خانه / جوانسازی / آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی صورت

لیزر جوانسازی صورت، درمانی جهت کاهش چین و چروک صورت یا مشکلات پوستی، مانند لک یا جای جوش می باشد. در این روش، پرتو های پالس دار نور به سمت معایب پوست هدایت می شوند و پوست را به صورت دقیق، لایه به لایه ترمیم می کند. به این فرآیند محبوب، لِیزاِبریشن، لایه برداری با لیزر یا تبخیر لیزری نیز گفته می شود.

 

چه کسی کاندیدای مناسبی جهت انجام لیزر جوانسازی صورت است؟

چه کسی کاندیدای مناسبی جهت انجام لیزر جوانسازی صورت است؟

لیزر جوانسازی

چنانچه خطوط ریز یا چین و چروک در اطراف چشم، دهان یا پیشانی تان دارید، اسکار های سطحی ناشی از آکنه دارید، یا پوست تان به جراحی کشیدن صورت پاسخ مثبتی نشان نداده است، می توانید جهت انجام لیزر جوانسازی صورت به یک مرکز لیزر مراجعه کنید.

اما اگر پوست تان دارای آکنه است یا پوست بسیار تیره ای دارید، کاندیدای خوبی برای این فرآیند محسوب نمی شوید. این روش همچنین برای افرادی که ترک پوستی دارند نیز توصیه نمی شود. شما باید از قبل در خصوص مناسب بودن لیزر جوانسازی با پزشکتان مشورت نمایید.

عملکرد لیزر جوانسازی صورت چگونه است؟

عملکرد لیزر جوانسازی صورت چگونه است؟

لیزر جوانسازی صورت

در لیزر جوانسازی صورت معمولا از دو روش استفاده می شود: لیزر دی اکسید کربن (یا CO2) و لیزر اربیوم. هر دو لیزر، سلول های آسیب دیده پوست را در لایه سطحی پوست تبخیر می کنند.

لیزر جوانسازی CO2

لیزر جوانسازی CO2

 

سال هاست که از این روش جهت درمان مشکلات متعدد پوستی، از جمله چین و چروک، جای جوش و زخم، زگیل، غدد چربی تجمع یافته روی بینی و سایر شرایط استفاده می شود.

در جدید ترین نسخه لیزر جوانسازی CO2، با نام لیزر فراکشنال CO2 از انرژی نور با پالس های بسیار کوتاه استفاده می شود که با عنوان اولتراپالس (ultrapulse) نیز شناخته می شود. یا پرتو های مداوم نور که بر روی یک الگوی اسکن هدایت می شوند، لایه های نازک پوست را با حداقل آسیب ناشی از حرارت از بین می برند. معمولا بهبودی تا 2 هفته به طول خواهد انجامید.

لیزر جوانسازی اربیوم

لیزر جوانسازی اربیوم

لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی اربیوم جهت از بین بردن لایه سطحی و خطوط و چین و چروک های تقریبا عمیق صورت، دست، گردن و قفسه سینه طراحی شده است. یکی از مزایای لیزر جوانسازی اربیوم، حداقل سوزش بافت های اطراف است. این لیزر دارای عوارض جانبی (تورم، کبودی و قرمزی) کمتری است و به همین دلیل زمان بهبودی آن سریع تر از لیزر جوانسازی CO2 می باشد. در برخی موارد، ممکن است بهبودی در عرض 1 هفته حاصل شود. در خصوص این موضوع می توانید بیشتر با پزشکتان مشورت کنید.

چنانچه پوست تیره ای دارید، لیزر جوانسازی اربیوم برای تان مناسب تر است.

در ویدئوی زیر با عملکرد لیزر اربیوم آشنا خواهید شد:

آمادگی برای لیزر جوانسازی صورت

آمادگی برای لیزر جوانسازی صورت

آمادگی برای لیزر

کار را ابتدا با مشورت با یک جراح پلاستیک یا یک متخصص پوست آغاز کنید تا متوجه شوید که آیا کاندید مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی صورت هستید یا خیر. نسبت به انتخاب یک پزشک آموزش دیده و با تجربه در زمینه لیزر جوانسازی صورت اطمینان حاصل کنید. پزشک پس از بررسی سوابق پزشکی، سلامت عمومی و نتایج مورد نظر باید بتواند تشخیص دهد که چه درمان لیزری برای شما مناسب تر است.

چنانچه تبخال یا تاولی در اطراف دهانتان وجود دارد، حتما پزشک را در جریان بگذارید. لیزر جوانسازی صورت ممکن است منجربه شیوع جوش در افرادی که مستعد تبخال یا تاول هستند، شود.

