خانه / برتری های لیزر / لیزر کم توان برای درمان ریزش مو

لیزر کم توان برای درمان ریزش مو

لیزر کم توان برای درمان ریزش موReviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Jul 26Rating:

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

لیزر کم توان درمانی برای درمان ریزش مو

روش های لیزر درمانی که برای درمان ریزش مو استفاده می شود شامل از دستگاه هایی  می شود که نورآن بتواند به پوست سر نفوذ کنند.

 • لیزر اگزایمر (308 نانومتر)،
 • هلیوم نئون (632.8 نانومتر)
 • لیزر فرکشنال (1550 نانومتر)

لیزر هایی با قدرت کم هستند که برای درمان کم مویی از آنها استفاده می شود.  لیزرکم توان  (LLLT) از دستگاه هایی استفاده می کند با دایود هایی که نور قرمز با طول موج 630 تا 670 نانومتر یا اشعه مادون قرمز را منتشر می کنند.

لیزر درمانی کم توان چیست؟

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

لیزر درمانی با توان کم ، یک روش درمانی سالم و مقاوم توسط  نور و حرارت است.  که از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.   از لیزر کم توان برای درمان اشکال ژنتیکی ریزش مو در مردان و زنان، آلوپسی آدرنژنتیک و یا الگو طاسی ژنتیک استفاده می شود.

لیزر درمانی  کم توان  با نام های دیگری مانند نور درمانی ،  درمان با نور قرمز، لیزر سرد، لیزر سبک، بیوسیمولاسيون و فتوبیموادولوژی نیز نامیده می شود.

الگوی طاسی ژنتیک

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

آلوپسی آندروژنتیک یا الگوی طاسی ژنتیک در برخی از موارد می تواند تا 70٪ مردان (الگوی مردانه) و 40٪ زنان (الگوی زنانه) را در طول زندگی خود تحت تأثیر قرار دهد.

در حالی که الگوی ریزش مو در مردان به طور معمول  شامل ریزش موی سر از خط رویش موها و عقب رفتن خط رویش مو ها و ریزش مو در ناحیه شقیقه ها و میان سر می باشد، ریزش مو در زنان معمولاً به شکل نازک شدن موهای تاج سرشان می باشد.

از دست دادن موها هم برای مردان و هم برای زنان  یک تجربه ناراحت کننده است.

در حال حاضر درمان های استاندارد برای درمان الگوی طاسی شامل درمان با مینوکسیدیل و فیناستراید می باشد.

گزینه  کاشت مو به عنوان یک گزینه جراحی نیز قابل تأمل است که امروزه روش درمانی بی خطری بشمار می رود.

با این حال در حال حاضر لیزر درمانی کم توان برای ریزش مو به عنوان روشی مطمئن در دسترس همگان می باشد.

چه افرادی کاندید لیزر درمانی برای ریزش مو هستند؟

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

متخصصین  از یک سیستم شناخته شده برای طبقه بندی  و مقیاس درجه ریزش مو استفاده می کنند.  و با توجه به این طبقه بندی افراد تحت درمان با لیزر قرار می گیرند.

لیزر درمانی برای موهای نازک و الگوی طاسی ارثی زنانه و مردانه مؤثر می باشد.

در لیزر درمانی توجه به پروسه رشد موها بسیار اهمیت دارد.

عملکرد لیزر درمانی برای ریزش مو ها

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

چرخه رشد مو از سه مرحله تشکیل شده است:

 • رشد (فاز آناژین)،
 • استراحت (فاز تلوژن)،
 • ریختن (فاز کاتاژن).

از دست دادن مو در الگوی طاسی یا  آلوپسی آندروژنیک بستگی به مشتقات تستوسترون در پوست به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) دارد.

درمان ریزش مو ها با لیزر درمانی به این صورت است که   لیزر درمانی  کم توان باعث افزایش جریان خون در پوست سر و تحریک متابولیسم در فولیکول های مو در مرحله استراحت و ریختن یا کاتاژن و تلوژن می شود.  که موجب تولید موی بیشتر در مرحله رشد یا  آناژن می شود.

فوتون های نور با تأثیر بر روی سیتوکروم سی اکسیداز منجر به تولید آدنوزین تری فسفات (ATP) می شود.  که  در سلول های فولیکول مو به آدنوزین مونوفسفات حلقوی  تبدیل می شود.  در نتیجه  انرژی آزاد می شود و باعث تحریک فرآیندهای متابولیکی برای رشد مو ها می شود.

