خانه / اکنه / آکنه و موهای زائد چانه در زنان و مردان

آکنه و موهای زائد چانه در زنان و مردان

آکنه و موهای زائد چانه در زنان و مردانReviewed by دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات on Jul 15Rating:

نتیجه تصویری برای آکنه در مردان

آکنه و موهای زائد چانه  در زنان و مردان

آکنه و موهای زائد چانه هر دو با افزایش هورمون مردانه آندروژن در دوران بلوغ  بوجود می آیند.  موهای صورت پسرها با رسیدن به سن بلوغ رشد کرده و با گذشت زمان افزایش پیدا می کند.  در حالی که آکنه صورت آنها در طول زمان کمتر می شود.

آکنه در دخترها در دوران بلوغ  نمایان می شود.  رشد  موهای ضخیم و یا تیره بر روی  چانه ممکن است سطح غیر طبیعی و بالای آندروژن را در دختران نشان دهد.

چه هورمون هایی در بروز آکنه و موهای زائد چانه مؤثر هستند؟

هنگامی که سطح هورمون مردانه آندروژن افزایش می یابد، موهای نازک و بور صورت دختران ضخیم تر و تیره تر و تاب دارمی شوند.  هنگامی که موهای صورت زنان زیاد می شود، علت آن می تواند عدم تعادل هورمونی باشد.

تصویر مرتبط می تواند به علت  عوارض جانبی ناشی از بارداری، سیکل قاعدگی در یک مقطع زمانی، و یا در دوران یائسگی باشد.

گاهی نیز هورمون مردانه آندروژن به عنوان واکنش نسبت به مواد مخدر و یا داروها رخ می دهد.

اگر شما زنی هستید که موهای چانه شما رشد بیش از حد دارند، ممکن است دچار یک بیماری زمینه ای باشید.  در مورد آکنه نیز باید گفت که آندروژن اضافی منافذ صورت را مسدود کرده و باکتری های عامل جوش را در زیر پوست به دام می اندازد.

موهای زائد چانه و آکنه در زنان

نتیجه تصویری برای موهای زائد چانه در زنان

علل آکنه در زنان بزرگسال ممکن است هورمونی، ناشی از استرس و یا به دلیل باکتری های مقاوم باشد.

استرس، سلامت عمومی پوست را  کاهش می دهد.   در نتیجه ممکن است موجب افزایش حساسیت به باکتری های تولید کننده آکنه و یا سبوم بیش از حد شود  که با مسدود کردن منافذ پوست باکتری های آکنه زا را در زیر پوست شما به دام می اندازد.

اگر شما علاوه بر آکنه بزرگسالان،  مو های زائد چانه  را نیز تجربه کرده اید،  این علائم  همراه با قاعدگی نامنظم و یا کیست های متعدد تخمدان، ممکن است ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک  باشد .

تصویر مرتبط

سندرم تخمدان پلی کیستیک  می تواند حاملگی را مشکل کرده  و به  دیابت دوران بارداری منجر شود.

سایر مشکلات عبارت هستند از :

  • زایمان زودرس
  • فشار خون بالا
  • سقط جنین

بیش از 50٪ از زنان قبل از 40 سالگی به سندرم تخمدان پلی کیستیک و دیابت یا پیش دیابت مبتلا می شوند.  سندرم تخمدان پلی کیستیک همچنین خطر ابتلا به حمله قلبی، افزایش سطح کلسترول بد و آپنه خواب را افزایش می دهد.

موهای زائد چانه، آکنه و قاعدگی نامنظم ممکن است ناشی از بالا بودن سطح آندروژن باشد.   اگر بالا بودن سطح آندروژن بدون درمان رها شود  می تواند به ریزش مو مشابه  الگوی طاسی مردانه منجر بشود.

موهای چانه و آکنه در مردان

نتیجه تصویری برای آکنه در مردان

موهای زیاد چانه نشان دهنده  مشکل در مردان بزرگسال نیست، اما آکنه مردان می تواند نگران کننده باشد.

علل بروز آکنه در مردان بزرگسال مشابه این مشکل  در زنان به نظر می رسد.   اگر شما استرس بیش از حد داشته باشید، و یا چربی پوست تان بیش از حد باشد، در این صورت ممکن است به عدم تعادل هورمونی  دچار شده باشید که  باعث می شود آکنه  بعد از دوران بلوغ هم باقی بماند.  گاهی نیز پوست شما ممکن است تحت تأثیر باکتری های مقاوم قرار بگیرد.

از بین بردن و پیشگیری از آکنه و مو های زائد چانه

نتیجه تصویری برای موهای زائد چانه در دختران

مو های زائد چانه و آکنه را می توان با روش های معمول  درمان کرد.  روش هایی مانند استفاده از خود تراش، کرم های موبر و وکس مو  به طور موقت می تواند موهای صورت را از بین ببرد.

همچنین ممکن است پزشک شما با تجویز هورمون  به کاهش  موهای زائد صورت  شما اقدام کند.  در مورد  درمان آکنه  روش هایی مانند تمیز نگه داشتن پوست  و شستشوی محل آکنه با صابون ملایم و آب گرم ضایعات را کاهش می دهد.

