خانه / لیزر درمانی برای موهای زائد نوجوانان / لیزر موهای زائد : همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد : همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

محتوای این صفحه

لیزر موهای زائد : همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در حقیقت روشی پزشکی درمانی ست که با استفاده از لیزر – پرتو های شدید نوری با پالس های قوی – به فولیکول ها ( ریشه های مویی) منطقه ی مورد نظر تابانده می شود تا تمت مو های ناخواسته و زائد بدنتان را نابود سازد.

در طی لیزر موهای زائد، اشعه ی نور با پالس های شدید وارد ریشه های مو می شود و فولیکول های مو ها را نابود می سازد، در نتیجه موها تا ماه ها و گاهی حتی تا سال ها دیگر رشدی ندارند. لیزر موهای زائد رشد مو ها را تا حد بسیاری کاهش می دهد، اما به طور دائم آن ها را نابود نمی سازد. این روش جلسات درمانی بسیاری را می طلبد تا فرد به هدف نهایی خود دست یابد.

چرا باید حذف موهای زائد انجام شود؟

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای ناخواسته ی  تمام مناطق بدن کاربرد دارد، از جمله؛

 • ران ها و ساق پاها
 • زیر بغل
 • بالای لب
 • چانه و فک
 • خط لباس زیر و اندام تناسلی

البته نکته ی قابل توجه که باید به آن توجه نمایید، این است که لز این لیزر ها برای پلک چشم و یا اطراف چشم به هیچ عنوان استفاده نمی شود.

یکی از نکات مهم در لیزر موهای زائد رنگ و نوع پوست است. برای مثال، لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای پوستی روشن و موهایی بسیار تیره هستند، کاربرد فراوانی دارد. چرا که نور لیزر جذب رنگدانه های  ملانین و ریشه های مویی می شود. البته با پیشرفت علم، لیزر هایی بسیار برای تمامی انواع پوست ها برای بازار معرفی شده است که باعث شده، افراد با پوست های تیره دیگر نگران لیزر موهای زائد خود نباشند.

اشعه ی لیزر موهای زائد به طور کلی بر روی موهای سفید، خاکستری، قرمز یا بلوند تاثیر بسیار کمی دارد، زیرا نور لیزر موهای زائد، رنگدانه های ملانین و ریشه ی مو را تشخیص نمی دهد و جذب آن ها نمی شود. و هنوز درمانی قطعی برای افراد با رنگدانه های مویی روشن پیدا نشده است و در دست بررسی است.

خطرات لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد درمانی دائم برای مو های زائد بدن نیست.

البته برخی از مو ها پس از چندی که در برابر لیزر موهای زائد مقاومت کردند، دوباره رشد می کنند – البته این بار دیگر مانند گذشته ضخیم و تیره نیستند، بلکه در رنگ و ضخامت تغییر کرده و روشنتر و باریک تر شده اند.

مهم ترین عوارض جانبی که به علت لیزر موهای زائد ممکن است بوجود بیاید، شامل موارد زیر می شود:

 • تحریکات پوستی – ناراحتی های موقتی، قرمزی، تورم همه گی پس از لیزر موهای زائد، عواملی شایع هستند. البته تمام این مشکلات پس از چند ساعت به کلی از بین خواهند رفت.
 • تغییر رنگ پوست – لیزر موهای زائد ممکن است سبب تیره شدن و یا روشن تر شدن پوست شود، البته باز هم این امر موقتی است با دارو هایی که پزشک متخصص به فرد تجویز می کند، رفع می گردد. گاهی لیزر موهای زائد سبب ایجاد لکه هایی روشن بر سطح پوست می شود. که این حالت معمولا در اثر تنظیمات اشتباه دستگاه لیزر و یا بی تجربگی پزشک، اتفاق می افتد.

به ندرت پیش می آید که لیزر موهای زائد سبب ایجاد تاول، زخم و یا تغییراتی در بافت پوست شود. گاهی حوادثی بسیار نادر در این میان پیش می آید ، مثل خاکستری شدن مو ها، یا موها در اطراف ناحیه ی درمان شده رشد زیادی پیدا می کنند.

در برخی موارد دیده شده که افرادی که به لیزر موهای زائد پرداخته اند از این لیزر در اطراف چشم و نزدیک به چشم استفاده کرده اند و خسارات جبران ناپذیری به چشم افراد وارد شده است.

قبل لیزر موهای زائد باید چه کارهایی انجام دهیم؟

اگر شما به لیزر موهای زائد خود علاقه دارید و متقاضی این کار هستید، پزشکی را انتخاب کنید که دارای مدارک عالیه و یا پزشکی متخصص در زمینه ی پوست است و تجارب بسیاری از کار کردن با لیزر موهای زائد دارد.

اگر تکنسینی کار را در عوض پزشکتان به دست میگیرد مطمئن شوید که پزشک در محل حاضر است و به روند کار اشراف و نظارت دارد. از بهداشت فضا و محیطی که در آن به انجام این کار میپردازید اطمینان حاصل نمایید.

