خانه / جوانسازی / آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟

آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟

آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟Reviewed by لیزردرمانی در دوران بارداری on Dec 16Rating: 3.5لیزردرمانی در دوران بارداریآیا لیزردرمانی در دوران بارداری ممنوع است؟ تحقیقات درباره اثر لیزرها بر بردن خانم های باردار و جنین چه می گویند؟

آیا لیزردرمانی در دوران بارداری ممنوع است؟

مهمترین و بهترین پاسخ ها به سوال لیزردرمانی در دوران بارداری

لیزردرمانی در دوران بارداری

سلام دوستان. من مریم هستم پژوهشگر تهران اسکین. با این سوال خیلی برخورد می کنم. “آیا لیزردرمانی در دوران بارداری خطر دارد؟”
اگر به چندین مرکز لیزر سر بزنید، هر کدام نظری می دهند. یک مرکز می گوید 30 روز پس از تولد نوزاد لیزر کنید. مرکز دیگری می گوید لیزر صورت اِشکالی ندارد. یکی ادعا می کند اصلا خطری ندارد. دیگری لیزردرمانی را به 6 تا یک سال پس از زایمان موکول می کند. در این میان، زن باردار می ماند و تردید.
بهتر است با واقعیت های علمی لیزردرمانی در دوران بارداری روبرو شویم. ببینیم تحقیقات چه می گویند. ابتدا،به پاسخ های متفاوت پوست شناسان به اثر لیزر بر زن حامله اشاره می کنم. سپس، بهترین پاسخ را انتخاب می کنیم.

لیزردرمانی در دوران بارداری: احتیاط، ایمنی

پاسخ 1:
ما اطلاعات دقیقی درباره اثر لیزر بر جنین نداریم. مطالعات کافی درباره اثر لیزر موهای زائد بدن بر زن باردار انجام نشده. بنابراین، از لیزردرمانی در دوران بارداری دوری کنید. در زمان بارداری، ناحیه شکم، بیکینی و پستان ها در برابر انرژی لیزر حساس هستند. از تابش امواج لیزر بر آن ها یا الکترولیز موهای زائد این مناطق پرهیز کنید.

پاسخ 2:
اگر گرمای امواج لیزر و انرژی لیزر در عمق پوست نفوذ نکند، خطری ندارد. در رفع موهای زائد، طول موج لیزر فقط فولیکول مو را در چند میلیمتری عمق پوست هدف می گیرد. پس نمی تواند خطر چندانی داشته باشد.

لیزردرمانی در دوران بارداری: مشاوره، تیپ پوستی

پاسخ 3:
در لیزر موهای زائد، برای کاهش درد از کرم، محلول یا پماد موضعی استفاده می شود. قبل از لیزر حتما با پزشک زنان و زایمان یا پوست درباره اثر این مواد بی حسی بر بدنتان صحبت کنید.

Picto 1516154956603 - آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟

پاسخ 4:
بستگی به پوست بدن دارد. برخی پوست های نازک و حساس قبل و بعد از لیزر دچار خارش، درد، تورم و قرمزی می شوند. ابتدا تست حساسیت پوستی در مقابل لیزر بدهید.

لیزردرمانی در دوران بارداری: هورمون ها و ماههای آخر

پاسخ 5:
در دوران بارداری تعادل هورمون های بدن بر هم می خورد. تغییرات هورمونی چرخه رشد مو را تغییر می دهد. الگوی رشد مو ،ضخامت مو، استراحت مو و بازرشد مو بر هم می خورد. اگر در بارداری لیزر موهای زائد کنید، ممکن است جلسات بعدی موها دوباره ظاهر شوند. یعنی، تعداد جلسات لیزر و نواحی لیزر و در نتیجه هزینه لیزردرمانی افزایش یابند.

پاسخ 6:
در اوایل حاملگی اشکالی ندارد. اما در ماههای آخر انجام ندهید. نواحی سینه و منطقه بیکینی در دوران بارداری بسیار حساس و آسیب پذیر می شوند.

لیزردرمانی در دوران بارداری: الکترولیز و ترمولیسیز

پاسخ 7.
از الکترولیز نوع گالوانیک در دوران بارداری دوری کنید. جنین توسط مایع کیسه جنین احاطه شده. این مایع رسانای الکتریکی است. جریان الکتریکی گالوانیک برای جنین مضر است. اما جریان الکتریکی دمایی (thermolysis) از بدن عبور نمی کند. ترمولیسیز نوعی تجزیه حرارتی-شیمیایی ست. دارای امواج رادیویی، امواج کوتاه یا فرکانس بالاست. ظاهرا ضرر آنچنانی برای مادر یا جنین ندارد.

