خانه / برتری های لیزر / ایا می توان در زمان مصرف دارو لیزر درمانی انجام داد؟

ایا می توان در زمان مصرف دارو لیزر درمانی انجام داد؟

ایا می توان در زمان مصرف دارو لیزر درمانی انجام داد؟Reviewed by مریم اکبری زاده on Aug 9Rating:

لیزر درمانی

تقریبا همه ما معمولا از داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای سرماخوردگی و داروهای تنظیم کننده خلق و خو استفاده می کنیم. اگر انجام لیزر درمانی با مصرف داروهای مختلف همراه باشد، اثربخشی درمان تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

خوشبختانه لیزر درمانی تحت تاثیر گروه اندکی از داروهاست، داروهایی که دارای حساسیت نسبت به نور هستند.

اگر در حال مصرف داروهایی هستید که می دانید حساسیت به نور ندارند، می توانید به راحتی و بدون هیچگونه عوارض جانبی جلسات لیزر درمانی خود را ادامه دهید. با این حال اگر فکر می کنید داروی مصرفی شما دارای این ویژگی است توصیه می شود قبل از انجام لیزر درمانی با پزشک خود مشورت کنید.

نمونه هایی از داروهایی که دارای حساسیت به نور هستند!

داروی حساسیت به نور دارویی است تحت تاثیر نور UV قرار می گیرد. میزان حساسیت به نور هر دارو بستگی به عوامل حساسیت زای موجود در آن دارو دارد.

درمان جوش – داروهایی که معمولا برای درمان جوش و آکنه استفاده می شوند عبارتند از راکوتان (Roaccutane) و رتین (Retin-A) که همراه با لیزر درمانی دارای عوارض جانبی خطرناکی خواهند بود. متخصصین پوست به افرادی که در حال مصرف داروی راکوتان هستند توصیه می کنند پس از اتمام دوره مصرف داروی رکوتان، حداقل 6 هفته صبر کنند و پس از آن لیزر درمانی را آغاز کنند. در مورد داروی رتین نیز 2 تا 4 هفته پس از اتمام مصرف دارو لیزر درمانی را آغاز کنند.

برخی داروهای دیگر که داای ویژگی حساسیت به نور هستند، عبارتند از برخی قرص های کنترل هورمون و داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیک ها. اگر در این باره تردید دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

آنتی بیوتیک ها و لیزر درمانی

یکی از داروهای پر مصرف دیگر در بین مردم آنتی بیوتیک ها هستند. آنتی بیوتیک ها انواع مختلفی دارند و معمولا توصیه می شود از مصرف آنها اجتناب شود، اما گاهی مصرف آنتی بیوتیک ها ضروریست. به هرحال توصیه می شود اگر در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید و قصد لیزر درمانی دارید، بهتر است تا 2 هفته پس از اتمام دوره مصرف آن منتظر بمانید.

برخی آنتی بیوتیک ها دارای حساسیت به نور هستند و باعث بروز واکنش های حساسیتی به نور می شوند. لیزر نیز طول موج های شدید نور تولید می کند. بنابراین لازم است در این شرایط دقت کافی داشته باشید و به علاوه تمام اطلاعات دارویی خود را در اختیار پزشک و تکنیسین لیزر درمانی قرار دهید.

خطرات لیزر درمانی در زمان مصرف دارو

لیزر یک روش کاملا سالم و بی خطر است و معمولا عارضه جانبی خاصی ندارد و عوارض مربوط به آن نیز خفیف بوده و به راحتی برطرف می شوند. برای افرادی که در زمان انجام لیزر درمانی دارویی مصرف نمی کنند، عوارض جانبی رایج عبارتند از: ناراحتی همراه با التهاب و قرمزی.

برای افرادی که از داروهای حساسیت به نور استفاده می کنند و لیزر درمانی انجام می دهند، عوارض جانبی شکل خاصی کرفته و خطرناک تر می شوند. عوارض جانبی مربوط به لیزر درمانی در زمان مصرف داروهای حساسیت به نر عبارتند از:

  • واکنش های فوتوتوکسین: افزایش رنگدانه ها در محل انجام لیزر درمانی، شبیه به آفتاب سوختگی شدید.
  • واکنش های حساسیتی به نور: این عارضه جدی تر از فوتوتوکسین است، اما شیوع آن کمتر است. در این شرایط فرد دچار عوارض جانبی دائمی می شود که در نتیجه آن تغییرات مولکولی باعث می شوند سیستم ایمنی بدن به دارو حمله کند.

این عوارض معمولا ماندگار هستند ولی در افرادی که در زمان لیزر درمانی این داروها را مصرف نمی کنند مشاهده نمی شود. بنابراین باز هم توصیه می کنیم اگر دارو یا آنتی بیوتیک مصرف می کنید، در زمان مراجعه به مراکز لیزر معتبر نام داروی مصرف خود را اعلام کنید تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی پیشگیری کنید.

منبع 1

منبع 2

نگارنده: سمیه محمدی

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

تقریبا همه ما معمولا از داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای سرماخوردگی و داروهای تنظیم کننده خلق و خو استفاده می کنیم. اگر انجام لیزر درمانی با مصرف داروهای مختلف همراه باشد، اثربخشی درمان تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. خوشبختانه لیزر درمانی تحت تاثیر گروه اندکی از داروهاست، داروهایی که دارای حساسیت نسبت به نور هستند. اگر در حال مصرف داروهایی هستید که می دانید حساسیت به نور ندارند، می توانید به راحتی و بدون هیچگونه عوارض جانبی جلسات لیزر درمانی خود را ادامه دهید. با این حال اگر…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آ مده 5 ستاره دهید

User Rating: 4.9 ( 1 votes)

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.