قبل از انجام لیزر حتما با پزشک خود ملاقات هایی مکرر داشته باشید. و مشورت های لازم را به عمل آورید:

 • از داروهایی که اخیرا مصرف کرده اید و یا درحال استفاده از آن ها هستید ( حتی بدون نسخه ی پزشک حتی آسپرین)
 • در رابطه با لیزر موهای زائد به طور کامل اطلاعات مربوطه را جمع آوری نمایید و تمامی موارد را از مزایا تا معایب با پزشک خود مطرح نمایید و از او بخواهید تا برای شما توضیح دهد که لیزر موهای زائد که چیزهایی را برای شما می تواند انجام دهد و قادر به انجام چه چیز هایی نیست.
 • از پزشک خود بخواهید که عکس های قبل و بعد از عمل را یک به یک به شما نشان دهد و اطمینان شما را جلب نماید.

لطفا در جلسه ی مشاوره تمامی هزینه ها را سوال کنید تا در پایان سورپرایز نشوید و از قبل برای هزینه ی مناسب لیزر موهای زائد برنامه ای داشته باشید.

پزشک متخصص قبل از لیزر به شما مواردی را متذکر می شود، مانند؛

 • از نور خورشید دور بمانید – برنزه کردن پوست قبل از لیزر موهای زائد گاهی منجر به ایجاد لکه های سفید می شود که دیگر پاک نمی شوند. اگر هم که به برنزه کردن پوست پرداخته اید دست نگه دارید تا برنزه گی پوست شما در طول مدت زمان رفع شود و سپس به لیزر موهای زائد خود بپردازید. برخی از پزشکان از متقاضیان درخواست می کنند که در حدود 6 هفته از نور خورشید دور بمانند.
 • از موم کردن، الکترولیز، یا اپلاسیون کردن مو اجتناب کنند – این روش ها بر فولیکول مو تابثیر گذاشته و سبب ایجاد تحریکاتی در پوست می شوند.

تراشیدن مو های زائد هیچ مشکلی برای افراد به همراه ندارد، چرا که با این کار ریشه ی مو و ساقه ی آن بهتر نور و اشعه های لیزر را جذب می کنند.

در واقع با تراشیدن مو، لیزر موهای زائد در اطراف را هدف نمی گیرد و سبب سوختگی پوست نمی شود.

فرد متقاضی در پاین لیزر موهای زائد چه انتظاراتی دارد؟

قبل از اینکه به لیزر موهای زائد خود بپردازید، موهای منطقه ی مورد نظر باید به کلی تراشیده شوند. همچنین به شما عینک هایی برای محافظت از چشمانتان در برابر اشعه های لیزر داده می شود. پزشک در این حالت ممکن است پزشک از بیحسی های موضعی برای کاهش ناراحتی های فرد استفاده نماید.

عملکرد لیزر در طی لیزر موهای زائد

پزشک از قسمتی از لیزر که دارای دسته است برای لیزر پوست استفاده می نماید. براساس نوع پوست و لیزر مصرفی برای لیزر موهای زائد، از سیستم ها و ژل هایی خنک کننده هم استفاده می گردد تا از پوست شما در برابر این مشکلات محافظت گردد.

زمانیکه پزشک لیزر را فعال می کند، اشعه های لیزر موهای زائد به پوست نفوذ می کند و وارد فولیکول های مو و یا ریشه های مو می گردد و حرارت ناشی از این لیزر موهای زائد، سبب نابودی فولیکول ها می شود. مشکلات ناشی از حرارت نیز با سیستم ها و ژل های خنک کننده مانند کرایوژن قابل حل است.

درمان مناطق بسیار کوچک مانند بالای لب ها کمتر از چند دقیقه به طول می انجامد. درمان مناطق وسیعتر مانند پاها و پشت گاهی ساعت ها زمان می برد .

پس از انجام لیزر موهای زائد چه باید بکنیم؟

در ساعت اولیه پس از لیزر موهای زائد شما شاهد تورم و قرمزی هایی بر سطح پوست خود خواهید بود.

برای کاهش عکس العمل های شدید پوستی پس از لیزر موهای زائد، پزشک کرم های استروئید و کمپرس آب یخ را به بیمارانش پیشنهاد می کند.

پس از لیزر موهای زائد از نور شدید خورشید و یا تخت های برنزه کننده شدیدا خود داری نمایید. زمانیکه پوست شما درمان شد، از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

شما ممکن است در روز های اولیه ی لیزر موهای زائد، با ریزش شدید موها ی بدن خود روبرو شوید، گاهی این حالت در رشد مجدد موها سخت تاثیر گذار است.

نتایج پایانی

نتایج پایانی برای افراد مختلف متفاوت است.  و این اختلافات به مناطق مختلف بدن و صورت بستگی دارد. درمان های بسیاری برای طولانی مدت کردن ریزش موهای زائد وجود دارد – حتی گای این تاریخ ها به سال می کشد – اما همچنان رویش مجدد موها امکان پذیر است.

برای داشتن بهترین نتایج شما باید 4 تا 6 درمان با فواصل 6 هفته ای از یکدیگر داشته باشید. گاهی برای رسیدن به نتایجی مطلوب تر حتی هر 6 تا 12 ماه افراد به لیزر موهای زائد خود می پردازند.

لیزر موهای زائد خانگی چگونه هستند؟

در سال های اخیر، لیزرهایی در خانه برای رفع موهای زائد استفاده شده است. این لیزر ها تنها باعث کاهش بسیار کم موهای زائد بدن می شود. اما هنوز مطالعات بسیاری که حاکی از تایید قطعی تاثیر این لیزر ها بر موهای زائد بدن باشد در دسترس نمی باشد.

