خانه / برتری های لیزر موهای زائد / الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟

الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟

الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟Reviewed by لیزر درمانی on Mar 7Rating: 3.5الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟پالس های لیزر فقط یک میلی ثانیه طول می کشد و می تواند چندین تار مو را در یک زمان درمان کند ، بدین معنا که در چند دقیقه می توانید مناطق کوچک را درمان کنید.
الکترولیز یا لیزر موهای زائد

الکترولیز یا لیزر موهای زائد

الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟

اگر چه تراشیدن، تیغ زدن یا اپیلاسیون روش هایی برای از بین بردن مو های زائد بدن و صورت هستند ، اما در حال حاضر بسیاری از مردم به دنبال راه حل های بلند مدت هستند.

دو روش رایج برای دستیابی به این هدف عبارتند از:

  • لیزر موهای زائد ؛
  • الکترولیز ؛

هر دو روش الکترولیز یا لیزر موهای زائد ، فولیکول های مو را در زیر پوست به منظور جلوگیری از رشد آنها هدف قرار می دهند. اگر چه الکترولیز تنها روش حذف موی تأیید شده توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای حذف موهای دائمی است و طبق نظر انجمن جراحی پوست آمریکا ، لیزر مو در حال حاضر گزینه محبوب تر در ایالات متحده است.

حقایق سریع در مورد حذف موهای زائد توسط لیزر و الکترولیز:

  • در لیزر موهای زائد از تابش پرتو کم توان لیزر برای حذف فولیکول های مو استفاده میشود.
  • الکترولیز شامل قرار دادن پروب در فولیکول مو و ارسال جریان الکتریسیته از طریق آن است.
  • هر دو لیزر موهای زائد و الکترولیز دارای مزایا و معایب خود هستند.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد در بدن آقایان

لیزر موهای زائد

در روش لیزر موهای زائد از پرتو لیزر برای آسیب رساندن به فولیکول های مو به منظور کاهش رشد مو استفاده می شود. لیزر موهای زائد رشد مو را به طور دائم کاهش می دهد، اما موهای ناخواسته را برای همیشه از بین نمی برد ؛ در نهایت  مو دوباره رشد می کند.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام لیزر درمانی ، تکنسین لیزر موهای ناحیه تحت درمان و اطراف آن را می تراشد. سپس   تنظیمات لیزر براساس رنگ و ضخامت موهای کاربر و همچنین منطقه مورد درمان تنظیم می شود.   همچنین  رنگ پوست و موی فرد را نیز در نظر می گیرند.

سپس تکنسین برای محافظت از پوست از ژل سرد استفاده می کند. بعضی از افراد ممکن است برای کم کردن ناراحتی بی حسی موضعی بگیرند. همه کسانی که تحت درمان با لیزر قرار می گیرند باید از عینک محافظ چشم استفاده کنند.

الکترولیز چیست؟

الکترولیز موهای زائد

الکترولیز شامل عبور جریان الکتریسیته از طریق فولیکول مو است که باعث آسیب به فولیکول و جلوگیری از رشد موهای جدید می شود. الکترولیز تنها روش حذف دائمی موها است. برای اطمینان از کارآیی و ایمنی ، الکترولیز باید توسط یک متخصص پوست و یا متخصص الکترومغناطیسی دارای مجوز قانونی باید انجام شود.

الکترولیز چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام الکترولیز با تکنسین آ« در مورد وضعیت سلامتی و پزشکی خود مشورت  کنید.

الکترولیز شامل قرار دادن یک سوزن فوق العاده  نازک در فولیکول موی مورد نظر است. جریان الکتریسیته از طریق پروب عبور می کند و ریشه مو را از بین می برد.

مراقبت های پس از الکترولیز

پس از الکترولیز ممکن است پوست تحریک و کمی قرمزی شود ، اما این علائم در طی چند ساعت از بین خواهند رفت.

برای حذف دائمی موها ، فرد به چندین جلسه درمان نیاز دارد. زیرا پوست برای هر مو دارای چند فولیکول است. بنابراین فولیکول های خاموش مو ها ممکن است در بین جلسات شروع به رشد کنند.  در جلسات پیگیری این فولیکول های تازه فعال را درمان می کنند.

مزایای حذف موهای زائد توسط لیزر

برخی از مزایای حذف موهای زائد توسط لیزر عبارتند از:

دقت:  لیزر به سرعت موهای ضخیم و تیره را هدف قرار می دهد.

سرعت:  پالس های لیزر فقط یک میلی ثانیه طول می کشد و می تواند چندین تار مو را در یک زمان درمان کند ، بدین معنا که در چند دقیقه می توانید مناطق کوچک را درمان کنید.

رشد موها به رنگ روشن :  رشد موهای جدید از قبل ، کمتر است و رنگ موهای جدید اغلب چند پرده روشن تر از رنگ اصلی موها است.

اثربخشی:  بسیاری از افراد بعد از 3 تا 8 جلسه ، نتایج بلند مدت را مشاهده می کنند.

مزایای استفاده از الکترولیز

الکترولیز دارای مزایای زیر است :

دائمی : الکترولیز تنها روش مورد  تأیید FDA برای حذف دائمی موها است.

انعطاف پذیری: به گفته انجمن الکترولیز آمریکا، الکترولیز برای همه افراد با هر نوع پوست ، رنگ پوست ، نوع مو و رنگ مو مؤثر است. الکترولیز برای هر قسمت از بدن مناسب است.  از جمله ابروها.

