خانه / داروهای پوست و مو / بهترین و جدیدترین روش های درمان ریزش مو شدید که تاکنون نشنیده اید (بخش 2)

بهترین و جدیدترین روش های درمان ریزش مو شدید که تاکنون نشنیده اید (بخش 2)

بهترین و جدیدترین روش های درمان ریزش مو شدید که تاکنون نشنیده اید (بخش 2)Reviewed by درمان ریزش مو on Mar 8Rating: 3.5بهترین و جدیدترین روش های درمان ریزش مو شدید که تاکنون نشنیده اید یکی دیگر از داروهای معتبری که در حال حاضر جهت درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد، قرص پروپشیا (با نام ژنریک فیناستراید) می باشد. این دارو، میزان هورمونی که فولیکول های مو را می کاهد و دی هیدروتستوسترون (DHT) نام دارد، کم می کند. مصرف این دارو، ریزش موی مردان را حدود 88% کاهش می هد و در 66% از مردان نیز منجر به رشد مجدد مو می گردد.

مطالعه بخش قبل

دارو جهت درمان ریزش مو

همانطور که تا کنون همه واقف شده اند، زنان و مردان می توانند ریزش موهای خود را با خرید شامپوی حاوی ماده ای به نام ماینوکسیدیل کنترل کنند. ماینوکسیدیل که در اصل به نام روگین شناخته می شود، ترکیبی است که با آلوپسی آندروژنتیک در زنان و مردان مقابله می کند. ماینوکسیدیل، محلولی است که قابل استفاده بر روی پوست سر می باشد و از آن جهت تهیه و تولید شامپوهای درمان ریزش مو استفاده می شود. این محلول دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) بوده و مو را برای رشد مجدد تحریک می کند. اما پزشکان معتقدند ماینوکسیدیل تنها برای حفظ و نگهداری رشته موهایی که از قبل داشتید، موثر است.

روگین

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل جهت مصرف آقایان و همچنین خانم های زیر 40 سال که به تازگی ریزش مو در آن ها شروع شده است، بسیار بهتر و موثر تر است. لازم است این قطره را حداقل 4 ماه و حداکثر تا 1 سال مصرف نمایید. میانوکسیدیل ابتدا به عنوان داروی فشار خون در داروخانه ها موجود بود تا این که متخصصان به طور اتفاقی متوجه شدند که یکی از عوارض این دارو ایجاد پرمویی است. جهت مصرف این دارو باید روزی 2 بار، 15 قطره از مایع را با قطره چکان روی پوست سرتان (خیس نباشد) بریزید و ماساژ دهید. شما می توانید به راحتی و با مراجعه به داروخانه ماینوکسیدیل را تهیه کنید. جهت تهیه نوع قوی تر آن لازم است نسخه پزشک به همراه داشته باشید. عمده ترین عارضه ای که این دارو ایجاد می کند، سوزش پوست سر است.

یکی دیگر از داروهای معتبری که در حال حاضر جهت درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد، قرص پروپشیا (با نام ژنریک فیناستراید) می باشد. این دارو، میزان هورمونی که فولیکول های مو را می کاهد و دی هیدروتستوسترون (DHT) نام دارد، کم می کند.

مصرف این دارو، ریزش موی مردان را حدود 88% کاهش می هد و در 66% از مردان نیز منجر به رشد مجدد مو می گردد. جهت تهیه فیناستراید به تجویز پزشک نیاز دارید. این قرص را باید هر روز مصرف کنید و بسیار صبور باشید؛ زیرا تا حصول نتایج مطلوب حدود 6 ماه زمان می برد و این بدان خاطر است که ریزش و رشد مو، روند بسیار کندی دارد.

قرص پروپشیا با نام ژنریک فیناستراید

قرص پروپشیا

در آزمایشات بالینی حدود 3% از مردان، یک سری عوارض جانبی از جمله کاهش میل جنسی و سایر مشکلات جنسی را تجربه کرده اند. این عوارض ممکن است حتی پس از قطع مصرف دارو نیز ادامه داشته باشند. استفاده از این قرص در زنان ممنوع است. به خاطر داشته باشید که زنان باردار حتی نباید این قرص را لمس کنند. لمس قرص شکسته یا خرده شده فیناستراید می تواند منجر به ایجاد نقص های مادرزادی در کودکان شود.