بعلاوه، سازمان غذا و داروی آمریکا FDA این دستگاه ها را برای مصارف زیبایی تایید کرده است، به این معنی که قدرت و تاثیر لیزر موهای زائد موجود در کلینیک ها و روش های درمانی و پزشکی این لیزر ها را ندارد.

اگر از لیزر موهای زائد خانگی قصد دارید استفاده کنید، حتما بروشور و دستور العمل همراه با دستگاه را به دقت مطالعه نمایید. و از ایجاد صدمات بعدی به چشم ها و اطراف آن سخت جلوگیری نمایید.

سوالات رایج در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی است که با آن ریشه های مو با پالس های شدید نوری برداشته و بخار می شوند. روش لیزر موهای زائد از سال 1997 تا به اکنون در حال استفاده شدن است.

لیزر و اشعه های آن با ایجاد حرارت در فولیکول مو ، ریشه ی موها را نابود می سازند. این روش – لیزر موهای زائد – اگر توسط فردی بی تجربه انجام شود خطرات جبران ناپذیری را باخود به همراه خواهد داشت. حتما از مجرب بودن پزشک خود اطمینان حاصل نمایید.

رشد موهای بدن در مناطق مختلف بدن متفاوت است.  بنابراین برای مناطق مختلف از درمان های 6 تا 8 جلسه ای با 8 تا 12 هفته فاصله از یکدیگر به شما پیشنهاد می شود.

چه کسی بهترین کاندید برای انجام لیزر موهای زائد است؟

هر زن و مردی که به دنبال لیزر موهای زائد بدن خود هستند برای این روش بسیار مفید هستند.لیزر موهای زائد در تمام مناطقی که مو دارد انجام می شود، از جمله؛

 • زیر بغل
 • پاها
 • مناطق قابل روئیت
 • شکم
 • لب
 • چانه
 • پشت
 • کفل ها
 • ران ها
 • صورت
 • گردن
 • قفسه ی سینه
 • بازوها و ساق دست ها
 • انگشتان پاها
 • ساق پاها

لیزر موهای زائد ، با هدف گرفتن فولیکول های مو جذب رنگدانه های مو می شود. بنابراین، هر چه پوست روشن تر و موها تیره تر باشند، لیزر تاثیر فوق العاده تری بر پوست می گذارد.

بهترین افراد برای لیزر موهای زائد، افرادی با ریشه های مویی ضخیم و تیره هستند.

چه نوعی از لیزر موهای زائد تاثیری بهتر و عمیق تر بر پوست افراد می گذارد؟

در حال حاضر 3 نوع لیزر موهای زائد در کلینیک ها و بازار یافت می شود. که شامل؛

 • الکساندریت
 • دایود
 • ان دی : یاگ
 • سیستم های نوری با پالس های شدید نیز در این میان کاربرد دارند. (IPLs)

برخی از مارک هایی که تا کنون در بازار یافت شده اند را میتوان با عنوان های زیر به شما عزیزان معرفی نمود؛

 • الکساندریت: جنتل لیز، آپوجی Alexandrite: GentleLASE, Apogee
 • دایود لایت شیر، F1 دایود، می دایو استار، پالومار SLP1000 ، کامت ( W/RF تکنولوژی) Diode: LightSheer, F1 Diode, MeDioStar, Palomar SLP 1000, Comet (w/RF technology)
 • Nd:YAG: CoolGlide, GentleYAG, Lyra-i, Sciton
 • Alexandrite/ND:Yag Combination Devices: GentleMAX, Apogee Elite, Apogee MPX
 • IPL: Palomar Starlux and EsteLux, Harmony, EpiLight, Aculight, Vasculigh, Aurora (w/RF technology)

برای انتخاب بهترین دستگاه برای پوست افراد باید حتما باید لیزر متناسب و نسبت به میزان رنگ و نوع پوست خود را انتخاب کنند. برای افراد با بدن های برنزه لیزر متفاوت خواهد بود و بالعکس.

پوست نوع اول: بسیار حساس، همیشه دچار آفتاب سوختگی می شود، هیچگاه برنزه نشده است. ( فردی با موهی قرمز و کک و مک بر چهره)

پوست نوع دوم: حساس به نور خورشید، به راحتی می سوزد، تا حد کمی برنزه. ( فردی سفید پوست با موهایی کم رنگ)

پوست نوع سوم: پوست حساس به نور خورشید، گاهی آفتاب سوخته، کمی برنزه رو به قهوه ای (پوستی تا حدی تیره تر ، نیمه اروپایی)

پوست نوع چهارم: تا حد کمی به آفتاب حساس، کمی سوخته، متمایل به قهوه ای ( مدیترانه ای، اروپایی، آسیایی، سرخپوستی، اسپانیایی)

پوست نوع پنجم: بدون حساسیت به نور خورشید، تا حد کمی آفتاب سوخته، به خوبی برنزه ( خاور میانه، آمریکایی – آفریقایی، اسپانیایی)

پوست نوع ششم: بدون حساسیت به نور خورشید، هیچ گاه پوست نمی سوزد، شدیدا رنگدانه هایی تیره دارد ( آمریکایی – آفریقایی، آفریقایی، خاورمیانه)

لیزر های الکساندریت برای پوست های نوع 1 تا 3 عالی عمل می کند.

