خانه / لیزر موهای زائد / کارهایی که قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید انجام بدین اما کسی بهتون نمیگه!

کارهایی که قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید انجام بدین اما کسی بهتون نمیگه!

کارهایی که قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید انجام بدین اما کسی بهتون نمیگه!Reviewed by اقدامات مربوط به لیزر on Mar 4Rating: 3.5کارهایی که قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید انجام بدین اما کسی بهتون نمیگه!از انجام لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های لیزر، 2 هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید. 7 روز پیش از درمان از مصرف محصولات حاوی آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA و BHA)، هیدروکینون، رتینول یا رتینوئید، تازوراک و دیفرین خودداری نمایید.
بهترین مزایای لیزر

laser hair removal

همانطور که تقریبا همه می دانند، یکی از موثر ترین روش های از بین بردن موهای زائد، لیزر است. در خصوص فرآیند لیزر، انواع لیزر و شرایط آن به کرات در سایت تهران اسکین، شرح داده شده است. اما شاید سوال شما و خیلی از افراد این باشد که آیا لیزر موهای زائد به آمادگی خاصی نیاز دارد؟ و آیا باید پس از لیزر موهای زائد اقدامات خاصی انجام داد. به همین دلیل ما این مطلب را به شرح مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد اختصاص داده ایم تا ابهامات شما را رفع نماییم. چنانچه پس از مطالعه این مطلب، سوال دیگری داشتید می توانید در قسمت نظرات آن را مطرح کنید.

 

روش هایی جهت به حداقل رساندن عوارض لیزر موهای زائد

تغییرات رنگدانه ای پوست ناشی از لیزر

عوارض لیزر موهای زائد

معمولا بروز عوارض جانبی در لیزر موهای زائد بسیار نادر است. با این حال، عوارض می تواند شامل این موارد باشد: هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست)، هیپوپیگمانتاسیون (از دست دادن رنگ پوست)، سوختگی ملایم تا متوسط ​​ یا تاول، تغییر رنگ دائمی پوست، قرمزی موقت پوست، ادم فولیکولار (ورم های کوچک صورتی یا قرمز رنگ و برآمدگی های کوچک)، تورم و خارش در ناحیه تحت درمان، کهیر، بثورات پوستی، خونریزی و عدم حصول نتیجه مطلوب.

اقدامات زیر می تواند در کاهش عوارض جانبی بسیار موثر باشد:

 • بهترین روش برای کاهش خطر بروز عوارض جانبی، اجتناب از قرار گیری در معرض اشعه UV به مدت 7 روز قبل و بعد از لیزر موهای زائد است.
 • دست کم 2 هفته پیش از لیزر موهای زائد از آفتاب سوختگی یا برنزه کردن خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از درمان لیزر از مصرف محصولات برنزه کننده اجتناب کنید.
 • جهت ارائه درمانی ایمن و موثر تر، کاربر دستگاه لیزر را در جریان کلیه سوابق پزشکی تان قرار دهید.
 • افراد باردار نمی توانند تحت درمان لیزر موهای زائد قرار گیرند.
 • لیزر موهای زائد در نواحی دارای تاتو و خالکوبی اثری ندارد.
 • در صورتی که به صرع مبتلا هستید، انجام لیزر موهای زائد توصیه نمی شود.

 