درمان جایگزینی تستوسترون، یکی از روش های بسیار محبوب برای مردان محسوب می شود. متخصصان هشدار داده اند که این روش ممکن است باعث ریزش مو شود. این روش، به دلیل جلوگیری از تجزیه تستوسترون، ممکن است دوز داروی جایگزینی هورمون مردانه را تحت تاثیر قرار دهد. توصیه می شود مردان مصرف داروی پروپشیا و جایگزینی تستوسترون را استفاده کنند تا پزشک بتواند یه طور دقیق سطح تستوسترون آن ها را کنترل کند.

بسیاری از مردان جهت بهره برداری حداکثری از درمان، ماینوکسیدیل و پروپشیا را همزمان مصرف می کنند. این داروها همچنین می توانند با جراحی جایگزینی مو نیز ترکیب شوند.

برای مصرف همزمان این دو دارو توصیه می شود محلول ماینوکسیدیل را 2 بار در روز و قرص پروپشیا را یک بار در روز مصرف کنید. زیرا در صورت عدم مصرف هریک، ریزش مو مجددا آغاز شده و هر درمانی که تاکنون انجام داده اید، از بین خواهد رفت.

 

جراحی جهت درمان ریزش مو

یکی از راه های مقابله با ریزش مو این است که فولیکول های مو را از طرفین و پشت سر به بالای سر پیوند زده شود (پیوند مو). این جراحی در طول سال ها تکامل یافته است.

در اواخر دهه 1980 میلادی، استانداردهای مراقبت از مو تغییر کرد، و شاخه های مو از 12 به 20 شاخه مو برای پیوند در نظر گرفته شد. این روش، نتایج بسیار خوب و قابل قبولی را ارائه می داد، اما برخی از مردان، با افزایش سن و از دست دادن موهای بیشتر، موهایی مشابه موی عروسک روی سر خود می دیدند.

پیوند مو

امروزه پیوند مو را پیوند واحد فولیکولی مو (حاوی یک تا چهار مو) می نامند، تا به ظاهر طبیعی مو بسیار نزدیک تر به نظر برسد و شبیه موی عروسک نباشد.

یکی دیگر از تکنیک های غیرمعمول، کاهش پوست سر (اسکالپ ریداکشن) است. کاهش پوست سر، به منزله برداشتن ناحیه طاس سر و بخیه باقی مانده پوست است. معمولا اسکار این بخیه ها که قابل مشاهده است را می توانید بینید و باید جهت نامرئی شدن، پیوند شود.

مشابه این روش، روش فلاپ است که در آن یک فلاپ مو از یک ناحیه برداشت می شود، در اطراف چرخانده و به ناحیه جلویی متصل می شود. اما این روش می تواند منجر به اسکار یا از بین رفتن بخشی از پوست سر شود.

اما شاید تا اینجای مطلب از خود پرسیده باشید پیوند مو چگونه است؟ این موضوع به میزان موی سالم در دسترس یک فرد برای پیوند و همچنین انتظارات او بستگی دارد.

بهترین کاندید برای جراحی ترمیم مو کسی است که ریزش مو شدید داشته و برای چندین سال است که موهای خود را دست داده است اما هنوز موی زیادی دارد. لازم است فرد متقاضی، انتظارات واقع بینانه از آنچه می خواهد را داشته باشد تا مو ظاهری طبیعی تر پیدا کند.

اگر چه بسیاری از افرادی که به دنبال جراحی پیوند مو هستند را مردان تشکیل می دهند، اما زنان نیز کاندیدای مناسبی برای این روش محسوب می شوند.

 

برس های لیزری

لیزر درمانی کم توان برای ریزش مو

برس لیزری

برس های لیزری، شانه های لیزری یا سایر دستگاه های لیزر مورد استفاده در سالن ها یا منزل چطور؟ آیا این موارد هم می توانند در درمان ریزش مو موثر باشند؟ پزشکان مخالف چگونگی عملکرد این دستگاه ها هستند. بر اساس طبقه بندی سازمان غذا و دارو، این دستگاه ها، جزء دستگاه های پزشکی محسوب شده و اثربخشی داروها را ندارند. این بدان معناست که دانشمندان هنوز چگونگی ایمنی و اثربخشی این دستگاه ها را به درستی نمی دانند.

 

درمان قطعی ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی، یک درمان جایگزین و قطعی برای طاسی و ریزش مو در زنان و مردان محسوب می شود. این روش همچنین می تواند روند طاسی با الگوی مردانه را نیز با تعویق بیاندازد.

مزوتراپی، یک روش غیر تهاجمی بر اساس ریزنشت های سطحی است که درست زیر اپیدرم و در بافت های مورد هدف تزریق می شود. اصطلاح “مزو (meso)”  از مزودرم گرفته شده است که لایه میانی پوست می باشد. در این روش، جهت از بین بردن بسیاری از مشکلات مربوط به مو، مزودرم تحریک می شود.