مهمترین اثرات لیزردرمانی در دوران بارداری بر جنین

پاسخ 8. موبرها و شوینده ها
در دوران بارداری لیزر نکنید. حتی پیش از موم، کرم موبر یا اپیلاسیون با پزشک مشورت کنید. مواد سازنده شیمیایی موجود در پاک کننده ها، کرم ها، موبرها (مثل پودر باریوم سولفید) و شوینده ها ممکن است اثر منفی بر بدنتان بگذارند. منظور ما ترساندن شما نیست. چون هنوز آزمایشات کافی درباره اثر خیلی از مواد شیمیایی بر بدن و جنین نشده احتیاط کنید.

لیزردرمانی در دوران بارداری: تغییر رنگ پوست، درد و استرس

پاسخ 9:

در زمان حاملگی، بدن به خیلی چیزها واکنش می دهد. لیزردرمانی ممکن است رنگ طبیعی پوست شما را برای همیشه از بین ببرد.  لیزردرمانی همراه با درد به روند رشد جنین آسیب می زند. خصوصا لیزر منطقه شکم و بیکینی انجام نشود. طبق تحقیقات، درد و استرس در حاملگی می تواند به زایمان زودرس، مردگی جنین، و کاهش وزن بچه هنگام تولد منجر شود.

لیزردرمانی در دوران بارداری: محلول بی حسی و جنین

پاسخ 10:

در لیزردرمانی، امواج نور متمرکز لیزر برای شکستن پیوند مولکولی بین سلول های پوست استفاده می شوند. این سلول ها همان جای اسکار، زخم یا بی رنگ شده هستند. چین و چروک و خطوط ریز نیز لیزردرمانی می شوند.

در دوران بارداری، لیزر شاید آنقدرها ضرری برای جنین نداشته باشد. اما یک مشکل وجود دارد؛ محلول های بی حسی پوست برای کاهش درد لیزر، به جریان خون راه یافته و بر رشد جنین اثر می گذارند. می توان نقاط محدود وکم عمقی را لیزر کرد اما از محلول استفاده نکرد. بستگی به تحمل بیمار دارد.

لیزردرمانی در دوران بارداری: تغییرات پوست، نفوذ مواد در خون

پاسخ 11:
برخی در دوران بارداری با لیزردرمانی پوست خود را جوان می کنند. از نتیجه لیزر نیز راضی هستند. اما پس از زایمان و برگشت پوست به حالت طبیعی، صورت حالت نامطلوبی پیدا می کند.

تغییرات هورمونی حاملگی بر ساختار و کنش و واکنش های درون پوستی اثر می گذارند. البته این تغییرات هورمونی طبیعی ست. پس از زایمان، از 6 ماه تا یک سال طول می کشد پوست به حالت اولیه خود بازگردد. در نتیجه، بهتر است لیزردرمانی را به یک سال پس از زایمان موکول کنید.

کرم، پماد یا محلول بی حسی لیدوکائین یا پریلوکین (prilocaine) در هنگام لیزر به جریان خون راه می یابد. ماده بی حسی می تواند به مجاری شیری پستان راه یابد و به بدن کودک منتقل شود. در نتیجه، مادران شیرده نیز باید مدتی منتظر بمانند بعد لیزر کنند.  مادران بهتر است قبل از لیزردرمانی با پزشک  زنان زایمان مشورت کنند.

لیزردرمانی در دوران بارداری: مویرگ های صورت

باردار هستم و ترشح هومرمون های بدنم افزایش یافته.  مویرگ های خونی صورتم شکسته. بیشترشون کوچکند و زیر آرایش پنهان می شن. یکی از این مویرگ های نسبتا بزرگ و قرمزه. متوجه شدم اصلا با میک آپ پوشانده نمی شه. این یکی مویرگ خیلی توی چشم میزنه. دکتر پوستم گفتن الان چون باردار هستی کار از دستم بر نمی آد. بعد از حاملگی با لیزر درمان می کنم. اما من خیلی عجله دارم. می خواهم حتما هر چه زودتر لیزر کنم. آیا لیزر خیلی برای من و بچه ام ضرر داره؟

پاسخ 12:

مشکل صورت شما یک مشکل خیلی کوچک هست. نیازی به صرف انرژی زیاد لیزر نیست. یعنی، امواج لیزر به عمق پوست شما نفوذ نمی کند.  ایمنی لیزر برای حفاظت از چشمان مهم است.

