خانه / جوانسازی / آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیومReviewed by مریم اکبری زاده on May 9Rating:
375x321 laser resurfacing ref guide 300x257 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی صورت

لیزر جوانسازی صورت، درمانی جهت کاهش چین و چروک صورت یا مشکلات پوستی، مانند لک یا جای جوش می باشد. در این روش، پرتو های پالس دار نور به سمت معایب پوست هدایت می شوند و پوست را به صورت دقیق، لایه به لایه ترمیم می کند. به این فرآیند محبوب، لِیزاِبریشن، لایه برداری با لیزر یا تبخیر لیزری نیز گفته می شود.

 

چه کسی کاندیدای مناسبی جهت انجام لیزر جوانسازی صورت است؟

چه کسی کاندیدای مناسبی جهت انجام لیزر جوانسازی صورت است؟

1 6 300x211 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی

چنانچه خطوط ریز یا چین و چروک در اطراف چشم، دهان یا پیشانی تان دارید، اسکار های سطحی ناشی از آکنه دارید، یا پوست تان به جراحی کشیدن صورت پاسخ مثبتی نشان نداده است، می توانید جهت انجام لیزر جوانسازی صورت به یک مرکز لیزر مراجعه کنید.

اما اگر پوست تان دارای آکنه است یا پوست بسیار تیره ای دارید، کاندیدای خوبی برای این فرآیند محسوب نمی شوید. این روش همچنین برای افرادی که ترک پوستی دارند نیز توصیه نمی شود. شما باید از قبل در خصوص مناسب بودن لیزر جوانسازی با پزشکتان مشورت نمایید.

عملکرد لیزر جوانسازی صورت چگونه است؟

عملکرد لیزر جوانسازی صورت چگونه است؟

2 1 300x145 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی صورت

در لیزر جوانسازی صورت معمولا از دو روش استفاده می شود: لیزر دی اکسید کربن (یا CO2) و لیزر اربیوم. هر دو لیزر، سلول های آسیب دیده پوست را در لایه سطحی پوست تبخیر می کنند.

لیزر جوانسازی CO2

لیزر جوانسازی CO2

 

3 6 300x224 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

سال هاست که از این روش جهت درمان مشکلات متعدد پوستی، از جمله چین و چروک، جای جوش و زخم، زگیل، غدد چربی تجمع یافته روی بینی و سایر شرایط استفاده می شود.

در جدید ترین نسخه لیزر جوانسازی CO2، با نام لیزر فراکشنال CO2 از انرژی نور با پالس های بسیار کوتاه استفاده می شود که با عنوان اولتراپالس (ultrapulse) نیز شناخته می شود. یا پرتو های مداوم نور که بر روی یک الگوی اسکن هدایت می شوند، لایه های نازک پوست را با حداقل آسیب ناشی از حرارت از بین می برند. معمولا بهبودی تا 2 هفته به طول خواهد انجامید.

لیزر جوانسازی اربیوم

لیزر جوانسازی اربیوم

4 5 300x214 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی اربیوم جهت از بین بردن لایه سطحی و خطوط و چین و چروک های تقریبا عمیق صورت، دست، گردن و قفسه سینه طراحی شده است. یکی از مزایای لیزر جوانسازی اربیوم، حداقل سوزش بافت های اطراف است. این لیزر دارای عوارض جانبی (تورم، کبودی و قرمزی) کمتری است و به همین دلیل زمان بهبودی آن سریع تر از لیزر جوانسازی CO2 می باشد. در برخی موارد، ممکن است بهبودی در عرض 1 هفته حاصل شود. در خصوص این موضوع می توانید بیشتر با پزشکتان مشورت کنید.

چنانچه پوست تیره ای دارید، لیزر جوانسازی اربیوم برای تان مناسب تر است.

