خانه / برتری های لیزر موهای زائد / 9 تا از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد

9 تا از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد

9 تا از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائدReviewed by لیزر درمانی on Mar 5Rating: 3.59 تا از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائدسوختگی در حین لیزر درمانی معمولاً برای افراد با پوست های تیره تر بیشتر اتفاق می افتد ، زیرا پوست های دارای رنگدانه های تیره بیشتر لیزر را جذب می کند. در حالی که در بیشتر موارد سوختگی ها خفیف است ، تعدادی از مواردی که در آن سوختگی شدید گزارش شده است نیز وجود دارد.

معایب و عوارض جانبی لیزر موهای زائد

 لیزر موهای زائد از دهه گذشته با استقبال روز افزونی به عنوان درمان زیبایی روبرو شده است. لیزر موهای زائد برای همه قسمت های بدن مانند صورت ، چانه ، بازو و سایر نقاط بقیه بدن کار می کند. لیزر موهای زائد در سراسر جهان توسط پزشکان انجام می شود و می تواند به طور مؤثر موهای ناخواسته را به طور دائم با حداقل خطر کاهش دهد.

لیزر موهای زائد شامل  لیزری است که انرژی گرما را از بین می برد ، نور را جذب می کند و عمق ریشه هر رشته مو را خنثی می کند و به فولیکول آسیب می رساند. لیزر موهای زائد برای بسیاری از انواع پوست ها و موها مؤثر است  و موها را برای مدت طولانی ، و گاهی نیز برای همیشه از بین می برد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد  

در حالی که درمان با لیزر معمولاً مطمئن و بدون خطر است اما گاهی نیز  ممکن است برخی از عوارض جانبی لیزر موهای زائد رخ دهد.

 1. استفاده از لیزر برای حذف موهای ناخواسته مستلزم گرمای زیادی برای سوزاندن مو است. این گرما ممکن است در برخی از کاربران باعث سوختگی پوست شود. سوختگی در حین لیزر درمانی معمولاً برای افراد با پوست های تیره تر بیشتر اتفاق می افتد ، زیرا پوست های دارای رنگدانه های تیره بیشتر لیزر را جذب می کند. در حالی که در بیشتر موارد سوختگی ها خفیف است ، تعدادی از مواردی که در آن سوختگی شدید گزارش شده است نیز وجود دارد.
 2. لیزر ممکن است باعث هایپوپیگمانتاسيون و هیپوپیگمانتاسيون شود. هایپوپیگمانتاسيون تیره شدن پوست است که ممکن است پس از لیزر موهای زائد رخ دهد. درمان با لیزر، تولید ملانین را افزایش می دهد و واکنشی مشابه به حالت افتاب سوختگی را ایجاد می کند. هیپوپیگمانتاسيون به روشن شدن رنگ پوست پس از لیزر موهای زائد اشاره می کند. جذب نور لیزر می تواند تولید ملانین را مهار و منجر به از دست دادن رنگدانه شود.
 3. لیزر موهای زائد همچنین ممکن است به آسیب های چشم ها منجر شود ، بنابراین مهم است که در طول درمان با لیزر ، چشم خود را با عینک محافظ بپوشانید.
 4. خارش یک عارضه جانبی طبیعی پس از حذف موهای زائد توسط لیزر در طی درمان و بعد از آن است.
 5. پوست تا چند روز پس از درمان قرمز می شود و پس از درمان ممکن است در اطراف فولیکول تورم ایجاد شود.
 6. درد ، سوزن سوزن شدن و بی حسی در اطراف محل درمان توسط لیزر احتمالاً شایع ترین عوارض جانبی می باشد که می تواند طبیعی باشد.
 7. لیزر موهای زائد می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و تشکیل پوسته در اطراف محل درمان شود. کبودی خفیف نیز ممکن است روی پوست های حساس رخ دهد. این عوارض جانبی در چند روز اول درمان ظاهر می شود و در مدت کوتاهی از بین می رود.
 8. یکی از عوارض جانبی بسیار نادر لیزر موهای زائد بنفش رنگ شدن پوست در مناطق برنزه است.
 9. یکی دیگر از عوارض جانبی نادر اما قابل توجه لیزر موهای زائد عفونت است. تمیز نگه داتشن منطقه تحت درمان پس از لیزر موهای زائد بسیار اهمیت دارد.

حقایقی در مورد لیزر موهای زائد   

لیزر موهای زائد

حقایقی در مورد نتایج حاصل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش سه مرحله ای است که شامل تمیز کردن ، تراشیدن و اسکن کردن منطقه ای است که باید درمان شود. در طول اسکن ، انرژی لیزر از پوست عبور می کند و توسط رنگدانه در فولیکول مو جذب می شود.