لیزر های دایود برای پوست های نوع 1 تا 4 عالی عمل می کند.

لیزر های ان دی: یاگ برای پوست های نوع 4 تا 6 عالی عمل می کند.

نکته: اگر لیزر هایی غیر از لیزر ان دی : یاگ برای پوست های تیره استفاده شود،  پوست با مشکلات بسیاری همراه خواهد شد. چرا که بقیه ی لیزر ها از قدرت لیزر ان دی : یاگ بهره مند نیستند و رنگدانه های پوست را شناسایی می کنند و سبب سوختن پوست می شوند.

سیستم های IPL به عنوان لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند؟

این دستگاه ها لیزر نیستند. بلکه با استفاده از نور شدید منسجم به و با استفاده از ژل ها س خنک کننده و سیستم های کولر د ار برای جلوگیری از سوزش پوست، بده و این دستگاه وسعت سطح بالاتری از پوست را هدف میگیرد. ساقه های مویی را نابود می کند و می سوزاند.

این دستگاه ها نسبت به سایر دستگاه ها ارزان تر هستند و برای افراد با پوست های تیره کاربردی ندارند.

به چند جلسه ی درمانی و فواصل به بین آن ها برای لیزر موهای زائد نیاز ست؟

اکثر متقاضیان به 6 تا 8 جلسه ی درمانی نیازمند هستند که بین این جلسات باید 8 تا 12 جلسه فاصله وجود داشته باشد. به این دلیل که رشد مو ها در مناطق مختلف بدن متفاوت است، به چندین جلسه برای درمان موهای زائد نیاز است. به دلیل چرخه رشد موهای زائد به 8 تا 12 هفته برای شر مجدد زمان نیاز است. معمولا موهای صورت سریعتر سایر مناطق بدن رشد می کند بنابراین برای صورت از 8 هفته و برای سایر مناطق مانند پاها از 12 هفته فاصله میان جلسات استفاده می شود.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است و یا با روش های دیگری نیز می توان به نتایج بی مویی و پوستی صیقلی دست یافت؟

لیزر مو های زائد دائمی نیست و فقط روند روش مو را تا حد بسیاری کاهش می دهد و از ضخامت و تیرگی مو ها می کاهد. روش های دیگری مانند الکترولیز وجود دارد که با استفاده از جریان الکتریکی دانه دانه ریشه های مو را با استفاده از یک سری سوزنی شکل نابود می کنند. این روش بسیار طولانی و خسته کننده است. این روش تنها روش دائمی برای رفع موهای زائد است.

چه مقدار هزینه برای لیزر موهای زائد بدن باید در نظر گرفت؟

لیزر موهای زائد قیمت مشخصی ندارد.

برخی از کلینیک ها از تخفیف استفاده می کنند، برخی قیمت مناسبی ارائه می دهند و برخی با توجه به شرایط آرام و مطلوبی که برای فرد مهیا می سازند از هزینه های بالاتری استفاده می کنند.

نکته ای دیگر، به دلیل اینکه وسعت سطح درمان قسمت های مختلف بدن متفاوت است، هزینه ی مناطق مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

البته که لیزر موهای زائد تنها با احساس نقطه های داغ ریزی بر سطح پوست همراه است. اما این روش دردی کمتر از موم انداختن و وکس کردن بدن دارد.

برخی افراد به دلیل آستانه ی درد پایینی که دارند از بیحسی های موضعی در سطح پوست استفاده می کنند.

دلایل پر پشت بودن موها در برخی از مناطق بدن چیست؟

این موضوع دلایل بسیاری دارد که شامل؛

 • وراثت
 • حاملگی
 • اختلالات هورمونی در بدن
 • بیماری ها
 • مشکلات مقاومتی انسولین
 • مشکلات تیروئیدی
 • عکس العمل به نوعی دارو و یا درمان
 • پروسه ی طبیعی پیر شدن
 • روش های موقتی از بین بردن موهی زائد مانند وکس کردن و یا استفاده از موچین.

آیا لیزر موهای زائد بدن گاهی سبب افزایش موها می شود؟

براخی از بیماران گزارش داده اند که پس از لیزر موهای زائد، برخی نواحی بدنشان موهایی زخیم تر و پرتر رشد کرده است. افراد با موهای نازک و یا افراد با پوست های تیره معمولا به ندرت دچار این مشکل می شوند.

چگونه کلینیک درستی برای درمان و لیزر موهای زائد انتخاب کنیم؟

به کلینیک مراجعه کنید که برا ینوع پوست شما تمام تجهیزات و لیزر ها را داشته باشند و حداقل با 3 تا 5 کلینیک جلسه ی مشاوره بگذارید تا از روند کار در این روش ها و مکان ها بیشتر اطلاع یابید.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 

دانستنی های لیزر موهای زائد 

امروزه و در عصری که ما در ان زندگی میکنیم، انسان ها همواره به دنبال نظافت، بهداشت، زیبایی، وارایش هستند و این موارد برای انسان ها اهمیت بسیار زیادی دارد.
انسانها دراین روزگار اراستگی و زیبایی ظاهر برایشان بسیارمهم است.
یکی از کارهایی که برای حفظ بهداشت فردی و اراستگی هرچه تمام تر باید انجام دهیم، حذف موهای زاید بدن است. که به انسان هم زیبایی بسیار می بخشد و برای حفظ بهداشت فردی بسیار مهم است.
انسان هادرسال های گذشته با تیغ، نخ، موم موکن، یا دستگاه های اپلیدی اقدام به حذف موهای زاید بدن خود می کردند. اما این روش ها مشکلات زیادی به همراه داشت از قبیل:

 1. صدمه وارد شدن به پوست مثل بریدن پوست
 2. بوجود امدن جوشهای بسیار زیادی بر روی پوست
 3. سرعت کم
 4. رویش مجدد موهای زاید(بازگشت مجددمو)
 5. گران بودن بعضی از این روشها
 6. درد سوزش زیاد
 7. ایجاد موهای زیر پوستی
 8. غیر بهداشتی بودن بعضی از این روش ها

به دلیل وجود این مشکلات متعدد و نبودبهداشت در بعضی از این روش ها و احتمال شیوع بعضی از بیماری ها ، پزشکان و مهندسین صنعت پزشکی بر ان شدند که روشی برای حذف موهای زاید پیدا کنند که نه تنها هیچ کدام از این مشکلات را نداشته باشد بلکه راحت تر و ارزانتر و سریع تر نیز باشد. و از همه مهم تر اگر فرد یک بار وقت انرژی یا پولی را برای حذف موهای زاید بدنش صرف کند دیگر نیازی برای تکرار این عمل نمی باشد، یعنی یک بار برای همیشه موهای زاید بدن ریشه کن میشود.و بعداز تلاش و به کار گیری فناوری پزشکان توانستند دستگاه و روشی بسازند که انسان بدون هیچ درد و مشکلی و یک بار برای همیشه از شر مو های زائد خلاص می شود و این فناوری، فناوری لیزر نام دارد.
وقتی نام لیزر به گوش شما می‌رسد، در ذهن شما یک سیستم و یک فناوری بسیار پیچیده و سخت شکل می گیرد و شاید شما به دنبال ربطی بین این فناوری پیچیده و نوین با موهای زائد بدن باشید. اما باید بدانید که این سیستم به روز چنان به زیرکی برای حذف موهای زائد استفاده شده که انسان از تمام آن درد و سوزش و تکرار کاملاً راحت شده است.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد

لیزر نوعی اشعه با طول موجی بسیار خواص است. و زمانی که بر روی موهای زائد بدن تابیده می‌شود در رنگدانه های مو جذب شده و باعث بالا رفتن دمای مو می‌شود و در نتیجه مو و ریشه آن کاملاً از بین می‌رود و دیگر ریشه ای وجود ندارد که مو مجددا رشد کند و بر خلاف باور بعضی از افراد این سیستم هیچ ضرر و عوارضی برای بدن ندارد. امکان دارد در هنگام سوختن موهای زائد دمای پوست بدن در آن نقطه بالا برود و فرد احساس گرمای زیاد و یا حتی گرگرفتگی و سوزش داشته باشد.

برای جلوگیری از این اتفاق و یا احساس داغی در دستگاه یک سیستم خنک کننده تعبیه شده است که دمای آن قسمت از پوست را خنک نگه می دارد و فرد به هیچ عنوان احساس گرما یا سوزش بر روی پوست خود نمی‌کند.

 

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض حذف موهای زائد با لیزر

دستگاه لیزر بر خلاف نام و یا روش کارش هیچ خطری برای بدن و پوست انسان ندارد و تنها عارضه این سیستم که بسیار نادر است قرمز شدن و یا تاول زدن پوست است که بعد از گذشت ۲۴ یا ۴۸ ساعت کاملاً از بین می رود.
برای اینکه موهای زائد بدن به طور کامل از بین برود نیاز است که چند جلسه در کلینیک حضور یابید و عمل لیزر موهای زائد را انجام دهید.
یکی از مهمترین موارد در حذف موهای زائد بدن به کمک لیزر این است که حتما به کلینیک مجاز مراجعه کنید و در هنگام مراجعه مطمئن شوید که پزشک پوست در آنجا حضور دارد. و به هیچ عنوان مثلاً  به دلیل هزینه کمتر و یا غیره به محل های غیر مجاز مثل آرایشگاه ها نروید و حتما به دستورات پزشک قبل و بعد از لیزر شدن عمل فرمایید.

 

 

 

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید.

لیزر موهای زائد چگونه است؟

این دستگاه همانطور که از اسمش پیداست، با استفاده از لیزر و پرتو های نوری با پالس های شدید به پوست نفوذ می کند و دمای پوست و پیاز موها را افزایش می دهد، در نتیجه ماده ای در پیاز مو ترشح می شود که مانع از رسیدن خون و مواد مورد نیاز به پیاز مو می شود، بنابراین، موهایی که تحت اشعه ی لیزر قرار می گیرند نازک و ضعیف می شوند. در برخی از مواقع ریشه ی این موها از پوست بیرون می آیند.

برخلاف تصور اکثر افراد که لیزر کردن موهای زائد را برابر با رهایی کامل از موهای زائد می دانند، باید گفت، لیزر موهای زائد امری موقت اما طولانی مدت است که حتی تا سال ها ی متمادی نیز به طول انجامیده است. لیزر موهای زائد سبب کاهش ضخامت و انباشتگی موهای زائد می شود.

