خانه / داروهای پوست و مو / آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانید

آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانید

آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانیدReviewed by گروه پژوهشی پوست و لیزر مو on May 12Rating:

آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید باید بدانید

این دارو برای درمان آکنه خفیف تا متوسط  و آکنه های سرسیاه، سر سفید و قرمز و شاید در کنار سایر روشهای درمانی آکنه مورد استفاده قرار گیرد. بنزوئیل پر اکسید مقدار باکتری های مسبب آکنه را کاهش داده ومنافذ پوست را می بندد و چربی صورت را می گیرد.

این محصول به شکل 2.5 درصد تا 10 درصد که بالاترین آن می باشد در بازار وجود دارد. بهتر است اول از کمترین درصد آن شروع کنید.

 چگونه از بنزوئیل پراکسید استفاده کنیم؟

اگر این دارو را با نسخه ی پزشک تهیه می کنید مقدار و روش توصیه ی شده ی وی را دنبال کنید، اما اگر خودتان بدون نسخه تهیه کرده اید دستورات داخل جعبه  را به دقت مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید.

Picto 1516154956603 - آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانید

انواع محصولات بنزوئیل پرواکسید وجود دارد، که می توان بسیاری از آنها را بدون نسخه پزشک تهیه کرد، مانند ( مواد پاک کننده، فوم و لوسیون). بهتر است برای انتخاب نوع محصول برای آکنه ی خود با پزشک مشورت کنید. برخی از انواع آن نیاز به تکان دادن قبل از مصرف دارند. نوشته ی روی بسته را مطالعه کنید.

 بنزوئیل پر اکسید را تنها روی نواحی که آکنه دارد استفاده کنید و از تماس آن با چشم، دهان و داخل بینی اجتناب کنید. یا در جاهایی که پوست زخم شده است و مالیدن این دارو سبب سوزش می شود.

این محلول ممکن است مو یا لباس را سفید کند پس در استفاده از آن دقت کنید.

اگر از پد پاک کننده ی یا پاک کننده های حاوی بنزوئیل پر اکسید  استفاده می کنید. دو بار در روز می توانید به جای صابون از آن استفاده کنید. صورت را مرطوب کنید به آرامی محصول را روی  پوست ماساژ دهید و اجازه دهید کف آن 10 تا 20 ثانیه روی پوست بماند و سپس آبکشی کنید.

اگر از کرم یا ژل آن استفاده می کنید قبل از مصرف صورت را به شسته و به آرامی پاک کنید و کرم را روی مناطق آسیب دیده ماساژ دهید. بعضی از انواع آن را باید بعد از چند دقیقه شست و برخی را نیاز نیست.

بهبود آکنه معمولاً بعد از 3 هفته مصرف قابل مشاهده می باشد. حداکثر زمان استفاده از این دارو 8 تا 12 هفته می باشد.

برای نتیجه گیری بهتر به طور منظم آن را مصرف کنید، اگر بعد از مدت زمان تعیین شده بهبودی حاصل نشد یا آکنه های شما بدتر شد با پزشک مشورت کنید.

عوارض بنزوئیل پراکسید

واکنش های پوستی  از جمله، خارش، سوزش و قرمزی به خصوص در شروع درمان ممکن است رخ دهد. اگر هر یک از این واکنش ها ادامه یابد یا بدتر شود باید پزشک را مطلع کنید. ممکن است پزشک مقدار دوز مصرفی یا مراحل مصرف آن را کمتر کند.

واکنش های آلرژیک جدی در هنگام مصرف این دارو بعید است. و بیشتر افراد در موقع استفاده از آن با عوارض جانبی خاصی روبرو نمی شوند.

احتیاط

قبل از مصرف بنزوئیل پر اکسید  در مورد حساسیت های داروئی و آلرژی های دیگر خود پزشک را مطلع سازید. بعلاوه در مورد تارخچه ی آکنه و بیماری های دیگر و داروهایی گیاهی و مواد دیگری که مصرف می کنید با پزشک صحبت کنید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب در طول مصرف دارو اجتناب کنید. و حتماً ضد آفتاب و لباس های محافظ بپوشید. در طول دوران بارداری این دارو حتماً باید زیر نظر پزشک و به مقدار مورد نیاز مصرف شود.

مصرف نادرست:

این دارو ممکن است در صورت بلعیده شدن خطرناک باشد، در صورت خورده شدن حتماً بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

زمان دوز مصرفی:

اگر زمان استفاده از دارو را فراموش کرده اید، اگر خیلی نگذشته بود باز استفاده کنید، اما اگر نزدیک زمان مصرف بعدی شما می باشد صبر کنید و در زمان مشخص بعدی استفاده کنید و اجازه دهید چرخه به روال خود حفظ شود.

