خانه / برتری های لیزر / لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد

همه خانم ها چندین بار در طول زندگی خود زیر بغل خود را شیو می کنند. تصور اینکه این عمل خسته کننده و ناخوشایند را انجام ندهید، بسیار لذت بخش است، اما چطور ممکن است دیگر نیازی به اصلاح کردن موهای زائد زیر بغل نباشد؟ استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد این بخش جایگزین خوبی محسوب می شود. اما از آنجایی که زیر بغل بخش حساسی است، آیا استفاده از لیزر برای این بخش خطرناک نیست؟

گرچه لیزر موهای زائد کمی خشن به نظر می رسد، اما در واقع یک روش بی خطر برای تمام بخش های بدن و از جمله زیر بغل محسوب می شود. لیزر یک روش ملایم با پوست است و در طول انجام فرایند یا پس از آن درد کمی حس می شود. زیر بغل بخش کوچکی است، به همین دلیل فرایند لیزر درمانی این بخش کمتر از 10 دقیقه طول می کشد، به همین دلیل است که افراد بسیاری قبل از استفاده از لیزر برای بخش های بزرگتر بدن از آن برای زیر بغل خود استفاده می کنند.

لیزر از پرتو نور شدید استفاده می کند تا موهای زائد را به طور دائم از بین ببرد. در زمان انجام فرایند لیزر درمانی پالس های لیزر وارد فولیکول مو شده و فولیکول را می سوزاند و به این ترتیب از رشد موها جلوگیری می کند. گاهی نیز لیزر برای رفع جای زخم استفاده می شود، به این شکل که لایه سالم پوست زیرین را آشکار می کند. لیزر درمانی برای همه مناسب نیست. این فرایند برای افرادی که دارای پوست سفید و موی تیره هستند، اثربخشی بهتری دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیز چند جلسه درمانی نیاز خواهد بود. در زمان انجام فرایند لیزر درمانی تکنیسین باید مراقبت های خاصی به عمل آورد تا از بروز عوارض جانبی پیشگیری کند.

با این حال استفاده از لیزر نیز مانند هر فرایند بهداشتی – آرایشی ممکن است دارای عوارضی باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

تحریک پوست

تحریک پوست یکی از عوارض خفیف لیزر زیر بغل است. به خاطر گرما و نور ناشی از لیزر، تحریک پوستی ممکن است پس از لیزر درمانی اتفاق بیفتد. تحریک های پوستی شامل قرمزی خفیف است که طی چند ساعت برطرف می شود و یا جای زخم.

تحریک پوستی یک عارضه موقت است که طی چند روز به خودی خود برطرف می شود. برای پیشگیری از تحریک پوستی پس از درمان، بخش تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید و از صابون و ضد عرق استفاده نکنید و تا زمانی که پوست قرمز و تحریک شده است از اصلاح کردن آن اجتناب کنید.

تغییر رنگدانه ها

انجام لیزر درمانی با تنظیمات نامناسب منجر به بروز تغییراتی در رنگدانه ها می شود، به ویژه در افرادی که دارای پوست تیره هستند. در صورت تغییر رنگدانه ها پوست ممکن است روشن تر یا تیره تر شود، اما این تغییرات معمولا موقت هستند. تغییرات رنگ پوست ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. اگر پس از لیزر درمانی دچار تغییر رنگدانه ها شده اید، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، زیرا شرایط ر بدتر می کند.

بروز زخم

یکی از عوارض نادر مربوط به لیزر درمانی بروز جای زخم است. این عارضه معمولا زمانی بروز می کند که تنظیمات دستگاه لیزر بالاتر از حد مورد نیاز باشد و بیشتر در افراد دارای پوست تیره اتفاق می افتد. زمانی که این عارضه اتفاق افتاد، پوست همراه با فولیکول ها می سوزد. این شرایط ممکن است بسیار ناراحت کننده باشد، به ویژه در ناحیه زیر بغل. برخی روش های درمانی برای تسکین این مشکل استفاده می شود، اما بهتر است ابتدا به پزشک اطلاع دهید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع موهای زائد زیر بغل، مانند سایر بخش های بدن، بین 6 تا 8 جلسه خواهد بود. تعداد این جلسات به تراکم موها و ضخامت آنها بستگی دارد، اما معمولا نتایج پس از جلسه اول قابل مشاهده خواهد بود. تکرار جلسات به دلیل رسیدن به نتیجه مطلوب تر است.

نکته مهم

قبل از هر جلسه انجام لیزر درمانی، زیر بغل خود را تمیز و خشک کنید و از هیچ گونه اسپری ضد عرق یا خوشبو کننده در این بخش استفاده نکنید.

منبع 1

منبع 2

نگارنده سمیه محمدی

همه خانم ها چندین بار در طول زندگی خود زیر بغل خود را شیو می کنند. تصور اینکه این عمل خسته کننده و ناخوشایند را انجام ندهید، بسیار لذت بخش است، اما چطور ممکن است دیگر نیازی به اصلاح کردن موهای زائد زیر بغل نباشد؟ استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد این بخش جایگزین خوبی محسوب می شود. اما از آنجایی که زیر بغل بخش حساسی است، آیا استفاده از لیزر برای این بخش خطرناک نیست؟ گرچه لیزر موهای زائد کمی خشن به نظر می رسد، اما در واقع یک روش بی…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده 5 ستاره دهید

User Rating: Be the first one !

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.