در ویدئوی زیر با عملکرد لیزر اربیوم آشنا خواهید شد:

آمادگی برای لیزر جوانسازی صورت

آمادگی برای لیزر جوانسازی صورت

5 5 300x200 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

آمادگی برای لیزر

کار را ابتدا با مشورت با یک جراح پلاستیک یا یک متخصص پوست آغاز کنید تا متوجه شوید که آیا کاندید مناسبی برای انجام لیزر جوانسازی صورت هستید یا خیر. نسبت به انتخاب یک پزشک آموزش دیده و با تجربه در زمینه لیزر جوانسازی صورت اطمینان حاصل کنید. پزشک پس از بررسی سوابق پزشکی، سلامت عمومی و نتایج مورد نظر باید بتواند تشخیص دهد که چه درمان لیزری برای شما مناسب تر است.

چنانچه تبخال یا تاولی در اطراف دهانتان وجود دارد، حتما پزشک را در جریان بگذارید. لیزر جوانسازی صورت ممکن است منجربه شیوع جوش در افرادی که مستعد تبخال یا تاول هستند، شود.

اگر تصمیم دارید لیزر جوانسازی صورت را انجام دهید، پزشک تان ممکن است شما را برای 10 روز قبل از لیزر در خصوص مصرف هرگونه دارو یا مکمل که می تواند برانعقاد خون تاثیر گذارد (آسپیرین، ایبوپروفن یا ویتامین E) منع کند.

چنانچه سیگار می کشید، باید تا 2 هفته قبل و بعد از لیزر، آن را متوقف سازید. کشیدن سیگار می تواند دوره بهبودی را طولانی تر کند.

ممکن است پزشک برایتان آنتی بیوتیک تجویز کند تا از بروز عفونت های باکتریایی جلوگیری به عمل آید. همچنین چنانچه مستعد ابتلا به تبخال یا تاول هستید، پزشک برایتان یک داروی ضد ویروسی نیز تجویز خواهد کرد.

چه انتظاراتی می توان از لیزر جوانسازی صورت داشت؟

چه انتظاراتی می توان از لیزر جوانسازی صورت داشت؟

6 5 300x169 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

لیزر جوانسازی صورت

بطور کل، لیزر جوانسازی صورت، یک روش سرپایی است و بدین معناست که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید.

پزشک ممکن است چین و چروک های اطراف چشم، دهان یا پیشانی را به صورت تک به تک درمان کند یا کل صورت را یکجا درمان کند. پزشک جهت درمان نواحی کوچک، با بیحسی موضعی آن ناحیه را بیحس می کند. همچنین ممکن است پزشک به شما داروی آرامبخش تزریق کند. در صورتی که پزشک بخواهد کل صورت را یکجا درمان کند، از داروی بیهوشی عمومی استفاده می کند.

چنانچه پزشک تنها بخشی از صورت تان را درمان کند، فرآیند لیزر بین 30 تا 45 دقیقه به طول خواهد انجامید. درمان کل صورت نیز حدود 2 ساعت طول خواهد کشید.

پزشک پس از اتمام فرآیند لیزر، ناحیه تحت درمان را پانسمان می کند. در 24 ساعت اولیه پس از درمان لازم است 4، 5 مرتبه در روز محل درمان را پاکسازی کنید. پس از آن باید از یک پماد، مانند وازلین جهت پیشگیری از ایجاد جای زخم استفاده کنید. بسته به شرایط تان نواحی تحت درمان در عرض 10 الی 21 روز بهبود خواهد یافت.

ایجاد تورم پس از انجام لیزر کاملا طبیعی است. پزشک جهت کنترل تورم اطراف چشم، استروئید تجویز خواهد کرد. قرار دادن یک بالش اضافه زیر سر در هنگام خواب به کاهش تورم کمک خواهد کرد. قرار دادن کیسه یخ روی نواحی تحت درمان در 24 یا 48 ساعت اولیه پس از لیزر نیز می تواند به کاهش تورم کمک کند.

ممکن است 12 الی 72 ساعت پس از انجام لیزر احساس خارش یا سوزش کنید. 5 تا 7 روز پس از آن نیز پوست تان خشک و پوسته پوسته خواهد شد. پس از بهبودی پوست می توانید از لوازم آرایش بدون چربی برای کم کردن قرمزی تان استفاده کنید.

