خانه / سوالات متداول / بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟Reviewed by گروه پژوهشی پوست و لیزر مو on Jun 5Rating:

تفاوت رنگ پوست ایرانیان و اروپایی ها

برای دانستن اینکه بهترین لیزر موهای زائد برای رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع لیزر است ابتدا باید انواع لیزر ها و انواع رنگ پوست ها را بشناسیم.

تایپ های مختلف پوستی

مقیاس فیتزپاتریک یک نمودار طبقه بندی عددی برای رنگ پوست انسان می باشد. این طرح در سال 1975 توسط توماس فیتزپاتریک، یک متخصص پوست در هاروارد، به عنوان روشی برای طبقه بندی پاسخ انواع پ.ست به اشعه ی ماوراء بنفش مطرح شد. نمودار فیتزپاتریک به عنوان یک ابزار شناخته شده برای تحقیقات پوست در مورد رنگ پوست انسان باقی ماند.

مقیاس فیتزپاتریک (براساس شکل فوق) :

  • نوع 1 ( امتیاز6 – 0): سفید رنگ پریده؛ موهای بور یا قرمز، چشمان آبی – همیشه می سوزند، هیچ وقت نباید آفتاب بگیرند، این افراد اصلا برنزه نمی شوند.
  • نوع 2 ( امتیاز 13 – 7 ): سفید مناسب، موهای بور یا قرمز، چشم های آبی، سبز یا عسلی – معمولا می سوزند و کمی برنزه می شوند.
  • نوع 3 ( امتیاز 20 – 14): دارای پوست گندمی، رنگ چشم یا مو هر رنگی می تواند باشد، کاملا رایج – گاهی دچار سوختگی خفیف می شوندف معمولا برنزه می شوند.
  • نوع 4 ( امتیاز 27 – 21): سبزه ی روشن، رنگ پوست مدیترانه ای – به ندرت دچار سوختگی می شوند و همیشه به خوبی برنزه می شوند.
  • نوع 5 ( امتیاز 38 – 24): سبزه ی تیره، رنگ پوست از نوع خاورمیانه – خیلی به ندرت دچار سوختگی می شوند و به راحتی هم برنزه می شوند.
  • نوع 6 ( امتیاز 35 به بالا): قهوه ای بسیار تیره مایل به سیاه – هیچوقت دچار سوختگی نمی شود، به راحتی می تواند آفتاب بگیرد.

همانگونه که میتوانید حدس بزنید رنگ پوست اغلب ایرانی ها در معیار فوق بین نوع 2 تا نوع 5 متغیر است و البته رایجترین رنگ پوست ایرانیان رنگ های پوستی تایپ 3 و 4 هستند.

اغلب مردم ایران تایپ پوستی 3 و 4 دارند.

طبق نقشه فوق اغلب مردم ایران تایپ پوستی 3 دارند.

تایپ پوستی نوع 1 در نژاد ایرانی دیده نمی شود.

Picto 1516154956603 - بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

حالا به بررسی انواع دستگاههای لیزر می پردازیم:

دستگاههای غیراختصاصی شبه لیزر (IPL,I2PL) و…

(دقت کنید که تقریبا هراسمی بجز دایود و لیزر یاگ و لیزر الکساندرایت یعنی آی پی ال) این دستگاهها غیر اختصاصی اند و بر روی همه انواع تایپ های پوستی بجز پوست های خیلی تیره تاثیر یکسانی دارند.

ولی این دستگاهها با دلیل درد بیشتر و عوارض جانبی نسبتا بیشتر توصیه نمی شوند. البته لیزر با دستگاههای آی پی ال ممکن است به ازای هرجلسه ارزانتر باشد ولی به دلیل نیاز به تکرار بیشتر جلسات این نوع روش معمولا در مجموع گران تر از انواع دیگر لیزر اختصاصی تمام می شود.

دستگاه لیزر دایود (Diode Laser)

این نوع دستگاه لیزر بیشترین طیف اثرش را روی پوست های تیپ 2 تا 5 دارد و برای نژاد ایرانی معمولا بهترین گزینه لیزر است. در دستگاههای دایود نسل جدید درد بسیار کاهش یافته و مدت زمان لیزر نیز کوتاه تر شده است. عیب دستگاه دایود اثر کمتر آن روی تایپ های پوستی بسیار روشن (تایپ پوستی نوع1 ) است.

دستگاه لیزر الکساندرایت (الکس  Alexandrite)

این نوع لیزر عمدتا در اروپا و آمریکا کاربرد دارد و برای تایپ های پوستی نوع 1 و 2 مناسب است. البته اینطور نیست که در تایپ های پوستی بالاتر موثر نباشد اما بیشترین تاثیر لیزر الکساندرایت در پوست های بسیار روشن با موهای تیره است.