اگر تصمیم دارید لیزر جوانسازی صورت را انجام دهید، پزشک تان ممکن است شما را برای 10 روز قبل از لیزر در خصوص مصرف هرگونه دارو یا مکمل که می تواند برانعقاد خون تاثیر گذارد (آسپیرین، ایبوپروفن یا ویتامین E) منع کند.

چنانچه سیگار می کشید، باید تا 2 هفته قبل و بعد از لیزر، آن را متوقف سازید. کشیدن سیگار می تواند دوره بهبودی را طولانی تر کند.

ممکن است پزشک برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند تا از بروز عفونت های باکتریایی جلوگیری به عمل آید. همچنین چنانچه مستعد ابتلا به تبخال یا تاول هستید، پزشک برایتان یک داروی ضد ویروسی نیز تجویز خواهد کرد.

چه انتظاراتی می توان از لیزر جوانسازی صورت داشت؟

چه انتظاراتی می توان از لیزر جوانسازی صورت داشت؟

لیزر جوانسازی صورت

بطور کل، لیزر جوانسازی صورت، یک روش سرپایی است و بدین معناست که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید.

پزشک ممکن است چین و چروک های اطراف چشم، دهان یا پیشانی را به صورت تک به تک درمان کند یا کل صورت را یکجا درمان کند. پزشک جهت درمان نواحی کوچک، با بیحسی موضعی آن ناحیه را بیحس می کند. همچنین ممکن است پزشک به شما داروی آرامبخش تزریق کند. در صورتی که پزشک بخواهد کل صورت را یکجا درمان کند، از داروی بیهوشی عمومی استفاده می کند.

چنانچه پزشک تنها بخشی از صورت تان را درمان کند، فرآیند لیزر بین 30 تا 45 دقیقه به طول خواهد انجامید. درمان کل صورت نیز حدود 2 ساعت طول خواهد کشید.

پزشک پس از اتمام فرآیند لیزر، ناحیه تحت درمان را پانسمان می کند. در 24 ساعت اولیه پس از درمان لازم است 4، 5 مرتبه در روز محل درمان را پاکسازی کنید. پس از آن باید از یک پماد، مانند وازلین جهت پیشگیری از ایجاد جای زخم استفاده کنید. بسته به شرایط تان نواحی تحت درمان در عرض 10 الی 21 روز بهبود خواهد یافت.

ایجاد تورم پس از انجام لیزر کاملا طبیعی است. پزشک جهت کنترل تورم اطراف چشم، استروئید تجویز خواهد کرد. قرار دادن یک بالش اضافه زیر سر در هنگام خواب به کاهش تورم کمک خواهد کرد. قرار دادن کیسه یخ روی نواحی تحت درمان در 24 یا 48 ساعت اولیه پس از لیزر نیز می تواند به کاهش تورم کمک کند.

ممکن است 12 الی 72 ساعت پس از انجام لیزر احساس خارش یا سوزش کنید. 5 تا 7 روز پس از آن نیز پوست تان خشک و پوسته پوسته خواهد شد. پس از بهبودی پوست می توانید از لوازم آرایش بدون چربی برای کم کردن قرمزی تان استفاده کنید.

استفاده از کرم های ضد آفتاب وسیع الطیف که از پوست در مقابل اشعه های ماورای بنفش A و B محافظت می کنند، بسیار حائز اهمیت است. حین انتخاب کرم ضد آفتاب، این را در نظر بگیرید که دارای مسدود کننده های فیزیکی، مانند اکسید روی (زینک اکسید) و فاکتور محافظت کننده در برابر نور خورشید (SPF) بالای 30 باشد. همچنین سعی کنید زمان قرارگیری در معرض نور خورشید را  به خصوص در ساعات بین 10 صبح تا 2 بعدازظهر کاهش دهید و جهت محافظت پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید از کلاه لبه دار استفاده کنید.

همچنین بسیار مهم است که پوست جدید خود را مرطوب نگاه دارید. چنانچه از محصولات حاوی رتین آ یا اسید گلیکولیک استفاده می کنید، باید 6 هفته پس از انجام لیزر نیز از آنها استفاده کنید.

قرمزی ناحیه درمان معمولا در عرض 2، 3 ماه از بین خواهد رفت؛ اما ممکن است این روند در برخی افراد تا 6 ماه طول بکشد.

افرادی که دارای پوست تیره هستند، ممکن است پوستشان تیره شود. در این صورت می توانید از یک عامل سفید کننده پیش و پس از لیزر جوانسازی استفاده کنید.