سلول ها با انتشار اکسید نیتریک  باعث گشاد شدن عروق و افزایش جریان خون رسانی و اکسیژن رسانی به سلولهای فولیکولار مو در پوست می شوند . و در نتیجه مواد مغذی و اکسیژن را به ریشه های مو می رسانند.

مزایای لیزر درمانی برای ریزش مو ها

Related image

 • لیزر کم توان می تواند هم برای مردان و هم برای  زنان استفاده شود
 • هیچ عوارض جانبی برای لیزر با توان کم گزارش نشده است
 • لیزر درمانی روشی تمیز و بدون درد است
 • درمان ریزش مو با لیزر کم توان نسبتاً ارزان است
 • لیزر درمانی نیاز به حداقل زمان دارد
 • بعضی از دستگاه های لیزر در سطح پایین قابل حمل هستند
 • رشد مو ممکن است در بالای سر / تاج و در طول خط رشد موی پیشانی رخ دهد
 • بهبودی در برخی از کاربران پس از 12 تا 26 هفته با کم شدن ریزش مو و رشد مو قابل توجه است.

تأثیر لیزر درمانی بر ریزش مو ها

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

پزشکان دیدگاه های متفاوتی نسبت به اینکه آیا لیزر درمانی با توان کم در درمان ریزش مو مؤثر است یا خیر دارند .

بعضی از پزشکان عقیده دارند که  لیزر درمانی با توان کم ممکن است  برای برخی از مردان و زنان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (طاسی ژنتیکی) مؤثر باشد.  همچنین لیزر درمانی پس از عمل کاشت مو ممکن است روند بهبودی زخم را سرعت ببخشد  و باعث افزایش رشد مو شود.

رشد مو در افرادی که برای درمان ریزش مو ها یشان  لیزر درمانی شده اند به طور متوسط ​​ رشد و افزایش 19 تار موی معمولی در هر سانتی متر مربع را نشان داده است.   در حالی که در افرادی که با استفاده از دستگاه پلاسبو درمان را شروع کرده بوند،  به طور متوسط ​​7 تار موی طبیعی به ازای هر سانتی متر مربع رشد می یابد.

همچنین تار موهای رشد یافته در افراد تحت درمان با لیزر ضخیم تر و  شفاف تر از مو های افرادی بود که از دستگاه پلاسبو استفاده  کرده بودند.

روش کاربرد لیزر کم توان برای ریزش مو

Image result for ‫لیزر درمانی کم توان برای درمان ریزش مو‬‎

متخصصین می توانند از این لیزر در سالن های زیبایی استفاده کنند.  نمونه های خانگی این نوع لیزر نیز در دسترس می باشد.

از لیزر درمانی کم توان می توانید 2 تا 3 بار در هفته هر بار به مدت 8 تا 15 دقیقه به وسیله کلاه مخصوص و یا شانه دستی منتشر کننده نور استفاده کنید.

ماساژ دادن ناحیه تحت درمان ، خون رسانی را افزایش داده و تأثیر لیزر را بیشتر می کند.  استفاده منظم از لیزر کم توان برای حداقل یک سال دو بار در هفته و یا بیشتر توصیه می شود.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع لینک منبع

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

لیزر کم توان درمانی برای درمان ریزش مو روش های لیزر درمانی که برای درمان ریزش مو استفاده می شود شامل از دستگاه هایی  می شود که نورآن بتواند به پوست سر نفوذ کنند. لیزر اگزایمر (308 نانومتر)، هلیوم نئون (632.8 نانومتر) لیزر فرکشنال (1550 نانومتر) لیزر هایی با قدرت کم هستند که برای درمان کم مویی از آنها استفاده می شود.  لیزرکم توان  (LLLT) از دستگاه هایی استفاده می کند با دایود هایی که نور قرمز با طول موج 630 تا 670 نانومتر یا اشعه مادون قرمز را منتشر می کنند. لیزر درمانی کم توان چیست؟ لیزر درمانی با…

مشاهده بازنگری

به این مقاله رأی بدهید

User Rating: 4.65 ( 2 votes)

درباره دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.