خانه / تزریق بوتاکس / درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکسReviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Aug 20Rating:

Image result for ‫لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس‬‎

درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

با تزریق بوتاکس با اطمینان لبخند بزنید.  امروزه برای داشتن لبخندی زیبا از تزریق بوتولینوم توکسین (بوتاکس ) استفاده می شود .  حتماً شما هم متوجه شده اید که لثه های بعضی از افراد در هنگام خندیدن کاملاً دیده می شود و این حالت از زیبایی لبخند آنها کم می کند.

لب بالای بعضی از افراد در هنگام لبخند زدن  تا حد زیادی به سمت بالا کشیده می شود و در قسمت بالای دندان ها قرار می گیرد.  و باعث دیده شدن بیش از حد لثه ها می شود.  که ظاهری نه چندان جالب به چهره ی فرد می بخشد.

دیده شدن لثه در هنگام لبخند زدن علت های بسیاری دارد.  یکی از دلایل اصلی آن ، بیش فعال بودن ماهیچه های موجود در لب بالا است. همچنین باریک بودن لب بالا سبب تشدید لبخند لثه ای می شود.

لیزر موهای زائد

خوشبختانه ، لبخند لثه ای به راحتی با تزریق بوتاکس (سم بوتولونیوم نوع A ) به لب بالا و بی حس کردن ماهیچه های این ناحیه از بین می رود .

بوتاکس چیست؟

Image result for ‫بوتاکس چیست؟‬‎

سم بوتولونیوم که  به نام بوتاکس (اولین مارک این محصول) معروف می باشد ، پروتئینی است که توسط باکتری بوتولینیوم کلستریدیوم تولید می شود.

این ماده راه پیام های عصبی صادر شده از مغز را مسدود می کند و در نتیجه ی این اختلال ، ماهیچه ها به صورت موقتی فلج و بی حس می شوند.

اثرات سم بوتولینوم در روش های زیبایی ابتدا در سال 1989 ثبت شد و توسط  FDA در سال 2002 به تأیید رسید.

تزریق این ماده همچنین برای رفع چین و چروک های ناحیه ی اخم بین دو ابرو ، پیشانی ، و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم تأثیر زیادی دارد.

امروزه بوتاکس توسط بسیاری از زنان و مردان مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا عوارض جانبی این سم  نسبت به عمل های جراحی پلاستیک کمتر است .

روش تزریق بوتاکس برای درمان و اصلاح لبخند لثه ای

Related image

پیش از تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای و یا قسمت های دیگر لازم است یک مشاوره کامل پزشکی برای تأیید تزریق صورت بگیرد.

پزشک ممکن است محل تزریق را از نظر حرکات عضلات خاص و استفاده از عضلات و همچنین برای تعیین محل ، و میزان دوز تزریقی  بررسی کند.

سپس در باره  نتایج مورد نظر بیمار با او صحبت کرده و  طرح درمانی برنامه ریزی می شود.

در هنگام شروع درمان مقدار کمی از سم بوتولینوم در هر دو طرف بینی و دهان به منظور تضعیف عضلات تزریق می شود.  در عرض 3 تا 4 روز پس از تزریق ،   لب بالا به تدریج پایین آمده  و لبخند جدید شما ایجاد می شود!

لثه های شما دیگر در هنگام خندیدن کمتر نمایان می شوند و اعتماد به نفس بیشتری برای لبخند زدن پیدا خواهید کرد.  نتیجه کامل 2 هفته پس از درمان به دست می آید.

محدودیت تزریق بوتاکس

Image result for ‫تزریق بوتاکس‬‎

در موارد زیر از تزریق بوتاکس خودداری کنید:

  • اگر دچار ضعف عضلانی و بیماری هایی مانند آن هستید ،
  • اگر به محصولات بوتولینیوم حساسیت دارید ،
  • اگر مصرف دارویی را به تازگی شروع کرده اید ،
  • اگر به تازگی عمل جراحی داشته اید و یا قصد انجام آن را دارید ،
  • اگر خانمی هستید که قصد باردار شدن دارید و یا در دوران شیردهی به نوزاد می باشید.

Image result for ‫تزریق بوتاکس‬‎

اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس

عوارض جانبی مرتبط با تزریق بوتاکس اندک و موقتی هستند.  تزریق بوتاکس اثرات جانبی جدی و حاد ندارد و فقط ممکن است با قرمزی ، تورم ، و یا کبودی همراه باشد.

مراقب باشید که پس از تزریق بوتاکس محل تزریق را ماساژ ندهید.  زیرا  به راحتی به دیگر مناطق اطراف منتقل خواهد شد. و در نتیجه نتیجه دلخواه حاصل نمی شود.

اثرات این ماده 4 تا 6 ماه طول می کشد و در صورت قطع تزریق بوتاکس به این نواحی ، لبخند لثه ای شما دوباره باز خواهد گشت.

نتیجه  تزریق بوتاکس پس از چه مدتی قابل مشاهده است؟

اگر تزریق بوتاکس به طور صحیح انجام شود ، نتایج پس از درمان اولیه قابل مشاهده است.  دو تا چهار روز طول می کشد تا بوتاکس اثر کند .

حداکثر زمانی که نتیجه تزریق بوتاکس قابل مشاهده است  در حدود 10 تا 14 روز است .

ماندگاری بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای تا چند مدت است؟

Related image

نتایج و ماندگاری بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای بین 4 تا 6 ماه است.  طول ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف متغیر است و ممکن است در هر فردی این نتایج متفاوت باشد .

