خانه / داروهای پوست و مو / تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائد

تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائد

تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائدReviewed by تست غربالگری لیزر مو زائد on Jan 14Rating: 3.5تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائدبات برگزارکننده آزمون در تلگرام (azmoongerbot@) یک تست غربالگری آمادگی شما برای لیزر موهای زائد رو طراحی کرده است. بیست عامل مهم در کیفیت لیزردرمانی نقش دارند که به صورت سوال در تست آمده اند.

محتوای این صفحه

تست غربالگری چند عاملی لیزر مو زائد

معتبرترین تست چندعاملی لیزر موهای زائد و غربالگری آمادگی برای لیزر موهای زائد

تست غربالگری چندعاملی لیزر موهای زائد

تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائد

سلام دوستان. بات برگزارکننده آزمون در تلگرام (azmoongerbot@) یک تست غربالگری آمادگی شما برای لیزر موهای زائد رو طراحی کرده است. بیست عامل مهم در کیفیت لیزردرمانی نقش دارند که به صورت سوال در تست آمده اند.

لینک تست غربالگری آمادگی برای لیزر موهای زائد در تلگرام

به نیم مقاله ی زیر درباره بیست عامل غربالگری پیش از لیزر موهای زائد توجه کنید.👇👇👇

 

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: تایپ یا نوع پوست

برای انجام لیزرموهای زائد، یک عامل بسیار مهم، تایپ یا نوع پوست شماست. زیرا در تعیین طول موج، محدوده و عمق نفوذ پالس لیزر  دخالت دارد.

💢ویژگی های تایپ 6:🔹پوست قهوه ای تیره یا خیلی تیره

📣تایپ 6به نور (خورشید، انواع اشعه) حساسیت  ندارد. در نور خورشید اصلا نمی سوزد و برنزه نمی شود. با این حال، برای اینکه واکنش های پوستی (اسکار، قرمزی، زخم، سوختگی…) یا سرطان پوست در مواجهه با نور/اشعه ایجاد نشود، احتیاط بهتر است.

✅انواع لیزرها معمولا تایپ های 1 تا 3 را با یک طول موج (مثال، 755 نانومتر) درمان می کنند.

✅طول موج های تهاجمی تر (مثال، 1064 نانومتری) برای پوست های نوع 4 ، 5، 6 استفاده می شوند. البته لیزردرمانی پوست خیلی تیره  ممکن است مشکل باشد. بسیاری از لیزرها برای پوست تیره جواب نمی دهند یا درصد کمی فایده دارن.

✅نوع 4 گاهی در گروه تیپ های 1 تا 3 قرار گرفته و با طول موج یکسان (مابین و سبزه روشن) لیزر می شود. طول موج لیزر بستگی به درجه فولیکول مو هم داره.

لینک توضیح جامع لیزر موهای زائد؛ لینک کنید.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: مشکل پوستی کلوید (keloid)

کلوید برجستگی های قرمز-صورتی یا بنفش همراه با خارش و تحریک پوستی اند که بزرگتر می شن.

🔹کلوید جزو ضایعات پوستی و ناشی از اسکار (جای زخم، جوش، سوختگی..) هست. یعنی، زخم به جای اینکه خوب بشه، بدتر می شه: اختلال سیگنالهای تکثیر و تورم سلولی. 🔹کلوید روی شونه ها، قفسه سینه، گوش ها و پشت کمر می تونه بوجود بیاد. فیبروبلاست های زیرپوست بیش از اندازه کلاژن تولید می کنند و اسکار بزرگتر می شود.

🔹هر چی پوست تیره تر باشه، احتمال ابتلا به کلوید هم بیشتره (15 برابر).

🔹کلوید رو نباید با تیغ یا جراحی برش داد چون اندازه اون در محل برش دوباره بزرگتر می شه.

🔹افرادی که احتمال تشکیل کلوید در اونها میره نباید جراحی زیبایی انجام بدن. مخصوصا که برای درمان، داروهای استروئیدی مصرف می کنند که با لیزردرمانی ناسازگاره.

👈تست غربالگری لیزر مو زائد: تبخال ویروسی-تناسلی

افرادی که تبخال ویروسی (لب، دهان، تناسلی و غیره) فعال همراه با تب یا تاول دارند نباید آن محل را لیزر کنند.

📣اگر این تبخال خیلی جدی نیست، بهتره قبل از لیزر داروهای ضد ویروس تبخال (مثال، والترکس) مصرف شه.