 

نگهداری از دارو:

دارو را در دمای اتاق و دور از رطوبت نگهداری کنید. از نگهداری دارو در حمام خودداری کنید. برای اطلاع دقیق از نحوه ی نگهداری حتماً نوشته روی بسته را مطالعه کنید. زمانی که تاریخ مصرف این دارو تمام شد حتماً آن را دور بریزد. اما آن را در دستشویی یا چاه حمام نریزید.

 منبع:

webmd

مطالب مرتبط

 همه  آنچه که باید در مورد ایزوترتینوئین( داروی خو...   این دارو برای درمان آکنه های شدید یا ندولار استفاده می شود. البته این دارو تنها زمانی استفاده می شود که آکنه به درمانهای دیگر جواب نداده...
اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

Picto 1515978006668 - آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانید

IMG 20170917 174946 - آنچه که باید در مورد بنزوئیل پراکسید Benzoyl peroxide بدانید

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

فرصت سرمایه گذاری پوست و زیبایی برای همه سرمایه داران (اینجا کلیک کنید)

مجموعه فوق تخصصی تهران اسکین  در صدد است تا بار دیگر تعدادی سرمایه گذار علاقه مند جهت خرید تجهیزات پزشکی استاندارد و پرکاربرد در ایران جذب نماید. ما ابتدا از کاربرد های عملی و فراوان دستگاهها و بازدهی بالای آن ها در جای جای ایران اطمینان حاصل می کنیم.

از مشاوران مالی و بازاریابان حرفه ای برای حفظ سرمایه سرمایه گذار و چند برابر سازی آن بهره می گیریم. قرارداد سالانه خرید شامل نصب، خدمات پس از فروش، آموزش عملی کار با دستگاه، نگهداری و به روز رسانی دستگاه ها با فروشنده را می بندیم. تهران اسکین جنبه های مالی، اعتبار فروشنگان و محصولات، تناسب آن ها با محیط و بیماران، مشکلات احتمالی دستگاه ها، درصد رضایت پزشکان و استقبال بیماران از تجهیزات را مرتب بررسی می کند.

سوال سرمایه گذار از مجموعه تهران اسکین: چرا تهران اسکین را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم؟ پاسخ: تعداد تجهیزات پزشکی، مدلهای دستگاه ها، و کشورها و شرکت های سازنده آنقدر زیاد و متنوع است که خریدار بدون یک منبع اطلاعاتی بسیار پیشرفته در انتخاب آن ها حسابی سردرگم می شود.

آنچه ما داریم اطلاعات موثق و آگاهی از پشت صحنه موارد زیر است که با تجربه گران تیم های فوق تخصصصی پزشکی-درمانی-پژوهشی-بازاریابی در طی چندین سال به دست آورده ایم:

◄آگاهی از مزایا و معایب هر یک دستگاهها، کاربردهای هر یک، تناسب یا عدم تناسب هر دستگاه با شرایط فیزیکی و محیطی اشخاص

◄آگاهی از معتبر بودن یا نبودن شرکت ها و فروشندگان جهت اطمینان از خدمات پس از فروش

◄ ارتباط دایمی و قوی با مهندسان پزشکی خارج از کشور و پزشکانی که کار با دستگاهها را تجربه کرده اند

◄ آگاهی از بازار پزشکی و چون و چند استقبال مردم از دستگاه به خصوصی

◄آگاهی از کاربردهای درمانی و نتایج استفاده از تمامی تجهیزات با توجه به صدها و صدها پژوهش علمی- تجربی

◄ اطلاع از قیمت ها، کیفیت دستگاه، بازدهی آن، روش نگهداری آن و اعتبار ضمانت نامه

◄ حرفه ای بودن در خرید دستگاه ها با قیمت مقرون به صرفه و راندمان بالا

◄ در نظر گرفتن سود برگشتی برای سرمایه گذار با توجه به استفاده از تجهیزات به خصوص در بلند مدت در سرتاسر ایران

◄ موفقیت های قبلی در زمینه حفظ سرمایه سرمایه گذاران و چند برابر سازی آن منظور ما از خرید تجهیزات پزشکی-درمانی کدام تجهیزات است؟ پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در دنیای امروز، دستگاه های جوانسازی-زیبایی و مراقبت از پوست و مو شامل انواع لیزرها، انواع پلاسما، انواع IPL و غیره. دستگاه های لیپوساکشن و پیکرتراشی دستگاه های لیپوترنسفر، بادی کانتورینگ و پیوند چربی دستگاه های تشخیصی و آنالیز پوست و مو دستگاه های مکنده دود دستگاه های تناسب اندام لیزرهای زنان لیزرهای درمان ضایعات عروقی تنوع گسترده تجهیزات پزشکی فوق و استفاده روز افزون از آن ها توسط جمع بی شماری از پزشکان و بیماران به موفقیت هر چه بیشتر تیم های سرمایه گذار انجامیده است.

