خانه / سوالات متداول / سوختگی پوست با لیزر موهای زائد

سوختگی پوست با لیزر موهای زائد

سوختگی پوست با لیزر موهای زائدReviewed by گروه پژوهشی پوست و لیزر مو on Jan 25Rating:

سوختگی پوست پس از لیزر موهای زائد

سوختگی پوست با لیزر

سوال در مورد سوختگی پوست با لیزر:

سوختگی پوست با لیزر

بیمار: من دیروز به محلی رفتم و لیزر موهای زائد انجام دادم. اما متاسفانه اسکارها و زخم هایی بر پوستم ایجاد شده اند که بسیار نگرانم کرده اند، بیشتر از این می ترسم که جای زخم ها و اسکار ها به طور دائمی بر پوستم بماند. من اینطور حدس میزنم که لیزر الکساندریت به درستی تنظیم نشده بود و انرژی زیادی داشت. من عکس هامو براتون فرستادم تا ببینین که وخامت پوستم به چه صورت است. چه توصیه ای برای برگرداندن پوستم به حالت قبل دارید؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.

متاسفانه این روز ها هر کسی حتی بدون مدرک معتبر پزشکی دست به لیزر پوست می زند، امیدوارم که پوستم مشکلی نداشته باشد و این زخم ها همیشگی نباشند.

پاسخ متخصصین در مورد سوختگی پوست با لیزر:

دکتر آرنولد آر. اوپنهم

دکتر آرنولد آر. اوپنهم در این باره می گوید:” متاسفانه، سوختگی یکی ار عوارض جانبی و خطرات لیزر موهای زائد است. از عکسی که برای من فرستاده اید اینگونه بر داشت می کنم که ، سوختگی پوست شما کاملا سطحی ست و به مرور زمان به راحتی ترمیم و بهبود می یابد. خیلی مهم است، فردی که به لیزر موهای زائد شما اقدام کرده است، براساس “مقیاس فیتزپاتریک ” نوع پوست شما را سنجیده باشد. اگر شما تنها مقدار کمی حمام آفتاب گرفته باشید و پزشک از این موضوع اطلاع نداشته باشد، شما به راحتی دچار سوختگی خواهید شد.

 • لطفا از آکوافور یا بیافین برای درمان استفاده نمایید.
 • در معرض شدید نور آفتاب و خورشید نباشید.

من مطمئنم به مرور زمان شما کاملا بهبود خاهید یافت.”

دکتر دن محرابی

دکتر دن محرابی می گوید:” خیلی از سوختگی پوست شما ناراحت شدم.  اما این مشکلی است که کاهی برای افراد اتفاق می افتد. این اختلال ممکن است در مکان ، زمان و اشخاص مختلفی اتفاق بیافتد.

من در عکسی که فرستاده اید هیچ جای تاولی نمی بینم. فقط در یک قسمت کمی سوختگی عمیق شده است. این منطقه ممکن است سبب تغییر رنگ پوست به طور دائم و یا موقتی شود.

از عکس مشخص است که شما زخم هایتان را دستکاری نمی کنید و آن ها را به حال خود گذاشته اید. من به شما پیشنهاد می کنم که؛

 • از آنتی بیوتیک تا جای ممکن استفاده کنید.
 • از نور شدید خورشید هم دور بمانید.
 • از پماد های التیام دهنده استفاده کنید.
 • از زخم هایتان به خوبی مراقبت کنید.
 • و مهمتر از همه صبور باشید.

متاسفانه، پس از اینکه پوسته ها بر پوست بهبود یابند، جای تیرگی و یا لکه های روشنی را بر پوست خود خواهید دید. برای اینکه دوباره پوستی زیبا مانند گذشته داشته باشید کمی زمان نیاز است. ”

دکتر هارولد جی. کاپلان

دکتر هارولد جی. کاپلان در این مورد می گوید:” خبر خوشحال کننده برای شما این است که این زخم اصل عمیق نیستند و سبب اسکار و زخم های دائمی نمی شوند. به نظر میرسه که ما پوست گندم گونی داشته باشید، با این نوع پوست، شما ممکن است پس از لیزر موهای زائد دچار چنین لک هایی بر پوست شوید. البته این مشکل با استفاده از کرم ها و پماد های درمانی برای محل سوختگی و دور ماندن نور آفتاب قابل بهبود و درمان است. نگران نباشید!

برای بهتر شدن روند درمان، حتما به پزشکی که این روش را بر پوست شما اعمال کرده مراجعه نمایید و در صورتیکه او پاسخگوی شما نبود، کر ها و پماد های ضد باکتری از داروخانه ی محل سکونت خود تهیه کنید و به درمان زخم ها بپردازید.

در پایان باید بگویم که لیزر الکساندریت برای پوست های روشنتر از رنگ پوست شم تعبیه شده است و لیزر لایت شیر برای رنگ پوست شما بهترین درمان است. استفده از این متد ها و روش ها خطرات کمتری برای پوست شما ایجاد خواهد کرد. موفق باشید”

لینک منبع

محقق: میترا کرمانیان

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

درباره گروه پژوهشی پوست و لیزر مو

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

4 نظر

 1. سلام ودرود فراوان،برای لیزراقدام کردم با دستگاهshrوiplرویه ساقه دوپا و ساعدو زیربغلو بیکینیم تست کردن تا مطمعن شیم حساسیت ندارم(چون آرنجمو زانوهام براثر برخورده مدام رو میز یا حالت سجده زخم میشه)بیکنیم سوخت و باقی فقط قرمزیه مختصر باقی گذاشت و دکتراز انجام لیزر منصرفمم کردن،سؤالم اینه امکانش هست پوستمو دستگاه دیگه ای نسوزونه؟یا اینکه کلأ باید قید لیزرو بزنم؟؟؟رنگ پوستم سبزه

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی دستگاه هایی که نام بردید دستگاه لیزر نمی باشد و بنابراین جوابدهی و اثر بخشی مثبت و درستی نخواهد داشت. سوختگی که ذکر کردید می تواند ناشی از عدم عملکرد صحیح دستگاه، عدم مهارت اپراتور، عدم تنظیم درست دستگاه و… باشد. بنابر این دوست عزیز برای لیزر درمانی توصیه میشود به مرکز مناسب مراجعه نمایید. در صورت تمایل از طریق صفحه معرفی مراکز، می توانید با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 2. سلام من دیروز لیزر الکس کل بدن انجام دادم . متاسفانه در‌ ناحیه بیکینی دچار سوختگی شدم. و درجه سوختگی در‌ حدی یه که پوستم سیاه تیره شده . و مناطقی هم قرمز رو به سیاه. پماد بتامتازون و زینک استقاده میکنم مرتب .
  چه کار دیگه ای انجام‌ بدم؟
  ممنون

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست عزیز با مرکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند. هم چنین در صورت تمایل تایم ویزیت از پزشک مربوطه اخذ نمایید تا بررسی شود.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.