👈 داروهای ریزش مو

داروهای کاهش یا رفع ریزش مو (فیناسترید، برای مثال)  در جهت بقای سلول فولیکول مو عمل می کنند. در حالیکه لیزر رفع موهای زائد در جهت از بین بردن رنگدانه سلول فولیکول (ریشه مو) می باشد. که به معنی تداخل در چرخه رشد مو  در محل لیزر می باشد.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: مصرف داروهای هورمونی

مصرف داروهای هورمونی (برای مثال، جایگزین تستسترون) می تواند سبب پرمویی یا تداخل در چرخه رشد فولیکول مو شود. حتما قبل از لیزر با پزشک مشورت کنید.

👈 تاریخ قبلی لیزر موهای زائد

حتما تاریخ قبلی انجام لیزر موهای زائد رو به اپراتور یا پزشک بگین. زیرا  بین هر جلسه لیزر باید حداقل 4 هفته فاصله باشد. و اینکه لیزر موهای زائد هر قسمت از بدن یک چرخه سه فاز (شروع-میانی-پایانی) رشد مو دارد که حتما در مرحله ی  رشد فولیکول مو (به مانند آنتن باید پیدا و بالا باشد) باید لیزر انجام شه. برای اطلاعات بیشتر لینک کنید.

👈 داروهای کاهش یا رفع ریزش مو

داروهای کاهش یا رفع ریزش مو (فیناسترید، برای مثال)  در جهت بقای سلول فولیکول مو عمل می کنند. در حالیکه لیزر رفع موهای زائد در جهت از بین بردن رنگدانه سلول فولیکول (ریشه مو) می باشد. که  می تواند به معنای تداخل در چرخه رشد مو  در محل لیزر نیز  باشد

👈تست غربالگری لیزر مو زائد: مصرف داروهای واکنش دهنده در بدن

مصرف داروهای زیر حداقل یکی هفته پیش از لیزر باید متوقف شود زیرا همراه با لیزر انواع واکنش های پوستی و غیره در بدن ایجاد می کنند و یا با چرخه رشد فولیکول مو تداخل پیدا می کنند.
🔹 آکوتان، آنتی بیوتیک ها (مصرف طولانی یا در طی یک هفته مانده به لیزر)، آلفا/بتا هیدروکسیل (AHA/BHA)،

🔹رتین-A، رتینوید/ رتینول، تازوراک، رِنُووا، دیفِرین، اسید گلیکولیک، یا هیدروکویینون (عامل بی رنگ کننده/سفیدکننده)

👈عوامل ایجاد کننده عوارض لیزر

عوارض لیزر می تواند ناشی از چندین عامل لیزری و غیرلیزری مانند شرایط پوستتان، آب و هوا ، طرز کار پزشک، محیط یا مصرف داروها باشد.

👈تست غربالگری لیزر مو زائد: الکترولیز قبلی

در الکترولیز احتمال اسکار (زخم، جوش، سوختگی) یا توده (برجستگی) فولیکولی در محل رویش مو  وجود دارد.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: اشعه ماوراء بنفش یا نور خورشید

برای کاهش حداکثری عوارض لیزر بهتره 7 روز قبل و بعد از لیزردرمانی از مواجهه با اشعه ماورابنفش یا نور شدید خورشید دوری کنین.

👈 برنزه و حمام آفتاب

دو هفته قبل از لیزر از حمام آفتاب یا برنزه کردن اجتناب کنین.

📣یک هفته قبل از لیزر، از محصولات برنزه پوست استفاده نکنین.

دو هفته قبل از لیزر از حمام آفتاب یا برنزه کردن اجتناب کنین.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: بارداری

لیزردرمانی و رفع موهای زائد در دوران بارداری  به ویژه در مناطق بزرگتر یا حساس تر (مانند شکم و ناحیه تناسلی یا پستان)  می تواند با عوارض (حتی جدی) همراه باشد. برای جزییات کامل  لینک زیر رو کلیک کنین.

 

👈 آنتی هیستامین ها یا ضد آلرژی ها

مصرف آنتی هیستامین های ضد آلرژی یا ضد حساسیت پوستی با لیزردرمانی و رفع موهای زائد تداخل دارند.

📣 بهتر است از یکی دو هفته قبل از لیزر مصرف این داروها را متوقف کنید. و یا از پزشک جویا شوید.

📣لیست داروهایی که با لیزردرمانی پوست رو بدتر می کنند لینک کنید.

👈 مواد آرایشی (به ویژه چشم، ابرو، صورت، لب و دهان)

پس از لیزر موهای زائد یا در حین اون، باید از پوست (به ویژه صورت و چشم ها) در برابر مواد حساسیت زا محافظت کنید. از عوارض لیزر کبودی، قرمزی، درد و تورم ناحیه لیزر شده است. برای بدتر نشدن اوضاع تا زمان بهبودی آرایش نکنید. نفوذ این مواد  (به ویژه اگر آلوده باشند) یا واکنش فولیکول نازک مو، می تواند به عفونت محل بیانجامد

 👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: طلادرمانی و لیزر موهای زائد

👈از طلادرمانی برای کاهش درد مفاصل (آرتروز، روماتیسم، ..) و کمک به تقویت سیستم ایمنی استفاده میشه.