رشد موهای زائد بدن تا حد زیادی به هورمون های بدن فرد، نوع پوست، رشد موها و محل لیزر شده بستگی دارد.

برخی از افراد به علت اختلالات شدید هورمونی، تا حد زیادی موی ضخیم در مناطقی از بدن دارند که دیگر افراد دارای موهایی نازک هستند. البته نیازی به نگرانی نیست، این مشکل از طریق روش های مختلفی به راحتی قابل درمان است.

پزشک با تجویز و درمانی ساده و آسان باعث کاهش این اختلالات هرمونی می شود. بنابراین هورمونها تنظیم می شوند و در نتیجه رشد و تعداد موهای زائد بعد از لیزر به صورت چشمگیری کاهش می یابد.

در لیزر موهای زائد هر چه پوست روشن تر و موهای تیره تر باشد، نتایج بهتری در پایان برای فرد خواهد داشت.

فرد بیمار پس لیزر موهای زائد باید دستور العمل هایی را از پزشک خود دریافت نماید تا به نتایج پایانی مطلوب تری دست یابد. و از هر گونه عارضه ی جانبی پس از لیزر موهای زائد نیز به دور باشد.

به طور کلی اینگونه می توان گفت که، لیزر موهای زائد روشی راحت، غیر تهاجمی و یا تا حد دائمی برا رفع موهای زائد بدن است. این روش پوست را صافتر و صیقلی تر از حالتی می کند که شما موهای زائد خود را توسط وکس و موم از ریشه به طور موقت در می آوردید. این روش بدون دوره ی نقاهت و یا ناراحتی های شدید پوستی می باشد.

لیزر موهای زائد این روز ها طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد.

چه زمانی باید به فکر لیزر موهای زائد بدن بود؟
 • اگر موهای زاد بسیاری در مناطقی از بدن دارید که تا حد زیادی باعث خجالت و محدودیت شما در پوشیدن لباس های مختلف می شود
 • اگر پوستی روشن و موهایی تیره دارید
 • اگر به دنبال راهی جایگزین با الکترولیز، وکس، تراشیدن موها می گردید.

عینک محافظ چشم در برابر لیزر

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد و حقایقی در مورد آن که باید بدانیم!!

مزایا و معایب لیزر موهای زائد بدن

معایب

 • درمان هایی چند منظوره برای رسیدن به نتایجی بهتر برای این روش استفاده می شود.
 • بیماران با رنگ پوست تیره معمولا گزینه ی مناسب برای این روش نیستند و ممکن است نور لیزر رنگدانه های پوستی را هدف بگیرد و سبب سوختگی در سطح پوست افراد گردد
 • افرادی که دارای موهای نازک، بلوند و خاکستری هستند، به این دلیل که رنگ دانه های کمی در ریشه ی مو دارند، کاندید مناسب برای این روش نیستند.

مزایا

 • لیزر موهای زائد برای مناطق وسیع و کوچک، هر دو کاملا مناسب می باشد
 • لیزر موهای زائد سبب ایجاد رنگ پوستی روشن تر و شفاف تر در محل مورد نظر می شود.
 • اکثر بیماران پس از جلسات درمانی در حدود 3 تا 8 جلسه به نتایج بسیار طولانی مدت و گاهی حتی دائمی دست می یابند.

اگر به دنبال پاسخ هایی بیشتر و دقیق تر درمورد روند کار هستید، حتما باید با پزشکی متخصص در این رابطه مشورت کنید، چرا که پزشک حتما باید پوست شما را ببیند و نظر قطعی و نهایی رابرای شما اعلام نماید.

آیا شما فردی مناسب برای لیزر موهای زائد هستید؟

در این قسمت به دلایل اصلی میل افراد به لیزر موهای زائد می پردازیم؛

 • فرد موهایی ناخواسته و زائد بر روی صورت و بدن دارد که توجه همگان و خودش را تا حد زیادی جلب می کند، و اعتماد به نفس فرد را به حداقل رسانده است
 • فرد در جست و جوی روشی جایگزین باری وکس، الکترولیز پر هزینه و زمان بر، و تراشیدن موها است.
 • فرد پوستی روشن و موهایی تیره دارد که سبب می شود محل رویش موها همیشه به رنگ آبی دیده شود.

موهای تیره اشعه ی لیزر را راحتر و بهتر به خود جذب می کنند. مواردی از قبیل،

 • سن
 • نژاد
 • درمان های پزشکی
 • هورمون ها
 • وسعت سطح محل لیزر
 • نوع پوست
 • رنگ موها
 • ضخامت موها

همگی در نتایج پایانی از لیزر موهای زائد بدن نقش بزرگ و حیاتی ایفا می کنند.

لیزر موهای زائد برای تمام قسمت های بدن ایمن و مناسب است جز پلک ها و اطراف چشم.

استفاده از این روش برای ناحیه ی پاها اکثر اوقات نتایجی دائمی در بر داشته و در زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه بوده است.

لیزر موهای زائد دقیقا چگونه انجام می شود؟

قبل از لیزر موهای زائد، از عینک های محافظ چشم استفاده می شود. بر ای محافظت از پوست بدن در برابر لیزر ، از ژل ها و سیستم های خنک کننده ی پوستی استفاده می شود. این امر همچنین روند کار را سریعتر می کند.

