خانه / داروهای پوست و مو / ستیریزین، بهترین دارو برای درمان واکنش های آلرژیک و کهیر

ستیریزین، بهترین دارو برای درمان واکنش های آلرژیک و کهیر

ستیریزین، بهترین دارو برای درمان واکنش های آلرژیک و کهیرReviewed by ستیریزین on Mar 1Rating: 3.5ستیریزین چیست و چه کاربردی دارد؟ستیریزین، یک آنتی هیستامین است برای از بین بردن علائم آلرژی (حساسیت) از جمله آبریزش بینی و چشم، خارش چشم یا بینی، عطسه، کهیر و خارش بدن استفاده می شود. عملکرد این دارو با مسدود ساختن یک ماده طبیعی خاص به نام "هیستامین" است که طی یک واکنش آلرژیک در بدن ایجاد می شود.

ستیریزین چیست و چه کاربردی دارد؟

ستیریزین، یک آنتی هیستامین است برای از بین بردن علائم آلرژی (حساسیت) از جمله آبریزش بینی و چشم، خارش چشم یا بینی، عطسه، کهیر و خارش بدن استفاده می شود. عملکرد این دارو با مسدود ساختن یک ماده طبیعی خاص به نام “هیستامین” است که طی یک واکنش آلرژیک در بدن ایجاد می شود.

ستیریزین از بروز کهیر پیشگیری نکرده یا واکنش های آلرژیک جدی مانند آنافیلاکسی را درمان یا پیشگیری نمی کند. آنافیلاکسی یا بیش ‌دفاعی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می ‌شود و می ‌تواند منجر به مرگ فرد گردد. بنابراین، چنانچه پزشک تان جهت درمان واکنش های آلرژیک، اپی نفرین تجویز کرده است، باید همیشه این دارو را همراه با خود داشته باشید. اپی نفرین، نوعی آدرنالین است که جهت درمان و کنترل آنافیلاکسی و خونریزی های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. هیچگاه ستیریزین را جایگزین اپی نفرین نکنید.

 

نحوه مصرف ستیریزین

ستیریزین بهترین دارو برای واکنش های آلرژیک

ستیریزین

چنانچه ستیریزین را به صورت آزاد و بدون نسخه پزشک تهیه کرده اید، پیش از مصرف، اطلاعات دارویی مندرج در بسته دارو را مطالعه کرده و در صورتی که سوال یا ابهامی دارید از داروساز در خصوص این دارو اطلاعات کسب کنید. در صورتی که این دارو را پزشک برای تان تجویز کرده است، آن را به طور دقیق و طبق دستور پزشک مصرف کنید.

چنانچه سوال یا ابهامی در خصوص استفاده از ستیریزین دارید، با داروساز یا پزشک تان مشورت کنید یا اطلاعات دارویی داخل بسته را مطالعه نمایید.

چنانچه از قرص های جویدنی ستیریزین استفاده می کنید، هر قرص را به دقت جویده سپس ببلعید. اگر از قرص های سریع حل شونده استفاده می کنید، اجازه دهید ابتدا قرص روی زبان تان حل شود و سپس آن را به همراه آب یا بدون آب ببلیعید. چنانچه در حال استفاده از این دارو در قالب محلول مایع یا شربت هستید، با استفاده از یک ابزار اندازه گیری خاص، مانند قاشق آن را میل کنید.

دوز ستیریزین بر اساس سن، وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان تجویز می شود. هیچگاه این دارو را بیش از حد معمول و در دفعات زیاد مصرف نکنید.

در صورتی که علائم آلرژی در شما بهبود نیافت، کهیرهای تان پس از گذشت 3 روز همچنان بر قرار بود، یا پس از 6 هفته طول کشید، پزشک تان را مطلع سازید. اگر وضعیت تان رو به وخامت بود یا تصور می کنید به یک مشکل جدی مانند واکنش آلرژیک بسیار حاد یا آنافیلاکسی دچار شده اید، فورا به دنبال فوریت های پزشکی باشید.

در صورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف دارو به محض به یاد آوردن آن را مصرف کنید اما اگر تقریبا زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است از مصرف آن و یا از دو برابر کردن مقدار مصرف بعدی خودداری نمایید.