📣طلادرمانی تا سه ماه اول خیلی جواب نمی دهدو رفته رفته اثر می گذارد. از اونجا که عوارض مثل کبودی، خونریزی، خارش و قرمزی پوست یا واکنش های آلرژی زا ایجاد میشه، با لیزردرمانی یا بارداری و شیردهی نیز تداخل جدی داره.

👈 مشکلات هورمونی یا غدد درون ریز (متابولیت، دیابت، رگ های خونی…)

👈 اگر مشکلات هورمونی یا غدد درون ریز دارید، حتما این مسئله را با پزشک جوانسازی پوست (بریا رفع موهای زائد) در میان بگذارید.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: تاتو یا خالکوبی

👈تاتو عوارض بسیار جدی برای پوست و سیستم لنفاوی (ایمنی) بدن دارد، مدتیست از لیزردرمانی برای رفع جای تاتو استفاده می شود که خود خالی از عوارض و عفونت ها نیست.

📣 از آنجا که لیزر رنگدانه فولیکول مو را هدف می گیرد و نه خود مو)، سوختگی و زخم  شدیدی در محل تاتو ایجاد می کند. بنابراین محل تاتو را برای  رفع موهای زائد با لیزر انتخاب نمی کنند.

👈 کرم های موبر، موچین یا دکلره

سلول های فولیکول در ریشه مو هنگام لیزر باید وجود داشته باشن که هدف گیری بشن. کرم موبر، موچین یا دکلره مو رو از ریشه در میاره و لیزر هدفی نخواهد داشت.

👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: پیلینگ (لایه برداری) شیمیایی

از اونجا که از عوارض لیزر ایجاد کبودی، قرمزی، تحریک شدید، بروز تاول تبخالی، تورم ….پوستی هست، لیزردرمانی نباید با پیلینگ شیمیایی تداخل داشته باشد. حتما با پزشک در میان بگذارید. لینک مقاله کامل

موارد بالا رو حتما قبل از لیزر موهای زائد در نظر بگیرین.

لینک منبع1

لینک منبع 2

به امید دیدار

مریم اکبری زاده    

بهترین تست غربالگری لیزر موهای زائد

 

 

 

مطالب مرتبط

آیا لیزردرمانی برای خانم های باردار ممنوع است؟... آیا لیزردرمانی در دوران بارداری ممنوع است؟ لیزردرمانی در دوران بارداری سلام دوستان. من مریم هستم پژوهشگر تهران اسکین. با این سوال خیلی برخورد می ...
چگونه از عوارض جانبی عمده لیزر موهای زائد جلوگیری ...   اگر چه لیزر موهای زائد یک درمان بی خطر برای کاهش موهای زائد می باشد اما می تواند عوارض جانبی که مهم ترین آنها سوختگی و تحریک پوست و ایجا...
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟... انواع دستگاه های لیزر دستگاه های لیزر مختلف هستند و کمپانی های مخلتلف متناسب با تکنولوژی استفاده شده در آن دستگاه نامی برای دستگاه لیزر خود انتخاب...
لیزر موهای زائد در شعبه شیراز... لیزر موهای زائد در شیراز سلام من ساناز هستم و تو شهر شعر و ادب پارسی، شهر گل و بلبل، شهر بهار نارنج، شهر سعدی و حافظ، شیراز زندگی می کنم. من عاشق ...
خطرات و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد... خطرات و عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد چیست؟ همیشه این احتمال وجود دارد که برخی عوارض جانبی به دنبال لیزر رخ دهد؛ این عوارض جانبی در لیزره...
دایره المعارفی از نکات لیزر درمانی (33 نکته )... لیزر درمانی   لیزر درمانی میتواند جایگزین خوبی برای شیو یا اپیلاسیون باشد و با صرف هزینه کمتر و اثر بخشی بیشتر موهای زائد شما را رفع نماید...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

تست غربالگری چند عاملی لیزر مو زائد تست غربالگری (بیست عاملی) پیش از لیزر موهای زائد سلام دوستان. بات برگزارکننده آزمون در تلگرام (azmoongerbot@) یک تست غربالگری آمادگی شما برای لیزر موهای زائد رو طراحی کرده است. بیست عامل مهم در کیفیت لیزردرمانی نقش دارند که به صورت سوال در تست آمده اند. لینک تست غربالگری آمادگی برای لیزر موهای زائد در تلگرام به نیم مقاله ی زیر درباره بیست عامل غربالگری پیش از لیزر موهای زائد توجه کنید.👇👇👇   👈 تست غربالگری لیزر مو زائد: تایپ یا نوع پوست…

مشاهده بازنگری

خلاصه: مفیدست؟ پس ستاره دهید.

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.