خانه / برتری های لیزر / لیزر موهای زائد برای انواع پوست ها

لیزر موهای زائد برای انواع پوست ها

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

رشد موهای زائد بروی بدن برای خانمها و آقایان خجالت‌آور است و حتی میتواند موهای زیر پوستی و برامدگی ها و ناراحتی‌های دیگری را بوجود آورد ویا به رشد بیشتر موهای زائد منجر شود .لیزر موهای زائد تنها روشی است که به صورت دائمی این مشکل را حل میکند .

احتمالاً مطالب بسیاری در خصوص میزان اثر بخشی لیزر برای افرادی با رنگ‌های متفاوتی از پوست و مو و یا نواحی مختلف بدن مطالعه کردید .بله موارد یاد شده میتوانند قاکتوری تعیین کننده برای تعیین نتایج حاصل از لیزر موهای زائد باشند ولی میتوان از لیزر برای افراد تیره پوست نیز استفاده نمود .

در این پست به تأثیر لیزر بروی انواع پوست ها می‌پردازیم :

لیزر موهای زائد بروی پوست های روشن یا زیتونی روشن

افرای با پوست روشن و موهای تیره بهترین کاندیدا برای لیزر هستند زیرا در این حالت بیشترین تفاوت بین رنگ مو و پوست بوجود می‌آید و امواج لیزر به راحتی میتوانند رنگدانه های مو را شناسایی کرده و هدف قرار دهند .این شانس برای افرادی با پوست های روشن و پوست روشن کمتر است .زمانی که تفاوت رنگی میان مو و پوست کم باشد ،لیزر نمیتواند به راحتی رنگدانه مو را پیدا کند و در نتیجه فرایند لیزر موهای زائد به درستی صورت نخواهد گرفت .البته اگر متخصص مربوطه از لیزر ی متناسب با شرایط شما استفاده نماید ،به احتمال زیادی به نتایج دلخواهتان دست خواهید یافت .

لیزر موهای زائد بروی پوست های قهوه ای رنگ

کسب بهترین نتایج ممکن در این افراد با دشواری کمی همراه است زیرا رنگ پوست با مو تفاوت چندانی ندارد و لیزر نمیتواند به راحتی رنگدانه مو را هدف قرار دهد .همچنین لیزر های قدیمی و یا عدم استفاده صحیح لیزر میتواند باعث بروز رنگ پریدگی پوست شود و در‌واقع به رنگدانه های پوستی آسیب رساند .حتما باید پیش از آغاز جلسات درمانی ،لیزر مناسب شما انتخاب شود .

نحوه تشخیص نوع پوست برای لیزر موهای زائد

در فرایند لیزر درمانی از مقیاس فیتزپاتریک دانشگاه هاروارد استفاده می‌شود که در آن پنج دسته از انواع پوست ها با توجه به نحوه واکنش آن‌ها به اشعه فرابنفش تقسیم‌بندی شده‌اند .متخصصین لیزر از این مقیاس برای بررسی احتمال سوختگی و زخم در طی درمان استفاده میکنند .توجه به این مقیاس برای افرادی با پوست تیره اهمیت زیادی دارد زیرا انتخاب دستگاه لیزر اشتباه میتواند باعث جراحات و مشکلات دائمی پوستی شود .همچنین اگر برای افرادی با پوست خیلی روشن از لیزر اشتباهی استفاده شود ،عوارضی مانند پرمویی بوجود می‌آید زیرا یک لیزر ضعیف خود باعث افزایش رشد موهای زائد خواهد شد .

مقیاس فیتزپاتریک :

  • پوست نوع یک :روشن و یا رنگ پریده ،هیچ وقت تیره نمیشود ولی همیشه میسوزد
  • پوست نوع دو :سفید ،گاهی اوقات تیره می‌شود و معمولاً می سوزد
  • پوست نوع سه :زیتونی ،همیشه تیره می‌شود و گاهی اوقات میسوزد .
  • پوست نوع چهار :قهوه ای ،گاهی اوقات میسوزد و تیره می‌شود
  • پوست نوع پنج :قهوه ای تیره ،به احتمال خیلی کم میسوزد و تیره می‌شود .

نگارنده :فرحناز ال احمد 

گروه پزشکان تهران اسکین 

درباره الهه بیات

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.