البته یک نکته مهم هست. ممکنه مویرگ های خونی صورت شما باز بشکنند و دوباره به لیزر نیاز پیدا کنید. اگر این حالت تکرار شد، لیزر را برای بعد از زایمان بگذارید.

لیزردرمانی در دوران بارداری: نتیجه گیری

نظرات مختلف محققان را با هم شنیدیم. اما بهترین پاسخ چیست؟
آزمایشات لیزردرمانی بر روی موش های حامله نشان از اثرات منفی لیزر بر روی جنین دارد. اما هنوز آزمایشات رسمی  اثر لیزر بر بدن مادران شیرده، زنان باردار و جنین انجام نشده است. در نتیجه، در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از لیزردرمانی و محلول بی حسی استفاده نشود.

علم لیزردرمانی یک علم نوین و پیچیده است. بدن هر فرد نیز پیچیدگی ها و شرایط خاص خود را دارد. هنوز نمی توانیم یک پاسخ قطعی “خیر” یا “بله” به لیزردرمانی در دوران بارداری بدهیم. در مجموع، از لیزرهایی با طول موج بلند و انرژی زیاد یا طول موج کوتاه اما پرانرژی پرهیز کنید. به حساسیت های پوستی و سابقه بیماری های خود توجه کنید.

اگر می توانید لیزردرمانی را به 6 ماه تا یک سال پس از زایمان موکول کنید. زیرا شیردهی خود یک مسئله مهم است. توصیه ما این است که حتما پیش از لیزردرمانی در دوران بارداری در مطب پزشکان تهران اسکین حضور یابید. پزشک با بررسی شرایط شما بهتر تصمیم می گیرد.

از اینکه با من همراهی کردید خوشحالم.
لینک منبع 1
؛ لینک منبع 2
؛ لینک منبع 3
مریم اکبری زاده

قشنگترین لبخند رضایت

 

مطالب مرتبط

لیزر موهای زائد ابرو و بهترین روش برای آن... لیزر موهای زائد ابرو سوال لیزر موهای زائد ابرو : بهترین روش برای لیزر موهای زائد ابرو چیست؟ آیا به دنبال روشی دائم برای حذف این موها می گردید؟ ...
با مطالعه این مطلب ابهامات خود در خصوص لیزر موها ر... لیزر موها لیزر موهای روشی ایمن و اثر بخش برای رفع موهای زائد است و در ان از دستگاه های مختلفی مانند دایود ،الکساندرایت و ان دی یاگ استفاده میشود ....
آیا من کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستم؟ (ب... مطالعه بخش قبل   4- اگر نتایج طولانی مدت می خواهید چرخه رشد مو لیزر موهای زائد یک گزینه عالی برای افرادی محسوب می شود که از روش های کوتا...
کاملترین مقاله در مورد لیزر موهای زائد اندام تناسل... لیزر موهای زائد اندام تناسلی لیزر موهای زائد اندام تناسلی  مدل موهای رشد کرده بر روی ناحیه ی تناسلی هر فرد متفاوت است. معمولا دو انگشت بی...
تجربه لیزر در مرکز لیزر موهای زائد یزد (بخش اول)... کلینیک لیزر موهای زائد در یزد سلام من دنیا هستم و تو شهر بادگیر ها، یزد زندگی می کنم. درست 4 سال پیش، وقتی یکی از دوستام درمان لیزر موهای زائد دست...
این بیماری همه افراد را مبتلا میکند !!... ما در حال ورود به دوره ای نوین در پوست شناسی هستیم که در ان به پیری به عنوان یک بیماری نگاه میشود که برای درمان ان باید از محصولات و روش های درمان...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

Picto 1515978006668 - آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟

IMG 20170917 174946 - آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

آیا لیزردرمانی در دوران بارداری ممنوع است؟ لیزردرمانی در دوران بارداری سلام دوستان. من مریم هستم پژوهشگر تهران اسکین. با این سوال خیلی برخورد می کنم. "آیا لیزردرمانی در دوران بارداری خطر دارد؟" اگر به چندین مرکز لیزر سر بزنید، هر کدام نظری می دهند. یک مرکز می گوید 30 روز پس از تولد نوزاد لیزر کنید. مرکز دیگری می گوید لیزر صورت اِشکالی ندارد. یکی ادعا می کند اصلا خطری ندارد. دیگری لیزردرمانی را به 6 تا یک سال پس از زایمان موکول می کند. در این میان، زن باردار می ماند و تردید. بهتر است با واقعیت های…

مشاهده بازنگری

خلاصه: اگر مطلب من را پسند کردید، ستاره دهید

User Rating: Be the first one !
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.