لیزر موهای زائد برای فرد معمولا با توجه به شرایط پوستی فرد مورد بررسی قرار میگیرد و تنظیم می شود. معمولا برای لیزر موهای زائد در ابتدا برای مشاهده ی ر وند درمان تنها یک تست و آزمایش کوچک در منطقه ای از مورد نظر انجام داده می شود تا از بی خطر بودن روش برای فرد اطمینان حاصل شود. لیزر اشعهی خود را به درون پوست می فرستد و این اشعه توسط رنگدانه های موجود در ملانین فولیکول های مو جذب می شوند.

اگر پاسخ بدن به تست انجام شده مثبت باشد، سپس جای جای بدن با این تنظیمات برای رسیدن به نتایج طولانی مدت و حتی دائمی لیزر می شود.

هنگامیکه روش تا به انتها انجام شد و لیزر موهای زائد به اتمام رسید، برای کاهش التهابات از کمپرس یخ، آب سرد، و یا کرم ها و لوسیون های ضد التهاب استفاده می شود.

برای دستیابی به نتایج عالی بین 3 تا 8 جلسه درمان نیاز است، که بین این جلسات درمانی لیزر موهای زائد 6 هفته فاصله وجود دارد.  3 یا چهار جلسه برای موهای صورت و 8 جلسه برای موهای پاها معمولا در نظر گرفته می شود.

البته اکثر جراحان زیبایی فواصل زمانی میان دوره های درمانی را بین4 تا 8 هفته قرار می دهند ، که این تصمیمات معمولا بر اساس مواردی خاص انتخاب می شوند:

 • جنسیت، سن، نوع مو، الگوی رویش مو
 • منطقه ای از بدن که تحت درمان قرار گرفته است
 • دستگاه لیزری که برای پوست فرد مورد تایید و استفاده قرار گرفته است.
بهترین دستگاه برای لیزر موهای بدن من کدام است؟

تعداد زیادی دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد که می توان با توان به ویژگی های فردی و آزمایشات اولیه بر پوست، نوع دستگاه لیزر موهای زائد را برای فرد مشخص نمود. ویژگی هایی مانند:

 • رنگ پوست
 • رنگ و ضخامت مو
 • منطقه ای از بدن که قصد لیزر آن را دارید
 • نوع دستگاه
 • طول موج و انرژی بالای دستگاه
 • عرض پالس ها و سایز نقاط لیزر شده
 • دمای پوست و سیستم خنک کننده ی آن
 • میزان زمان بکار رفته در درمان یک منطقه

پزشک شما ممکن است ترکیبی از چند روش را برای لیزر موهای زائد شما استفاده نماید.

 • لیزر روبی
 • لیزر الکساندریت
 • لیزر دایود
 • لیزر ان دی یاگ
 • دستگاه های IPL

لیزر الکساندریت و IPL برای پوست های تیره و یا برنزه کارایی ندارد و مضر است. لیزر های دایود و ان دی یاگ برای پوست های تیره بسیار مناسب هستند.

متخصصی انتخاب نمایید که قابل اعتماد باشد

بسیار مهم است که جراحی را بر طبق:

 • تحصیلات، تجربه و میزان معلوماتش انتخاب نمایید.
 • تجربه ی کافی برای کار با لیزر موهای زائد را داشته باشد.
 • با او احساس راحتی کنید.
ملاقات ها و مشورت های اولیه ی شما پیش از لیزر موهای زائد با پزشک

در طی مشاوره از تمامی نکات مهم در مورد خود سوال کنید، نوع پوست، نوع دستگاه و روش درمان، هدف شما از انجام در مان و غیره همگی باید عنوان شوند.  یکی از وظایف اصلی فرد متقاضی لیزر موهای زائد، آگاه نمودن پزشک از شرایط و سوابق قبلی خود است.

 • جراحی هایی که در گذشته داشته است
 • داروهایی که در گذشته و حال مصرف می کند
 • حساسیت های رایج
دقیقا در روز لیزر موهای زائد چه انتظاری باید داشت؟

لیزر موهای زائد ر روی سطح خارجی پوست انجام می شود. از ژل های بی حسی موضعی در این روش استفاده می گردد. و همچنین با استفاده از سیستم سرد کننده ناراحتی های بیمار به حداقل کاهش پیدا می کند. شما دردی مانند نیش زنبور در نواحی مورد نظر احساس خواهید کرد. لیزر موهای زائد معمولا بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. گاهی زمان بیشتری برای این مورد با توجه به منطقه ی درحال درمان نیاز است.

 • جراح شما طبق برنامه ای که با شما ریخته شده جلو می رود.
 • پس از اتمام لیزر موهای زائد شما به خانه بلافاصله باز می گردید و به فعالیت های روزانه ی خود ادامه می دهید.
مراقبت های پس از لیزر موهای زائد و نکاتی که باید به آن ها عمل کنید.

پس از لیزر موهای زائد، شما نسخه ای از پزشک خود دریافت خواهید کرد، که شامل:

 • مراقبت های پوستی
 • علائمی مانند تورم و قرمزی و غیره را پس از لیزر موهای زائد تجربه خواهید کرد

بلا فاصله پس از لیزر موهای زائد، شما با قرمزی و تورم در نقاط درمان شده با لیزر روبرو خواهید شد. البته در این مناطق پوستی نرم و را نیز تجربه خواهید کرد. شما باید تمام موارد یادشده توسط پزشک را به جا آورید تا به بهبودی سریعتر نزدیک شوید و به نتیجه ی دلخواه خود دست یابید.