بهترین خدمات درمان ریزش مو: مزوتراپی. پی آر پی. مزونیدلینگ

مزوتراپی

روش های مورد استفاده در مزوتراپی برای ریزش مو از خود مزوتراپی نشات می گیرند. ممکن است واژه هایی چون مزوپلاستی یا مزوی مو به گوشتان خورده باشد. در هر دوی این روش ها نتایج مثبتی در درمان ریزش موی مردانه و زنانه حاصل شده است.

در روش مزوتراپی، یک محلول تخصصی که اساسا به طور گسترده ای محتوی ویتامین های تقویتی، املاح و مواد معدنی، اسید های آمینه، اسید های نوکلئیک و کوآنزیم ها است به پوست سر تزریق شده و سبب بهبود گردش خون در این ناحیه می شود. این محلول می تواند بر اساس نیاز های هر فرد، نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد. گردش خون بهتر به فولیکول های مو کمک می کند که بهتر تغذیه شوند. در نتیجه، مو برای رشد مجدد تحریک می شود.

محلول مزوتراپی به مرور زمان، هورمون DHT را خنثی می کند و سبب رشد مجدد مو می گردد.

ممکن است پیش از حصول نتایج قابل توجه لازم باشد 4 الی 5 جلسه در جلسات درمان مزوتراپی شرکت کنید که بین 4 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید. در صورتی که به درمان های بیشتری نیاز داشته باشید، مزوتراپیست شما را نسبت به این موضوع آگاه خواهد ساخت.

امروزه، این موضوع به اثبات رسیده است که مزوتراپی به مراتب موثر تر از قرص های بازسازی و ترمیم مو است.

 

لیزر درمانی برای ریزش مو

لیزردرمانی برای ریزش مو

روش لیزر درمانی که برای درمان ریزش مو استفاده می شود شامل استفاده از دستگاه هایی است که نورشان به پوست سر نفوذ می کند. این دستگاه های لیزر شامل موارد زیر می باشند:

  • لیزر اگزایمر
  • لیزر هلیوم نئون
  • لیزر فرکشنال

همگی این دستگاه ها، لیزر هایی با قدرت کم هستند که جهت درمان کم مویی و ریزش مو از آنها استفاده می شود. لیزر درمانی با توان کم، یک روش درمانی امن و بی خطر است که توسط  نور و حرارت صورت می پذیرد. از این روش برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. از لیزر کم توان جهت ریزش مو ارثی در مردان و زنان، آلوپسی آندروژنتیک و یا الگو طاسی ژنتیکی استفاده می شود.

 

نکته!!!

توجه داشته باشید، زمانی که درصدد درمان ریزش مو بر می آیید، ممکن است مدت زمانی طولانی بیانجامد تا متوجه تاثیر روش درمان تان شوید. بهترین کار این است که روش های فوق را به دقت بررسی کنید، بهترین روش را با مشورت یک متخصص انتخاب کنید و برای هر درمان، زمانی را اختصاص دهید.

 

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما در خصوص ریزش مو را برطرف کرده باشد.

شاد و سلامت باشید.

 

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

لینک اول لینک دوم

 

مطالب مرتبط

روش هایی جهت کاهش روند ریزش مو در مردان... امروز با یکی از متخصصان پوست و موی زیبان در خصوص کاهش روند ریزش مو در مردان صحبت کرده ایم و ایشان روش های درمانی را برای مان شرح دادند که بسیار موثر ا...
بهترین و جدیدترین روش های درمان ریزش مو شدید که تا... ریزش مو "موهام امروز درمیاد، فردا می ریزه! یعنی میشه باز جاش پر شه؟!" این صحبت بسیاری از افرادی است که با ریزش مو شدید مواجه هستند و پاسخ ما به آن...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

مطالعه بخش قبل دارو جهت درمان ریزش مو همانطور که تا کنون همه واقف شده اند، زنان و مردان می توانند ریزش موهای خود را با خرید شامپوی حاوی ماده ای به نام ماینوکسیدیل کنترل کنند. ماینوکسیدیل که در اصل به نام روگین شناخته می شود، ترکیبی است که با آلوپسی آندروژنتیک در زنان و مردان مقابله می کند. ماینوکسیدیل، محلولی است که قابل استفاده بر روی پوست سر می باشد و از آن جهت تهیه و تولید شامپوهای درمان ریزش مو استفاده می شود. این محلول دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) بوده و مو را برای رشد…

مشاهده بازنگری

اگر پسندیدید، ستاره دهید.

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.