پیامدهای لیزر جوانسازی صورت

پیامدهای لیزر جوانسازی صورت

عوارض لیزر جوانسازی

اگرچه لیزر جوانسازی صورت نمی تواند تمام معایب پوست را بر طرف کند، اما بطور چشمگیری ظاهر آن را بهبود می بخشد. عوارض و پیامدهای بالقوه لیزر جوانسازی عبارتند از:

  • سوزش یا سایر آسیب های ناشی از حرارت
  • اسکار
  • تغییر رنگ پوست (تیره تر یا روشن تر شدن)
  • تحریک در جهت ایجاد تبخال
  • عفونت باکتریایی

میلیا که نام پزشکی برجستگی های سفید، سفت و کوچکی است که اغلب روی صورت ایجاد می شوند، ممکن است در نواحی تحت درمان لیزر بروز پیدا کند. در این صورت با پزشک مشورت نمایید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

web md youtube chatelaine

 

05/09/2017

 

بهترین مراکز فوق تخصصی پوست و لیزر موهای زائد در تهران

بهترین مراکز فوق تخصصی پوست و لیزر موهای زائد در تهران

 

 

 

جردن مرکز تخصصی لیزر موهای زائد جردن (آفریقا) زیر نظر دکتر اژدری :

لیزر موهای زائد بدن با دستگاههای پیشرفته الکس آمریکایی و دایود 2016 سوپرانو

مطب تحصصی زیبایی و لیزر

 نشانی : تهران ، خ جردن (افریقا)، بالاتر از میرداماد, نبش خ سرو، پ 1 ط 4 واحد 9  شعبه،

شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر):  09382676774- 88655867 – 88655866 –  88655865

 

پاسداران مرکز فوق تخصصی لیزر موهای زائد پاسداران (زیر نظر دکتر سارا لطفی) :

مرکز تخصصی لیزر و پوست و مو پاسداران

خدمات لیزر با دستگاه الکساندرایت/ان-دی-یاگ کلاریتی دارای FDA آمریکا مدل 2016

 نشانی  : تهران ، خ پاسداران، بوستان ششم (روبروی برج سفید), پلاک 135 واحد 3

شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 22579305 (021) 22579306 (021)

 

 مرکز تخصصی لیزر پونک (دکتر امینی علوی ) :

2

لیزر با دستگاه دایود سوپرانو بدون درد

 

نشانی : انتهای اشرفی اصفهانی چهار دیواری روبروی ایستگاه بی آر تی اشرفی اصفهانی ساختمان شادی طبقه فوقانی داروخانه دکتر واقفی

شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 44813133 – 09011040046

 مطب تخصصی لیزر موهای زائد شریعتی (ظفر-دکتر سارا خانجانی)

لیزر با دستگاه دایود 2016 سوپرانو ساخت کمپانی آلما لیزر

 نشانی  : تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از مترو شریعتی – جنب پارکینگ طبقاتی ظفر – پلاک ۱ – واحد ۱  شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر): 22896841— 22896851

 

مرکز تخصصی شهرستان ها (اینجا کلیک کنید)

مرکز تخصصی شهرستان ها (اینجا کلیک کنید)

 

کرج مرکز تخصصی لیزر موهای زائد کرج-البرز (دکتر حمید مشکی)

مرکز تخصصی لیزر کرج

لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر الکساندریت لوترونیک دارای FDA آمریکا 2017

 

نشانی: 02633419204  کرج، مهرشهر، بلوار شهرداری، فاز دو، بین خیابان 206 و 208، بالای املاک کلید طلایی، جنب بانک ملی، پلاک 495/1، طبقه 2، واحد 4  ساعت کار روزانه از 10

 

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد اصفهان (دکتر مهسا سعیدیان ) :

مطب لیزر اصفهان لیزر با دستگاه دایود سوپرانو و همچنین الکساندرایت آپوجی (apogee) ساخت کمپانی سایناشور آمریکا (برترین برند تولید کننده لیزر در دنیا)

خدمات تزریق بوتاکس وژل و لاغری موضعی ،مشاوره تغذیه ، تناسب اندام و لاغری ،جوانسازی پوست صورت و بدن

نشانی : دروازه شيراز ، چهارباغ بالا ، كوچه مسجدالرضا(قبل شركت زمزم)، ساختمان99، طبقه 1 واحد 13  شماره های تماس (شنبه-چهارشنبه از 10 صبح الی 7 بعدازظهر): 09103498783 031-36639913

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد مشهد(دکتر زهرا خانی ) :

img_20161107_083346

خدمات لیزر با دستگاه دایود با تکنولوژی آلما لیزر آمریکا،خدمات پوست و جوانسازی، تزریق ژل-بوتاکس

نشانی (شنبه-پنجشنبه از 10 صبح الی 8 شب): مشهد,احمد آباد,خیابان عرف,عارف 3,پلاک 26 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر):. 09150784617 051-38463883

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد اهواز(دکتر محمد علی زکی زاده) :

کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد با دستگاههای الکساندرایت لوترونیک، دایود با تکنولوژی سوپرانو لیزر آمریکا

نشانی: اهواز،سپيدار، سه راهي باهنر، جنب داروخانه دكتر قبله شناس، مطب دكتر زكى زاده شماره های تماس (صبح ها 9 الی 13 و عصرها 17 الی 21) خانم واحديان(نوبت صبح): 09304872136  / خانم زمانى (نوبت عصر): 09169247020

ساير شماره ها: 061-32910880 06132270070

در شهر اهواز مرکز تخصصی لیزر موهای زاید آقایان با اپراتور آقا نیز افتتاح شد. برای نوبت ویزیت برای شعبه ویژه آقایان لطفا با شماره تلفن آقاى قاسمى09167241768 06132270070 تماس بگیرید .