دو تا هشت هفته

اگر پس از 2 تا 8 هفته آینده موهایی درشت تر و زبر تر رشد کردند، پزشک برای شما دستوراتی را تجویز می کند که 4 تا 8 هفته به طور مداوم باید انجام دهید.

نتایج تا چه مدتی باقی می مانند؟

لیزر موهای زائد معمولا دائمی است، اما برای اطمینان از نابود شدم پیاز و ریشه های موها به 3 تا 8 جلسهی درمانی نیاز است.

هزینه های احتمالی لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کلینیک های مختلف متفاوت است.  هزینه ها به نواحی از بدن که قصد دارید آن را لیزر کنید بستگی دارد. هر چه ناحیه کوچکتر باشد، هزینه ی آن کمتر است.

محدودیت ها و خطرات لیزر موهای زاد

متاسفانه، لیزر موهای زائد گاهی سبب ایجاد مشکلات فراوانی می شود که می توان به مواردی مانند؛

 • حساسیت نشان دادن پوست به ماده ی بی حسی
 • هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایع در زیر پوست)
 • خونریزی و عفونت
 • تغییر در حس پوست محل
 • زخم
 • حساسیت به لیزر
 • آسیب رساندن به ساختار های زیرین پوست
 • نارضایتی از نتایج که به روش های بیشتری پس از درمان نیاز دارد.
 • تاول زدن پوست
 • تغییر در رنگ و بافت پوست
 • افزایش رشد موها
 • صدمات چشمی شدید

برای کاهش و یا بی اثر کردن این مشکلات لطفا با پزشک خود هماهنگ باشید و داروهایی که برای شما تجویز کرده است را استفاده نمایید.

سوالاتی در مورد لیزر موهای زائد
سوال:

من قصد دارم تا قسمت از بدن خود را تحت لیزر موهای زائد قرار دهم. موارد بسیاری را مورد مطالعه قرار دادم. و کمی برایم نامفهوم و مبهم بود. آیا امکان توضیحی درست و شفاف برای مو وجود دارد؟ تنها در چند جمله.

دکتر برنت موئلکن می گوید: ” لیزر موهای زائد معمولا اثراتی  بسیار طولانی مدت دارد. اما برای داشتن نتایجی دائمی نیاز به چندین جلسه دارد. لیزر موهای زائد به

 • نوع موی شما
 • نوع پوست شما
 • سابقه ی پزشکی شما

بستگی دارد.”

دکتر مایکل آی کولیک می گوید: ” لیزر ها و IPL آی پی ال برای کاهش و حتی طی چندیدن جلسه از بین بردن قطعی موهای بدن کاملا موثر است. به دلیل ویژگی های پوستی متفاوت میان افراد، روز های درمان و و یا رشد مجدد موها در افراد متفاوت است. هنگامی که موهای بدن مجددا رشد کردند، آن روز روز جلسه ی بعدی شماست.”

دکتر گری آر کولبرتون در این رابطه می گوید: ” لیزر موهای زائد بسیار کار آمد و مفید است. چندین جلسه ی درمانی نیاز دارد. و از مهار و با تجربه بودن پزشکتان قبل از انجام لیزر لطفا اطمینان حاصل نمایید.”

منابع 

www.healthcenter.com

www.webmd.com

لینک منبع

مطالب مرتبط

لیزر موهای زائد من در کلینیک دکتر کریمیان (کرمان) ... مطالعه بخش قبل مرکز لیزر موهای زائد کرمان لیزر موهای زائد من در کلینیک دکتر کریمیان روزی که برای اولین بار به کلینیک دکتر کریمیان برای مشاوره مر...
عوارض لیزر موهای زاید کدامند ؟... عوارض لیزر موهای زاید اگر برای رفع موهای خود لیزر را انتخاب کرده‌اید ،در صورت تمایل میتوانید ابتدا اطلاعات کاملی در خصوص مزایا و خطرات آن گرداوری ...
لیزر موهای زائد من در کلینیک دکتر کریمیان (کرمان) ... کلینیک لیزر موهای زائد کرمان من مونا هستم و در کرمان زندگی می کنم. شغل من آرایشگریه و در طول روز بارها درباره موی سر صحبت می کنم؛ موهای سیاه، موها...
لیزر موهای زائد در بهترین مراکز تخصصی لیزر در تهرا... لیزردرمانی و برطرف کردن موی زاید لیزر موهای زائد معرفی شده در این صفحه در بهترین مراکز های تخصصی پوست و مو با دستگاه پیشرفته لیزر دایود و الکساندرای...
دایره المعارفی از نکات لیزر درمانی (33 نکته )... لیزر درمانی   لیزر درمانی میتواند جایگزین خوبی برای شیو یا اپیلاسیون باشد و با صرف هزینه کمتر و اثر بخشی بیشتر موهای زائد شما را رفع نماید...
تجربه من از بهترین مرکز لیزر موهای زائد در بوشهر... مرکز لیزر بوشهر سلام به همه کسایی که الان دارن این مطلب رو میخونن. من فائقه هستم و در بوشهر زندگی می کنم. امروز می خوام تجربه شخصیم رو از لیزر ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.