 

عوارض جانبی ستیریزین

شربت ستیریزین برای درمان کهیر

شربت ستیریزین

ممکن است در اثر مصرف ستیریزین، خواب آلودگی، خستگی، و خشکی دهان رخ دهد. این عوارض در کودکان نیز اتفاق می افتد. چنانچه هر یک از این علائم ادامه دار بود یا بد تر شد، فورا نزد داروساز یا پزشک تان مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید که پزشک این گونه صلاح دیده که مزایای مصرف این دارو بر عوارض جانبی آن مقدم تر است. بسیاری از افرادی که این دارو را مصرف کرده اند، عوارض جانبی جدی گزارش نداده اند.

چنانچه علائمی چون سخت ادرار کردن یا ضعف در خود مشاهده کردید، حتما بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

احتمال بروز واکنش های آلرژیک به این دارو بسیار کم است، اما در صورت بروز باید حتما به دنبال فوریت های پزشکی باشید. علائم واکنش های آلرژیک عبارتند از: خارش، بثورات پوستی، تورم (به ویژه بر روی صورت، زبان یا گلو)، سرگیجه شدید، تنفس سخت و مشکل شدید.

در اینجا فهرست کاملی از عوارض جانبی احتمالی استفاده از کالامین عنوان نشده است. در صورتی که متوجه علائمی دیگری شدید که در این مطلب قید نشده، آن را نیز با داروساز یا پزشک خود در میان بگذارید.

 

موارد احتیاطی

کهیر

در صورتی که حساسیت دارویی دارید، پیش از مصرف ستیریزین، موضوع را با داروساز یا پزشک مربوطه در میان بگذارید. این دارو ممکن است حاوی ترکیبات غیر فعالی باشد که در شما ایجاد حساسیت یا سایر مشکلات کند. در این خصوص می توانید با یک پرشک داروساز مشورت کنید.

پیش از مصرف ستیریزین، پزشک را از مشکلات پزشکی خود، به ویژه مواردی چون سخت ادرار کردن، ناراحتی کلیوی یا بیماری کبد آگاه سازید.

چنانچه این دارو را جهت درمان کهیر مصرف می کنید، بروز علائم زیر را فورا به پزشک گزارش دهید؛ زیرا ممکن است نشانه یک وضعیت جدی باشند:

  • کهیر هایی با رنگ غیر طبیعی
  • کهیر هایی شبیه به کبودی یا تاول
  • کهیر های بدون خارش

ستیریزین ممکن است سبب ایجاد خواب آلودگی در شما گردد. مصرف الکل یا ماری جوانا می تواند به خواب آلودگی تان بیفزاید. در طول مصرف این دارو از رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین اجتناب کنید. از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. در صورتی که به مصرف ماری جوانا وابسته هستید، پزشک را مطلع سازید.

ستیریزین در شکل دارویی محلول یا شربت ممکن است حاوی قند باشد. درصورت ابتلا به دیابت، جانب احتیاط را رعایت کنید.

پیش از انجام هر گونه جراحی، جراح یا دندانپزشک خود را نسبت به مصرف ستیریزین آگاه سازید.

در دوران بارداری باید این دارو را تنها در موارد خاص و در صورت تجویز پزشک مصرف نمایید. در خصوص مزایا و خطرات ستیریزین در دوران بارداری با پزشک تان مشورت کنید.

از آن جایی که ممکن است استفاده از ستیریزین در دوران شیردهی سبب انتقال دارو به شیرتان شود نیز قبل از مصرف آن با پزشک تان مشورت کنید.

 

ستیریزین برای کودکان

ستیریزین برای درمان آلرژی در کودکان

ستیریزین برای کودکان

برای بهبود علائم رینیت آلرژیک فصلی یا دائمی، کهیر مزمن و درمان کمکی آسم در کودکان 12-6 سال نیز از ستیریزین استفاده می شود. میزان مصرف ستیریزین در این گروه سنی، 10-5 میلی گرم یک بار در روز و کودکان 6-1 سال به میزان 5-5/2 میلی گرم یک بار در روز و یا 5/2 میلی گرم هر 12 ساعت تجویز می شود. حداکثر مقدار مجاز مصرف روزانه در کودکان 6-1 سال 5 میلی گرم در روز است و در کودکان زیر یک سال تا 6 ماه به میزان 5/2 میلی گرم یک بار در روز تجویز می شود .