مراقبت ها و اقدامات پیش از لیزر موهای زائد

عینک محافظ چشم لیزر موهای زائد

عینک محافظ چشم

 • موهای زائد ناحیه ای که درمان در آن صورت می گیرد باید تمیز و تراشیده شده باشد.
 • 7 روز قبل از درمان لیزر موهای زائد نباید در معرض اشعه UV قرار بگیرید.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند یا برنزه کرده اند، باید 2 هفته صبر کنند تا از وارد آمدن آسیب های بیشتر به پوست جلوگیری شود.
 • یک هفته قبل از درمان لیزر از مصرف محصولات برنزه کننده اجتناب کنید. توصیه می شود ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنید تا هر گونه رنگ باقی مانده در پوست از بین برود.
 • در صورت امکان، 30 تا 40 دقیقه پیش از درمان تان از کرم بیحس کننده استفاده نمایید. پیش از شروع فرآیند لیزر، همه کرم روی پوست باید پاک شود.
 • ناحیه تحت درمان باید از قبل پاک و تمیز شده باشد. افرادی که برای لیزر موهای زائد ناحیه صورت و گردن مراجعه می کنند، باید در مرکز صورت خود را پاک کنند و هیچ آرایشی روی صورت نباشد.
 • از انجام لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های لیزر، 2 هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.
 • 7 روز پیش از درمان از مصرف محصولات حاوی آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA و BHA)، هیدروکینون، رتینول یا رتینوئید، تازوراک و دیفرین خودداری نمایید.
 • چنانچه دارای ضایعات پوستی غیر طبیعی، خال گوشتی یا لکه در ناحیه تحت درمان هستید، باید پیش از لیزر موهای زائد، تحت بررسی پزشک قرار گیرد.
 • 3 هفته پیش از درمان باید از انجام اپیلاسیون، استفاده از موچین و وکس اجتناب کنید.
 • چنانچه مستعد ابتلا به تبخال هستید، توصیه می شود پیش از درمان از یک داروی ضد ویروس، مانند والاسیکلوویر (آسیکلوویر یا والترکس) استفاده نمایید. در افرادی که دارای تبخال فعال هستند، فرآیند لیزر موهای زائد صورت نمی گیرد.
 • افرادی که ظرف 6 ماه گذشته از آکوتان و محصولات مشابه استفاده کرده اند، کاندیدای مناسبی جهت لیزر موهای زائد محسوب نمی شوند.
 • 2 ساعت قبل و بعد از لیزر موهای زائد باید از انجام فعالیت های فیزیکی که دمای بدن یا فشار خون را افزایش می دهند، پرهیز کنید.
 • چنانچه تزریق بوتاکس یا فیلرهای پوستی داشته اید، باید حداقل 14 روز از تزریق تان بگذر تا بتوانید موهای زائد خود را لیزر کنید.
 • مصرف آنتی بیوتیک ها ممکن است حساسیت به نور را در شما افزایش دهد. در صورتی که مدتی طولانی آنتی بیوتیک مصرف می کنید، توصیه می کنیم قبل از درمان لیزر با پزشک معالج تان مشورت نمایید. اگر بیمار شده اید و آنتی بیوتیک مصرف می کنید، باید 7 روز قبل از درمان لیزر، مصرف را قطع نمایید.
 • نباید بلافاصله پس از لیزر موهای زائد پا، چکمه بپوشید.

 

انتظارات شما از لیزر موهای زائد

بهترین لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل

 • افراد دارای موهای قرمز، خاکستری یا بلوند باید ابتدا با متخصص لیزر موهای زائد مشورت کنند. زیرا لیزر بر روی این رنگ موها اثر کمی دارد.
 • در طول لیزر ممکن است کمی ناراحتی احساس کنید که شبیه کشده شدن کش پول روی پوست است. برای جلوگیری از این موضوع می توانید از کرم های بیحسی موجود در داروخانه ها استفاده کنید.
 • ممکن است تا 72 ساعت پس از درمان، قرمزی، تورم و برآمدگی در ناحیه تحت درمان ایجاد شود. چنانچه این وضعیت ادامه داشت، از کرم های موضعی مانند ژل ترمیم کننده (شدیدا توصیه می شود)، آلوئه ورا، کالامین یا هیدروکورتیزون استفاده کنید.
 • دست کم 7 تا 14 روز پس از درمان طول می کشد تا موهای زائد شروع به ریزش کنند.
 • پس از هر جلسه لیزر موهای زائد، به طور متوسط 30% از موهای زائدتان کاهش می یابد.
 • پس از یک سری درمان 8 الی 12 جلسه ای، حدود 70 تا 90 درصد موهای زائدتان از بین خواهد رفت.
 • اکیدا توصیه می شود از همراه بردن کودکان زیر 16 سال به مرکز لیزر موهای زائد خودداری نمایید.