استفاده از کرم های ضد آفتاب وسیع الطیف که از پوست در مقابل اشعه های ماورای بنفش A و B محافظت می کنند، بسیار حائز اهمیت است. حین انتخاب کرم ضد آفتاب، این را در نظر بگیرید که دارای مسدود کننده های فیزیکی، مانند اکسید روی (زینک اکسید) و فاکتور محافظت کننده در برابر نور خورشید (SPF) بالای 30 باشد. همچنین سعی کنید زمان قرارگیری در معرض نور خورشید را  به خصوص در ساعات بین 10 صبح تا 2 بعدازظهر کاهش دهید و جهت محافظت پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید از کلاه لبه دار استفاده کنید.

همچنین بسیار مهم است که پوست جدید خود را مرطوب نگاه دارید. چنانچه از محصولات حاوی رتین آ یا اسید گلیکولیک استفاده می کنید، باید 6 هفته پس از انجام لیزر نیز از آنها استفاده کنید.

قرمزی ناحیه درمان معمولا در عرض 2، 3 ماه از بین خواهد رفت؛ اما ممکن است این روند در برخی افراد تا 6 ماه طول بکشد.

افرادی که دارای پوست تیره هستند، ممکن است پوستشان تیره شود. در این صورت می توانید از یک عامل سفید کننده پیش و پس از لیزر جوانسازی استفاده کنید.

پیامدهای لیزر جوانسازی صورت

پیامدهای لیزر جوانسازی صورت

7 6 300x204 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

عوارض لیزر جوانسازی

اگرچه لیزر جوانسازی صورت نمی تواند تمام معایب پوست را بر طرف کند، اما بطور چشمگیری ظاهر آن را بهبود می بخشد. عوارض و پیامدهای بالقوه لیزر جوانسازی عبارتند از:

  • سوزش یا سایر آسیب های ناشی از حرارت
  • اسکار
  • تغییر رنگ پوست (تیره تر یا روشن تر شدن)
  • تحریک در جهت ایجاد تبخال
  • عفونت باکتریایی

میلیا که نام پزشکی برجستگی های سفید، سفت و کوچکی است که اغلب روی صورت ایجاد می شوند، ممکن است در نواحی تحت درمان لیزر بروز پیدا کند. در این صورت با پزشک مشورت نمایید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

web md youtube chatelaine

 

05/09/2017

Picto 1516154956603 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

مطالب مرتبط

همه چیز درباره لیزر درمانی در جوانسازی... لیزردرمانی لیزردرمانی، درمانی برای کاهش چین و چروک صورت و بی نظمی پوستی، مانند لکه و یا جای جوش است. در این روش پرتوهای کوتاه ضربان دار ومتمرکز...
همه چیز درباره لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی (بخش د... مطالعه بخش اول لیزر موهای زائد به خاطر داشته باشید یک کلینیک خوب صرفا هزینه های درمانی بالایی ندارد. تجهیزات با کیفیت و تکنسین لیزر با تجربه در...
درمان های حرفه ای لیزر موهای زائد یا دستگاه های لی... مطالعه بخش قبل چگونگی عملکرد لیزر موهای زائد   رنگ پوست دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی: دستگاه لیزری را انتخاب کنید که درمانی ایمن، راحت ...
این پروتئین شما را جوان می کند...     این پروتئین شما را جوان می کند کلاژن پروتئین اصلی در بافتهای رباط است که وظیفه آن: استحکام پوست، رطوبت پوست ، نرمی و انعطاف...
آیا لیزر موهای زائد خطرات و عوارضی دارد؟... آیا لیزر موهای زائد خطرات و عوارضی دارد؟ کلینیک لیزر موهای زائد در تهران اگر از روش های قدیمی از بین بردن موهای زائد، مانند استفاده از ژیلت خست...
تجربه لیزر در مرکز لیزر موهای زائد یزد (بخش سوم)... مطالعه بخش قبلی لیزر موی زائد صورت هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟ هزینه لیزر موهای زائد بر اساس عوامل مختلف، متفاوت است و به میزان حجم و گستردگ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

Picto 1515978006668 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

IMG 20170917 174946 - آنچه باید در باره لیزر جوانسازی صورت بدانید + فیلم عملکرد لیزر اربیوم

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.