توصیه می شود برای کودکان زیر 2 سال از شربت ستیریزین (زیرتک) استفاده گردد.

توجه: تجویز ستیریزین در بیماران بالای 12 سال مبتلا به اختلال عملکرد کبدی و نارسایی عملکرد کلیوی به میزان 5 میلی گرم یک بار در روز می باشد و در کودکان 12-6 سال باید با تعدیل دوز تجویزی همراه باشد. همچنین تجویز این دارو در کودکان زیر 6 سال مبتلا به اختلال عملکرد کبدی و نارسایی عملکرد کلیوی توصیه نمی شود.

ممکن است در اثر مصرف ستیریزین، خواب آلودگی، خستگی، و خشکی دهان در کودکان رخ دهد.

 

تداخلات دارویی

بهترین درمان برای کهیر در کودکان

کهیر در کودکان

از آن جایی که مصرف همزمان این دارو با برخی از داروها دارای تداخل دارویی می باشد، لذا چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید پزشک خود را مطلع سازید.

مصرف همزمان ستیریزین با تئوفیلین در دوز بالا، تداخل دارویی ایجاد می کند.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

لینک مطلب

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

لیست داروهایی که با لیزردرمانی پوست را بدتر می کنن... لیزردرمانی-دارو سلام دوستان خوبم. تا به حال شده دارویی بخورید و پوستتان خشک یا حساس شود؟ مصرف برخی داروها چه شیمیایی و چه گیاهی سبب حساسیت پوست...
نکاتی در جهت داشتن پوست زیبا حتی هنگام ورزش کردن...   زمانی که برای سلامتی و زیبایی اندام به باشگاه بدنسازی می روید و بعد از انجام تمرینات ، در پوست شما ممکن است تغییراتی ایجاد شود که این حا...
همه چیز در مورد پوست و حساسیت فصلی... پوست و حساسیت فصلی بعضی از افراد هستن که نسبت به تماس با گیاهان ، گردو غبار و گرده افشانی آنها حساسیت نشان داده و دچار خارش و قرمزی نواحی حساس بدن ...
حساسیت به نیکل حساسیت به نیکل یکی از شایعترین انواع درماتیت تماسی است. حساسیت به نیکل است  معمولا در محل های تماس جواهرات بدلی با بدن دیده می شود.در محل گوشوا...
هر آنچه باید درمورد درمان کهیر بدانید... کهیر   معمولا با گذشت زمان کهیر به خودی خود برطرف می شود. دارویی برای درمان کهیر و رفع کهیر وجود ندارد، اما روش های درمانی موجود به بهبود در...
اطلاعات دارویی: ژل موضعی کلیندامایسین فسفات... ژل موضعی کلیندامایسین فسفات اطلاعات کلی کلیندامایسین فسفات ژل موضعی 1٪ ، یک آنتی بیوتیک موضعی برای درمان آکنه ولگاریس (جوش غرور جوانی) است. این ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

ستیریزین چیست و چه کاربردی دارد؟ ستیریزین، یک آنتی هیستامین است برای از بین بردن علائم آلرژی (حساسیت) از جمله آبریزش بینی و چشم، خارش چشم یا بینی، عطسه، کهیر و خارش بدن استفاده می شود. عملکرد این دارو با مسدود ساختن یک ماده طبیعی خاص به نام "هیستامین" است که طی یک واکنش آلرژیک در بدن ایجاد می شود. ستیریزین از بروز کهیر پیشگیری نکرده یا واکنش های آلرژیک جدی مانند آنافیلاکسی را درمان یا پیشگیری نمی کند. آنافیلاکسی یا بیش ‌دفاعی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می ‌شود و می ‌تواند منجر به…

مشاهده بازنگری

اگر می پسندید، ستاره دهید.

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.