 

مراقبت ها و اقدامات پس از لیزر موهای زائد

بهترین لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

 • از قرارگیری در معرض اشعه UV به مدت 7 روز اجتناب کنید.
 • در صورت ایجاد تاول، از ترکاندن آن خودداری کنید. چنانچه پوست تان شکننده شده است، از یک پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید تا بهبود یابد.
 • جهت التیام دردهای پس از لیزر، تاینلول (استامینوفن) توصیه می شود.
 • جهت تسکین ناراحتی های ناشی از گرما پس از لیزر، مصرف داروهای بدون نسخه، ژل ترمیم کننده، استفاده از حوله خنک، کمپرس یخ و آلوئه ورا توصیه می شود.
 • از نشستن بر روی صندلی های حرارتی، بلافاصله پس از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.
 • پس از لیزر موهای زائد، استفاده از کرم ضد آفتاب طیف گسترده با SPF 30 به بالا بسیار لازم و ضروری است.
 • چنانچه عوارضی از قبیل هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) یا هیپوپیگمانتاسیون (از دست دادن رنگ پوست)، قرمزی یا تورم طولانی مدت، واکنش هیستامینی و یا تاول در شما ایجاد شد، به پزشک مراجعه کنید.
 • به منظور کاهش خطر رشد موهای زیر پوستی، پس از مدتی، ناحیه تحت درمان را لایه برداری نمایید.

 

اگر تصمیم به انجام لیزر موهای زائد خود را دارید، فهرست بهترین و معتبر ترین مراکز لیزر سراسر کشور را در اینجا (کلیک کنید) بررسی کرده و نزدیک ترین مرکز را انتخاب نمایید.

امیدواریم این مطلب، ابهامات شما را رفع کرده باشد.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

لینک مطلب

 

 

مطالب مرتبط

آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بدانیم !... آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بدانیم ! اگر از  اصلاح کردن، تراشیدن ، و یا اپیلاسیون کردن موهای زائد خود خسته شده اید  ،امروزه  لیزر درمانی بهت...
بعد از لیزر موهای زائد چه کارهایی نباید بکنیم؟!... بعد از لیزر موهای زائد اغلب افراد میتوانند به محل کار و زندگی خود بازگردند وروال عادی زندگی را ادامه دهند. معمولا درد و سوزش چندانی بعد از لیزر...
پاسخ به سوالات متداول در خصوص لیزر موهای زائد... لیزر موهای زائد 1- چه کسی فرآیند لیزر را انجام میدهد؟ لیزر موهای زائد توسط متخصصان آموزش دیده در زمینه پزشکی صورت میگیرد. همه پزشکان، از قبل بطور گ...
موهای زیر پوستی صورت موهای زیر پوستی صورت دلیل پیدایش موهای زیر پوستی اصلاح کردن با تیغ است. مو با تیغ بریده شده و زمانی که شروع به رشد مجدد می کند، با یک زاویه متفاوت ب...
بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در زنجان... لیزر موی زائد در زنجان سلام. من یلدا هستم از مراجعین لیزر موهای زائد در کلینیک زنجان و تا الان 4 جلسه لیزر موهای زائد رو در کلینیک لیزر در زنجان ا...
لیزر الکساندرایت ،مزایا و معایب...   لیزر الکساندرایت لیزر به گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند موهای زائد را با استفاده از پرتوهای خود از بین ببرد .موهای زائد برای بسیاری از ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

همانطور که تقریبا همه می دانند، یکی از موثر ترین روش های از بین بردن موهای زائد، لیزر است. در خصوص فرآیند لیزر، انواع لیزر و شرایط آن به کرات در سایت تهران اسکین، شرح داده شده است. اما شاید سوال شما و خیلی از افراد این باشد که آیا لیزر موهای زائد به آمادگی خاصی نیاز دارد؟ و آیا باید پس از لیزر موهای زائد اقدامات خاصی انجام داد. به همین دلیل ما این مطلب را به شرح مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد اختصاص داده ایم تا ابهامات…

مشاهده بازنگری

اگر پسندیدید، ستاره دهید.

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.