 • درمان و جلسات بستگی به منطقه ، تراکم مو و چرخه رشد مو دارد. به طور کلی هر فرد نیاز به شش تا هشت جلسه لیزر درمانی دارد و در هر جلسه 20 درصد فولیکول مو غیر فعال می شوند.
 • موفقیت درمان با لیزر بستگی به دو عامل دارد. رنگ مو و نوع پوست. نتایج در افراد مختلف متفاوت است ، اما به طور مؤثر 40 تا 80٪ از موها را کاهش می دهد.
 • احتمال رشد مو همیشه وجود دارد ، اما درمان های متعدد می تواند طول مدت رشد مجدد موها را افزایش دهد.
 • لیزر موهای زائد تنها بر روی فولیکول های مو در مرحله رشد فعال است. جلسات درمان معمولاً از هم فاصله دارند. به طوری که فولیکول های مو فرصت کافی برای رشد دوباره را دارند.
 • توصیه می شود که درمان لیزر موهای زائد با توجه به چرخه رشد مو و منطقه تحت درمان باید بین سه تا هشت هفته فاصله داشته باشد. فاصله جلسات لیزر موهای زائد پاها و بازوها معمولاً کمتر از ناحیه صورت و گردن می باشد.

انواع لیزر مورد استفاده برای موهای زائد

لیزر روبی

 1. لیزر روبی

این لیزر برای پوست های روشن مناسب است و معمولا از آن استفاده نمی شود.

 1. لیزر YAG

این یکی از رایج ترین لیزرهای مورد استفاده است و برای درمان پوست های تیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. 3. لیزر IPL

لیزر  IPL رایج ترین لیزر در روش حذف مو است. از این لیزر برای حذف موهای زائد پوست های روشن تا متوسط  استفاده می شود.

مزایای درمان حذف موهای زائد با لیزر

بزرگترین مزیت لیزر موهای زائد این است که در برخی مواقع موها را به طور دائم حذف می کند. لیزر موهای زائد موثر ترین درمان برای حذف موها است. اکثریت افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند نتایج مثبتی داشته اند و در برخی موارد حتی موهای زائد برای همیشه از بین رفته اند. لیزر موهای زائد برای از بین بردن موها از همه قسمت های بدن مناسب است.

درد لیزر موهای زائد بسیار کمتر از اپیلاسیون و الکترولیز است.  درمان با لیزر شبیه برخورد کش لاستیکی با پوست است.

لیزر موهای زائد بسیار سریع است. طول مدت درمان با لیزر بستگی به اندازه محل تحت درمان دارد. هر پالس لیزر یک ناحیه 9 × 9 میلیمتری را درمان می کند.

لیزر دیود موثر در رفع موهای زائد

لیزر موهای زائد با لیزر دیود سرعت و دقت زیادی دارد و مهم تر از همه مطمئن است و التهاب ایجاد نمی کند. احتمال عفونت باکتریای با لیزر دیود بسیار اندک است.

لیزر موهای زائد پوست را نرم و صاف می کند و زیبایی شما را افزایش می دهد.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

مطالب مرتبط

چرا باید از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده نمایی... معمولا افراد روش های متفاوتی را برای رفع موهای زائد امتحان میکنند و البته بسیار ی از این روش ها واقعا مایوس کننده هستند . استفاده از مومک و یا ژیلت...
اهمیت تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد ب... به طور کلی اینطور پذیرفته شده است که استفاده از انواع روش های لیزر موهای زائد می تواند نتایج مطلوبی را برای فرد مراجعه کننده بهمراه داشته باشد، با ا...
این افراد کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نیس... بیشتر افرادی که وضعیت سلامتی مناسبی دارند میتواند از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنند ولی در این میان استثناهایی هم وجود دارد . لیست افراد...
لیزر موهای زائد یا الکترولیز؟! کدام بهتر است؟ (بخش... مطالعه بخش اول مراقبت ها و پیگیری های بعد از لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد صورت   پیش از لیزر موهای زائد، متخصص از یک پماد ضد درد برای کاهش...
آشنایی با کلینیک لیزر موهای زائد در همدان... کلینیک لیزر موهای زائد در همدان سلام. امروز قرار است به کلینیک لیزر موهای زائد تهران اسکین در شهر هگمتانه سر می زنیم و با پزشک این مرکز در مورد لیزر م...
لیزر موهای زائد =صرفه جویی در وقت و هزینه... لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد یکی از روش‌هایی است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است و عده زیادی از آن برای رفع موهای زائد خود استفاده...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

 لیزر موهای زائد از دهه گذشته با استقبال روز افزونی به عنوان درمان زیبایی روبرو شده است. لیزر موهای زائد برای همه قسمت های بدن مانند صورت ، چانه ، بازو و سایر نقاط بقیه بدن کار می کند. لیزر موهای زائد در سراسر جهان توسط پزشکان انجام می شود و می تواند به طور مؤثر موهای ناخواسته را به طور دائم با حداقل خطر کاهش دهد. لیزر موهای زائد شامل  لیزری است که انرژی گرما را از بین می برد ، نور را جذب می کند و عمق…

مشاهده بازنگری

به این مقاله چند ستاره می دهید

User Rating: 4.75 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.