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد رشت(دکتر معصومه امامی سیکارودی ) :

لیزر موی زائد رشت

لیزر با دستگاه لیزر موهای زائد دایود با تکنولوژی آلما لیزر

 

نشانی : رشت،گلسار،نبش خیابان 86،برج کاوه،بلوک 2 ، طبقه 5 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 7 بعدازظهر): 01333111257

مرکز تخصصی لیزر موهای زائد شیراز (دکتر شایسته حاجیان):

لیزر مو در شیراز

خدمات لیزر با دستگاه لیزر موهای زائد دایود با تکنولوژی آلما

نشانی : شیراز-خیابان قصر دشت -نرسیده به چهارراه زرگری-نبش کوچه 54-ساختمان گلبرگ -طبقه چهارم-واحد43 شماره های تماس (شنبه-پنجشنبه از 9 صبح الی 1:30 و بعدازظهر ها ساعت 4:30 الی 9شب): 071-36280810 071-36280782 0933710835

مطب تخصصی لیزر موهای زائد همدان (زیر نظر دکتر نسترن کاکه خانی):

لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر دایود (بلومون) ساخت ایتالیا

 

نشانی :  خیابان بوعلی ابتدای کوچه پاساژ چهل ستون (نیلی) ساختمان پزشکان مرکزی طبقه اول واحد 4  (صبح ها 12:30_ 10:30) (عصرها 20:30 _17)  شماره تماس :   081-32530795

مرکز تخصصی بابل (زیر نظر دکتر محمد حبیب زاده عمران) :

photo_2016-09-26_11-56-37

لیزر دایود (بلومون) ساخت ایتالیا

 

نشانی: 01132221009 و 01132295521 09397930685 بابل، چهار راه گنجینه، ساختمان خزر، طبقه سوم

مرکز تخصصی سنندج -کردستان (زیر نظر دکتر غزال آقایی):

مرکز تخصصی لیزر سنندج

خدمات لیزر با دستگاه اختصاصی لیزر الکساندریت/ان دی یاگ دارای گواهینامه FDA آمریکا

نشانی: 08733560110 و 09188788242 سنندج، انتهای خیابان تعریف (تاج)، بالاتر از شهید قاضی، ساختمان پزشکان امانیه، طبقه 3، واحد 4  ساعت کار روزانه از 10 صبح تا 8 عصر

مرکز لیزر موهای زائد کرمان (زیر نظر دکتر محمد علی کریمیان):

معرفی بهترین مرکز لیزر موی زاید در شهر کرمان

لیزر موهای زائد با دستگاه اختصاصی لیزر دایود سوپرانو ساخت امسال و سریع و بدون درد

نشانی: 03432442805 09335742306 کرمان چهار راه طهماسب آباد بلوارجهاد کوچه دوم پلاک 3

مرکز لیزر موهای زائد یزد (زیر نظر دکتر سعید ثوابی نسب متخصص پوست و مو):

معرفی یکی از بهترین مراکز لیزر موهای زاید یزد

لیزر موهای زائد با دستگاه اختصاصی لیزر دایود

نشانی: 035-37264114 یزد -بلوار طالقانی-کوچه مجاهد- ساختمان پزشکان حکیم -طبقه دوم

تهران اسکین مرجع اطلاعات تخصصی در حوزه پوست ، مو ، درمان و پیشگیری از بیماری های پوستی ، ارائه دهنده بهترین سرویس ها در حیطه تجهیزات دستگاهی ، لیزر موی زائد ، تکنیک های جوان سازی ، مشاورات پوستی و پاسخگویی به سوالات مردم است .

تیم گروه پزشکان تهران اسکین ، از سال ها پیش فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و نمایندگی های معتبری در سراسر کشور دارد . اطلاعات قرارگرفته از معتبرترین منابع تحقیقاتی دنیا زیر نظر متخصصین این امر فراهم آمده است . قابل توجه همکاران پزشک شاغل در زمینه پوست ، مو ، لیزر و زیبایی مرجع تخصصی تهران اسکین و زیبان ، با تجهیزات مدرن و پیشرفته و شرایط همکاری خاص ، پزشک مهمان میپذیرد.

 

درباره مینو زرفش

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
@tehranskin
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.