت برای رسیدن به نتیجه مطلوب از طریق بوتاکس لازم است چند جلسه درمانی اجرا شود.
  2. بوتاکس می تواند به شکلی کاملا موثر فرایند پیری پوست را طولانی کند. بوتاکس ابزار موثری برای پیشگیری از چین و چروک های پوستی است. بوتاکس زمانی بهترین نتیجه را در پی دارد که در مراحل اولیه شروع چین و چروک ای پوستی آغاز شود.
  3. بوتاکس نسبتا غیرتهاجمی است و هیچ اتلاف وقتی در انجام این فرایند وجود ندارد. در اکثر موارد تنها عارضه جانبی استفاده از بوتاکس قرمزی، کبودی التهاب یا حساسیت در اطراف محل تزریق است. به طور کل این عوارض جانبی طی 24 تا 48 ساعت پس از انجام درمان و بدون مداخلات پزشکی برطرف می شود.

معایب استفاده از بوتاکس

  1. بوتاکس راه حل دائم نیست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دائم بهتر است بوتاکس هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار شود. در حقیقت نتایج این فرایند هر بار با تکرار استفاده از بوتاکس کمتر می شود و علت آن ایجاد مقاومت نسبت به بوتاکس در بدن فرد می باشد.
  2. استفاده از بوتاکس ممکن است پر هزینه باشد. یوتاکس در فواصل منظم تکرار می شود، به مین دلیل هزینه آن به تدریج افزایش می یابد.
  3. استفاده از بوتاکس با خطر فلج دائم و حتی مرگ همراه است. به همین دلیل لازم است تزریق بوتاکس توسط متخصص با تجربه در این زمینه انجام شود. به علاوه محصولی که استفاده می شود استاندارد باشد.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان تهران اسکین

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.