دستگاه لیزر ان-دی-یاگ (N-D-YAG)

این نوع لیزر عمدتا برای پوست های بسیار تیره یعنی تایپ های پوستی 4 تا 6 مناسب است.

طبقه بندی مردم ایران براساس تایپ پوستی:

مردم شهرهای شمالی ایران (رشت،ساری،آمل،چالوس،بابل،بابلسر،رامسر،انزلی و…) و شهرهای شمال غربی کشور( تبریز،ارومیه،سراب،اردبیل و…) عمدتا تایپ پوستی 2 و3 و 4 دارند.

مردم شهرهای مرکزی ایران (تهران،قم،کرج،قزوین،اصفهان،یزد،اراک،همدان ،کرمانشاه،زنجان،سمنان،مشهد،شاهرود و…) عمدتا تایپ پوستی 3 و 4 دارند.

مردم شهرهای جنوبی ایران (بوشهر،زاهدان،زابل،اهواز،خرمشهر،کرمان و…) عمدتا تایپ پوستی 4 دارند (البته در بعضی شهرها مانند اهواز و دزفول تایپ های پوستی 2 و3 نیز به وفور یافت می شود که عمدتا به دلیل مهاجرت درگذشته بوده است)

 نتیجه گیری:

با توجه به نوشته های فوق بهترین لیزر موهای زائد برای نژاد ایرانیان و برای اغلب شهرهای ایران به ترتیب از بهترین گزینه به بدترین گزینه :

1- لیزر دایود

2- لیزر الکساندرایت

3- لیزر آی پی ال

4- لیزر ان-دی-یاگ

البته همیشه نظر متخصص پوست ارجح است و ممکن است بسته به تشخیص متخصص گاهی حتی لیزرهای غیراختصاصی برای برخی افراد به تشخیص متخصص پوست مناسب تر باشند.

 

 

گروه پزشکان تهران اسکین

جشنواره تخفیف ویژه لیزر موهای زائد

لیزر 1

 

با دستگاه پیشرفته دایود با تکنولوژی سوپرانوی آمریکا نسل جدید

برای دیدن لیست قیمت ها با تخفیف 95 درصد اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

بهترین مرکز لیزر موهای زائد رشت با جدیدترین دستگاه... از بین بردن تمام موهای زائد بدن حس خوبی است که همه خانم ها و حتی آقایان دوست دارند. اما به روش های مختلف از بین بردن موهای زائد خود فکر کنید. روش ها...
لیزر موهای زائد در اصفهان مطب لیزر اصفهان سلام. من سعیده هستم و در اصفهان، شهر آب و آیینه، شهر گنبدهای فیروزه ای، شهر زاینده رود و خلاصه شهر رویاها زندگی می کنم. در این مقاله...
مناسب ترین لیزر در شهر تهران چیست؟... مناسب ترین لیزر در شهر تهران چیست؟ تهران شهری کوهستانی است چرا که در کنار کوه البرز قرار گرفته است آب و هوای تهران تحت تأثیر سه عامل است او...
لیزر موهای زائد در تهران، پاسداران با دکتر سارا لط... کلینیک لیزر موهای زائد پاسداران کلینیک لیزر موهای زائد تهران اسکین در تهران دارای سه شعبه است که یکی از آنها شعبه پاسداران است. کلینیک لیزر موهای ...
لیزر موهای زائد من در کلینیک دکتر مهسا سعیدیان (اص... کلینیک لیزر موهای زائد در اصفهان سلام. من سولماز هستم و یه دختر یک ساله به اسم لیانا دارم. ما تو اصفهان زندگی می کنیم. امروز می خوام یکی از تجربیا...
حذف مو توسط لیزر (لیزر موهای زائد)... اگر شما با اصلاح ، موچین و یا موم برای برداشت موهای زائد خود رضایت ندارید و یا استفاده از این روش ها شمارا خسته کرده است. به شما نوید می دهیم که ر...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

Picto 1515978006668 - بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

IMG 20170917 174946 - بهترین لیزر موهای زائد براساس رنگ پوست مردم شهرهای مختلف ایران کدام نوع است؟

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

یک نظر

  1. این طبقه بندی چنذان با واقعیت همخوانی ندارد، من که سال هاست در مازندران زندگی کردم به ندرت افرادی با تیپ پوستی 2 دیده ام!!!!! حتی افرادی که ساکن کوهستان های خوش آب و هوای این خطه هستنددارای تیپ پوستی 5 می باشند. بسیاری از افراد در غرب کشور تیپ پوستی 2 دارند از جمله در شهرهای کردستان، همدان و کرمانشاه، همچنین افراد خوزستانی دارای تیپ پوستی 2 افراد بومی استان از جمله دزفولی، بختیاری و شوشتری ها هستند نه مهاجر! اینکه خوزستانی ها همگی پوست بسیار تیره دارند فقط در فیلم هاست نه در واقعیت.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.