بوتاکس معمولاً در کدام نواحی دیگری از صورت تزریق می شود؟

نواحی که به طور معمول با سم بوتولینوم (بوتاکس) درمان می شود ، عبارت هستند از :

  • چین و چروک پیشانی ،
  • خطوط میان ابرو ها ،
  • اطراف گوشه های چشم ،
  • اطراف لب ها (خطوط لبخند).

در صورت تکرار نکردن  تزریق بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

اگر تزریق را متوقف کنید لبخند لثه ای مجدداً باز می گردد .  اما شما می توانید پس از گذشت مدتی  مجدداً درمان را شروع کنید .

آیا با از بین رفتن تأثیر بوتاکس چین و چروک های صورت بیشتر و بدتر خواهند شد؟

خیر . به هیچ وجه این طور نیست .  با از بین رفتن تاثیر بوتاکس عضلات صورت شما کاملاً  به حالت قبلی خود برگشته و چین و چروک ها بدتر نخواهند شد.

 آیا تزریق بوتاکس کاربرد های دیگری هم دارد؟

Image result for ‫رینوپلاستی غیر جراحی با تزریق بوتاکس‬‎

از سم بوتولینوم (بوتاکس) برای کارهای تکمیلی زیبایی در دندان پزشکی ، برجسته سازی لب ها، رینوپلاستی غیر جراحی (بینی) ،  و کاهش فک با روش غیر جراحی به عنوان یک جایگزین با حداقل تهاجم استفاده می شود.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس تا 6 ساعت از دست زدن ، ماساژ دادن و یا استفاده از محصولات آرایشی بر روی محل تزریق خودداری کنید.  این کار احتمال عفونت را کاهش می دهد .

پیش از تزریق بوتاکس پزشک نکات لازم در مورد نحوه مراقبت های پس از تزریق را به شما یاداوری خواهد کرد.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع ینک منبع

 

 

 

مطالب مرتبط

ازبین بردن چروکهای صورت ناشی ازسیگارکشیدن... ازبین بردن چروکهای صورت ناشی ازسیگارکشیدن چین و چروک های صورت افراد سیگاری ریزو عمودی هستند که در اطراف لب دیده می شوند. این چروک های ریزمشکلات بزر...
موارد استفاده از بوتاکس موارد استفاده از بوتاکس انواع مختلفی از محصولات سم بوتولینوم (سم A و B) با موارد استفاده مختلف وجود دارد. برخی موارد استفاده از بوتاکس عبارتند از مش...
بوتاکس: معایب و مزایای بوتاکس در کنار هم!... بوتاکس: معایب و مزایای بوتاکس در کنار هم! مزایا و معایب تزریق بوتاکس در کنار یکدیگر مصارف درمانی بوتاکس: تزریق بوتاکس سم بوتولینوم نوع A  با فل...
بوتاکس چگونه باعث رفع چروک ها می شود... بوتاکس سالهاست که بوتاکس برای رفع چروک ها به طور موفقیت امیزی مورد استفاده قرار گرفته است. بوتاکس نام تجاری سمی است که به وسیله bacterium Clostridiu...
جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس... جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس هدف این مقاله  ارائه اطلاعات صادقانه و دقیق درباره  جوانسازی و درمان چروک های  صورت با بوتاکس است تا شما بتوانید تع...
با روش های مختلف جوانسازی پوست آشنا شوید... با روش های مختلف جوانسازی پوست آشنا شوید زیبایی طبیعی و سادگی  صورت بدون آرایش با گذرزمان کم کم کاهش پیدا می کند. با بالا رفتن سن به علت حرکات ...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

جشنواره بیشترین تخفیف و بهترین کیفیت لیزر موهای زائد در سراسر کشور

جشنواره های همیشگی لیزر موهای زائد در سراسر کشور را با دستگاههای پیشرفته الکساندرایت/ان-دی-یاگ (نسل جدید) با انواع دستگاههای آپوجی پلاس، لوترونیک، کندلا ، دایود های پیشرفته و… و استفاده از جدیدترین تکنولوژی آمریکایی نسل جدید (2018) پرسرعت و بدون درد و دارای مجوز رسمی سازمان FDA آمریکا در مراکز تخصصی پوست و لیزر در سراسر کشور در این سایت ببینید

لیست قیمت های لیزر و شماره های تماس

برای افرادی که خدمات لیزر را استفاده می کنند پکیج های تخفیف سایر خدمات مطب جوانسازی،پاکسازی پوست،بوتاکس،تزریق ژل و… در نظر گرفته شده!

بهترین را انتخاب کنید

درمان و اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس با تزریق بوتاکس با اطمینان لبخند بزنید.  امروزه برای داشتن لبخندی زیبا از تزریق بوتولینوم توکسین (بوتاکس ) استفاده می شود .  حتماً شما هم متوجه شده اید که لثه های بعضی از افراد در هنگام خندیدن کاملاً دیده می شود و این حالت از زیبایی لبخند آنها کم می کند. لب بالای بعضی از افراد در هنگام لبخند زدن  تا حد زیادی به سمت بالا کشیده می شود و در قسمت بالای دندان ها قرار می گیرد.  و باعث دیده شدن بیش از حد لثه ها می شود.  که ظاهری…

مشاهده بازنگری

به این مقاله رأی بدهید

User Rating: 4.75 ( 2 votes)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.