خانه / دانستنی ها / اسکار ناشی از جراحی چطور درمان کنیم؟

اسکار ناشی از جراحی چطور درمان کنیم؟

اسکار ناشی از جراحی چطور درمان کنیم؟Reviewed by مریم اکبری زاده on Oct 10Rating:

اسکار

پوست یک عضو یکپارچه است که مانند یک پارچه از اندام های داخلی محافظت می کند. تنها یک پارگی کوچک می تواند باعث ایجاد تغییر بزرگی در ظاهر این عضو حیاتی شود. هر گونه سوختگی یا وارد شدن آسیب به پوست منجر به بروز اسکار می شود.

با این حال اسکار یا جای بخیه اگر کوچک باشد یا در قسمتی واقع شده باشد که قابل پنهان کردن باشد، بد نیست. اما اگر اسکار در معرض دید بوده یا بزرگ باشد مطمئنا به فکر درمان آن خواهید بود.

واقعیت این است که اسکار هیچ وقت به طور کامل برطرف نمی شود. اما روش هایی وجود دارد که می توان اندازه آن را کوچک کرد و ظاهر آن را تغییر داد.

اسکار چگونه بروز می کند؟

اسکار بخش طبیعی از فرایند بهبود پس از آسیب دیدگی پوست است. ظاهر و درمان اسکار به عوامل متعددی بستگی دارد. عمق و اندازه زخم یا بریدگی و محل آن مهم است. عوامل مهم دیگر عبارتند از سن، جنسیت، ژنتیک و قومیت.

انواع اسکار

اسکار دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

  • اسکارهای کلوئیدی. این نوع اسکارها در نتیجه نوعی فرایند بهبود تهاجمی بروز می کنند و از آسیب اولیه فراتر می روند. به مرور زمان اسکار کلوئیدی ممکن است مانع حرکت شود. درمان این عارضه شامل جراحی برای حذف اسکار، تزریق استروئید و یا استفاده از ورقه های سیلیکونی برای صاف کردن زخم است. کلوئیدهای کوچکتر از طریق کریوتراپی (انجماد درمانی با استفاده از نیتروژن مایع) درمان می شوند. به علاوه می توانید با استفاده از درمان فشار یا پدهای ژله ای با سیلیکون در هنگام آسیب دیدگی از بروز کلوئید پیشگیری کنید. اسکارهای کلوئیدی بیشتر در بین افراد دارای پوست تیره مشاهده می شود.
  • اسکار کانترکچر (Contracture). اگر پوستتان دچار سوختگی شده باشد، ممکن است دچار این نوع اسکار شوید. این اسکارها پوست را سفت کرده و بر روی توانایی حرکت فرد تاثیر می گذارند. این نوع اسکارها ممکن است عمیق تر بوده و بر روی عضلات نیز تاثیر می گذارند.
  • اسکارهای هیپرتروفی. این ها اسکارهایی برجسته و قرمز هستند که شبیه به کلوئید می باشند، اما از مرز آسیب دیدگی فراتر نمی روند. درمان این نوع اسکار عبارت است از تزریق استروئید برای کاهش التهاب یا استفاده از ورزق های سیلیکون که زخم را مسطح می سازد.
  • اسکارهای ناشی از آکنه. اگر دچار آکنه های شدید می شوید، ممکن است دچار اسکار شوید. انواع مختلفی از اسکارهای آکنه وجود دارد که بعضی از آنها خیلی عمیق هستند و برخی دیگر زاویه دار یا به شکل موج ظاهر می شوند. گزینه های درمانی به نوع آکنه ها بستگی دارد.

روش های درمانی موجود برای اسکارها

روش های درمانی برای برطرف کردن این عارضه عبارتند از:

  • کرم ها، پمادها یا ژل های بدون نسخه یا با نسخه. این محصولات برای برطرف کردن اسکارهای ناشی از بریدگی یا دیگر زخمی ها استفاده می شوند. اگر تحت درمان جراح پلاستیک هستید و اسکار به وجود آمده ناشی از جراحی های آرایشی یا پلاستیک است، با پزشک خود مشورت کنید. اگر اسکار به دلیل دیگر به وجود آمده، روش های درمانی بدون نسخه را امتحان کنید. گاهی درمان شامل استفاده از استروئیدها یا برخی آنتی هیستامین های موضعی است که گاهی باعث خارش و ایجاد حساسیت می شود.
  • جراحی و حذف اسکار. گزینه های زیادی برای درمان اسکارهای عمیق تر وجود دارد که این گزینه ها به نوع و محل آنها بستگی دارد. این گزینه ها عبارتند از پیوند پوست، برداشتن پوست، درم ابریژن یا لیزر.
  • تزریق. برای درمان اسکارهایی که بیرون زده اند، مانند اسکارهای کلوئیدی تزریق استروئید موثر خواهد بود. این روش ممکن است به تنهایی یا همراه ب دیگر روش ها استفاده شود.

هشدار:

درمان اسکار به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله سن، وضعیت جسمانی، نوع جراحی و سابقه پزشکی. از آنجایی که بروز اسکار از فردی به فرد دیگر متفاوت است، درمان و از بین بردن کامل آنها همیشه امکان پذیر نیست. در برخی افراد اسکار به راحتی و به خودی خود برطرف می شود، در برخی دیگر نیاز به مصرف داروهای موضعی است و در برخی ممکن است هیچ یک از روش های موجود موثر نباشند.

منبع 1

منبع 2

نگارنده سمیه محمدی

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

پوست یک عضو یکپارچه است که مانند یک پارچه از اندام های داخلی محافظت می کند. تنها یک پارگی کوچک می تواند باعث ایجاد تغییر بزرگی در ظاهر این عضو حیاتی شود. هر گونه سوختگی یا وارد شدن آسیب به پوست منجر به بروز اسکار می شود. با این حال اسکار یا جای بخیه اگر کوچک باشد یا در قسمتی واقع شده باشد که قابل پنهان کردن باشد، بد نیست. اما اگر اسکار در معرض دید بوده یا بزرگ باشد مطمئنا به فکر درمان آن خواهید بود. واقعیت این است که اسکار هیچ وقت به…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده 5 ستاره دهید

User Rating: Be the first one !

درباره مریم اکبری زاده

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.