نیازی به ریکاوری ندارد :  افراد می توانند فعالیت های روزانه خود را بلافاصله بعد از الکترولیز  ادامه دهند.

نیازی به تکرار ندارد :  پس از الکترولیز  زمانی که مو از بین رفته است ، نیازی به درمان بیشتر لازم نیست. الکترولیز  نیازی به درمان بیشتر ندارد.

بدون مواد شیمیایی مضر :  برخلاف لیزر موهای زائد مو و بلیچ  کردن مو، الکترولیز نیازی به استفاده از مواد شیمیایی بر روی پوست ندارد.

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای همه مناسب نیست و عوارضی دارد.

عوارض اصلی آن عبارتند از:

برای هر رنگ پوست و مویی مناسب مناسب نیست:  لیزر برای افرادی که دارای پوست روشن  و موهای تیره هستند بهتر عمل می کند زیرا لیزر رنگ های تیره را هدف قرار می دهد.

خطر واکنش های جانبی : برخی از عوارض جانبی ناخواسته لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • تغییر رنگ پوست ،
  • تورم ،
  • قرمزی پوست ،
  • تاول و زخم .

با این حال ، بعضی از این عوارض در عرض چند ساعت پس  از درمان از بین می روند.

حساسیت به نور: لیزر می تواند حساسیت پوست به نور خورشید (حساسیت به نور) را افزایش دهد. بنابراین از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید  بلافاصله پس از انجام لیزر درمانی اجتناب کنید.

عوارض الکترولیز

عوارض الکترولیز

اگر چه مزایای زیادی برای الکترولیز وجود دارد، اما برخی از خطرات وعوارض نیز وجود دارد:

جلسات متعدد درمان :  اگر مناطق بزرگ تر مانند پاها یا کمر با الکترولیز درمان شوند ، نیاز به چندین جلسه طولانی برای دستیابی به نتایج دائمی دارد. همچنین برای از بین بردن موهای ضخیم از اطراف خط بیکینی نیز نیاز به جلسات بیشتر است. بعضی افراد ممکن است نیاز به 30 جلسه درمان داشته باشند.

درد وناراحتی : افرادی که الکترولیز انجام می دهند ممکن است درد و ناراحتی اندکی احساس کنند. به منظور پیشگیری از بروز درد پس از جلسه الکترولیز، محل تحت درمان را با یخ  بپوشانید.

عوارض جانبی بالقوه : این موارد عبارتند از بروز زخم در موارد نادر و یا عفونت به علت استفاده از  سوزن های غیر استریل.

کدام درمان برای از بین بردن موهای زائد بهتر است؟

هر دو روش لیزر موهای زائد و الکترولیز یک تکنیک دراز مدت برای رشد موهای زائد است.

با درد نظر گرفتن همه جوانب و با توجه به روند کند از بین بردن مو های زائد هر دو روش مورد استقبال واقع شده است.

در مورد درمان های طولانی مدت و انتخاب بهترین گزینه ها برای رفع موهای زائد باید با متخصص پوست مشورت کنید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

 

مطالب مرتبط

پاسخگویی به سوالات شرم آوری که خیلی از بیماران نمی... 1.بوی بد پا چگونه بوجود میاید ؟ زمانی که باکتری های نرمال پای شما با رطوبت موجود در جوراب و کفش تان ترکیب میشوند،یک ماده ی گوگرد مانند منتشر می...
لیزر موهای زائد و عوارض مرتبط با آن... لیزر موهای زائد و عوارض مرتبط با آن در مدتی كه از معرفی لیزرها برای درمان موهای زائد گذشته است ثابت شده است که هیچ روشی بهتر از لیزر نیست. لیزر مو...
لیزر موهای زائد در شعبه شیراز... لیزر موهای زائد در شیراز سلام من ساناز هستم و تو شهر شعر و ادب پارسی، شهر گل و بلبل، شهر بهار نارنج، شهر سعدی و حافظ، شیراز زندگی می کنم. من عاشق ...
بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی (بخش دوم)... بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی (بخش دوم)   ... بخش اول   3- دستگاه لیزر موهای زائد فیلیپس Lumea Comfort IPL دستگاه لیزر موهای...
با تجربیات یکی از مراجعین لیزر موهای زائد آشنا شوی... من یک متخصص لیزر نیستم ولی زمانی که میخواستم برای لیزر موهای زائد اقدام کنم استرس زیادی داشتم و از قرار گیری در معرض پرتوهای لیزر واقعا میترسیدم ....
مروری بر لیزر موهای زائد آیا از اصلاح کردن موهای زائد و استفاده از روش های مختلفی مانند وکس یا نخ خسته شده اید؟ آیا پس از انجام این روش ها دچار جوش های پوستی می شوید؟ اگر ای...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟ اگر چه تراشیدن، تیغ زدن یا اپیلاسیون روش هایی برای از بین بردن مو های زائد بدن و صورت هستند ، اما در حال حاضر بسیاری از مردم به دنبال راه حل های بلند مدت هستند. دو روش رایج برای دستیابی به این هدف عبارتند از: لیزر موهای زائد ؛ الکترولیز ؛ هر دو روش الکترولیز یا لیزر موهای زائد ، فولیکول های مو را در زیر پوست به منظور جلوگیری از رشد آنها هدف قرار می دهند. اگر چه…

مشاهده بازنگری

به این مقاله چند ستاره می دهید

User Rating: 4.85 ( 1 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.