بهره مند بودن پوست از میزان کافی  ویتامین A  و ویتامین E  نیز  در افزایش سلامتی  و عملکرد پوست مفید است.

درمان  بیماری های زمینه ای

تصویر مرتبط

اگر آکنه صورت تان با درمان های رایج از بین نمی رود به تخصص پوست مراجعه کنید.

اگر خانمی هستید که موهای زائد چانه آزارتان می دهد، از پزشک معالج خود بخواهید علت آن را پیدا کند و آن را درمان کند.

در این صورت ممکن است پزشک با تجویز استروژن همراه با رژیم غذایی سالم  و پیشگیری از بارداری و یا قاعدگی برای درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک اقدام کند.

در برخی از موارد از  جراحی لیزری برای القاء تخمک گذاری استفاده می شود.  درمان برای کاهش سطح آندروژن اضافی شامل تجویز قرص های ضد بارداری برای توقف آندروژن تخمدان است.

این درمان  به تنهایی یا در ترکیب با یک آنتی آندروژن انجام می شود.

غذاهایی که باعث کاهش تولید هورمون آندروژن می شوند

پروتئین سویا

نتیجه تصویری برای پروتئین سویا

پروتئین گیاهی سویا را می توانید با مصرف  توفو، روغن سویا و شیر سویا دریافت کنید.  این پروتئین حاوی فیتواستروژن و ایزوفلاون است که به تعادل سطح بالای هورمون آندروژن کمک می کند.   پروتئین سویا همچنین حاوی اسیدهای آمینه ضروری، کلسیم، پتاسیم، ویتامین ها و اسیدهای چرب امگا 3 می باشد.

چای سبز

تصویر مرتبط

چای سبز علاوه بر این که خاصیت آنتی اکسیدان دارد، همچنین در کاهش  وزن و افزایش  سوخت و ساز بدن مؤثر است.

چای سبز حاوی پلی فنول ها و فلاونوئید ها است که به تعادل تولید هورمون های آندروژن کمک می کند.

شبدر قرمز

نتیجه تصویری برای شبدر قرمز

شبدر قرمز یک مکمل غذایی گیاهی است که با متعادل کردن سطح هورمون آندروژن به درمان علائم یائسگی کمک می کند.

شبدر قرمز حاوی ترکیبات ضد آندروژنی مانند ایزوفلاون است که موجب کاهش آندروژن می شود.

قبل از مصرف هر گونه مکمل با پزشک معالج خود مشورت کنید.

رژیم غذایی متعادل برای کاهش آندروژن

تصویر مرتبط

سبک زندگی فعال با ورزش منظم و یک رژیم غذایی متعادل با غذاهایی  مانند سبزیجات تازه، میوه ها، حبوبات، لوبیا، گندم و جو که چربی های اشباع شده در آنها کم تر است به کاهش آندروژن کمک می کند.

خوردن بیش از حد کربوهیدرات های ساده و قند باعث می شود که بدن میزان بیشتری هورمون انسولین تولید کند.  که به نوبه خود باعث تحریک تولید آندروژن بیشتر می شود.

علاوه بر این،  رژیم غذایی متعادل برای کاهش وزن موجب کاهش  ذخایر چربی بدن می شود که   هورمون آندروژن را تولید می کنند.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع لینک منبع لینک منبع

 

 

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم  بیات – خانم جعفری (این خط دارای تلگرام نیز میباشد.)

آکنه و موهای زائد چانه  در زنان و مردان آکنه و موهای زائد چانه هر دو با افزایش هورمون مردانه آندروژن در دوران بلوغ  بوجود می آیند.  موهای صورت پسرها با رسیدن به سن بلوغ رشد کرده و با گذشت زمان افزایش پیدا می کند.  در حالی که آکنه صورت آنها در طول زمان کمتر می شود. آکنه در دخترها در دوران بلوغ  نمایان می شود.  رشد  موهای ضخیم و یا تیره بر روی  چانه ممکن است سطح غیر طبیعی و بالای آندروژن را در دختران نشان دهد. چه هورمون هایی در بروز آکنه و موهای زائد چانه مؤثر هستند؟…

مشاهده بازنگری

به این مقاله رأی بدهید

User Rating: 4.71 ( 4 votes)

درباره دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

سایت فوق تخصصی اطلاع رسانی تهران اسکین بهترین مراکز لیزر موهای زائد، پوست و زیبایی در کشور و تنها مرجع مستقیم پوست و مو در کشور است که فارغ از مباحث تجاری (بازاری) و بطور مستقیم توسط چندین متخصص پوست و مو اداره میشود. ******************************************************* سایت تخصصی ما به معرفی بهترین مراکز لیزر موهای زائد در تمام کشور می پردازد. در حال حاضر چندین مرکز تخصصی در تهران و چندین مرکز لیزر موهای زائد و مراکز زیبایی در شهرستانها که با دستگاههای اختصاصی لیزر (الکساندرایت و دایود) فعالیت می کنند در سایت معرفی شده اند که همگی مراکز دارای بهترین سطح استاندارد لیزر موهای زائد هستند و همچنین قیمت و کیفیت مشابهی را در سراسر کشور ارائه می دهند. ********************************************* برای دیدن نشانی و اطلاعات شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.