 

تهران اسکین مرتب اطلاعات و دانش همه جانبه درباره تجهیزات پزشکی را در پایگاه داده خود جمع آوری، طبقه بندی و تحلیل و مقایسه می کند. ارتباط دایمی ما با شرکت ها و فروشندگان معتبر تجهیزات پزشکی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری های مختلف فراهم آورده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ،تماس بگیرید : 77189615-77189675

09027610748 خانم جعفری – خانم بیات (این خط دارای تلگرام نیز میباشد)

28 نظر

 1. با سلام، من یک پماد پانژل ده درصد خریدم،تاریخ انقضاش ۵ماه دیگه مونده،ولی خیلی شل و آبکیه و دانه های سفید سفید داخلش داره،آیا قابل استفاده است؟؟

 2. خواهشا مشاوره غلط به مردم ندید.
  تو کامنت قبلی گفتید که احتمالا به خاطر شرایط نامناسب قابل استفاده نیست.
  در حالی که این پماد کلا ابکیه و دانه های سفید توش داره.
  بهتره اطلاعات اشتباه به مردم ندید.

 3. سلام و خسته نباشید. من رفتم دکتر برا جوشام و برام ژل پانژل 50 و آزیترومایسین و یه صابون برام نوشته. من ژل رو چند دقیقه رو صورتم بزارم .و قبلا هم دکتر رفتم و آداپالن برام نوشت. و منعی نداره که من هم ژل پانژل رو استفاده کنم هم آداپالن رو. چقد طول میکشه که جوشام خوب بشه؟ با تشکر

  • فرزانه جعفری

   دکتر کریمیان: سلام، پانژل میتونه تا شستشوی بعدی روی صورت بمونه.البته اگر پوست خشکی دارید بهتره بیش ازسه ساعت روی پوست نباشه.اداپالن وپانژل هردو درمانهای متفاوت وموثری برای اکنه هستند اما هر دو خشکی پوست میدن.لذا اگر پوست چربی دارید شاید استفاده همزمان خشکی زیاد ایجاد نکنه و باعث بهبود سریعتر بشه.مساله این هست که هردو بهتره شب مصرف بشن و نباید با هم و روی هم زده بشن.لذا یا یک شب درمیان از هرکدام استفاده کنید یا اگر روز استفاده میکنید پانژل رو روز و اداپالن رو شب استفاده کنید.مراقب خشکی بیش از حد پوست باشید.

   • سلام من پانزل. دوز. صد خریدم میخوام بدونم چ جور باید مصرف کرد باید. شب ها مصرف کرد یا خیر یا. اینکه قابل شستشو هست؟!

    • فرزانه جعفری

     با سلام و احترام، تجویز دارو باید توسط پزشک و نحوه مصرف نیز باید توسط ایشان صورت گیرد. بدون بررسی و معاینه نمیتوان راهنمایی کرد.

   • سلام من میخام بدون مراجعه ب پزشک ژل بنزوئیل پروکسبد رو برااکنه استفاده کنم پوستمم چربه ب نسبت بنظرتون جواب میده؟

    • فرزانه جعفری

     با سلام و احترام، دوست عزیز تجویز موارد پوستی بدون مشاهده پوست و معاینه امکان پذیر نمیباشد.

 4. Slm baraye joosh rooye basan monasebe?faqat jooshe khoshk va bedoone darde vali barjastegi dare chikar bayad kard

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی نیاز به مشاهده پوست و جوش ها است. توصیه میشود با پزشک متخصص پوست مشورت نمایید. هم چنین توصیه میشود دارویی خودسرانه مصرف نگردد چرا که ممکن است موجب تحریک پوست و تشدید جوش ها گردد.

 5. با عرض سلام و خسته نباشید بنده برای جوش های صورتم دکتر رفتم و به من ژل پازل(بنزویل پروکساید)داده یک شب درمیان و یک محلول کلیندامایسین 2 درصد هر روز صبح و شب داده میخواستم پبرسم استفاده این دو همزمان با هم مشکل نداره؟

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی میتوانید محلول و ژل را شب ها با فاصله ی چند ساعت از هم استفاده نمایید.

 6. سلام یه سوال داشتم من برای سریع شدن رویش مو های صورتم خودتجویزی کردم و از ماینوکسیدیل ۵ درصد استفاده میکنم که جواب هم گرفتم میخواستم بدونم ماینوکسیدیل ربطی به جوش های صورتم داره چون در قسمتی که به صورتم میزنم جوش نداره ولی جاهای دیگه ای از صورتم داره مثل پیشانی و چانه و اطراف گونه بعدشم میتونم هم از پانژل برای رفع جوش استفاده کنم هم ماینوکسیدیل و سوال اخر اینکه استفاده زیاد از ماینوکسیدیل عوارض داره ببخشید سوالام یکم زیاد شد ممنون میشم جوابمو بدین

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی توصیه میشود از درمان خودسرانه پرهیز نمایید و برای رویش موهایتان حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایید، زیرا پزشک باید دوره درمان و داروی مناسب را مشخص نماید و استفاده خودسرانه دارو در طی زمان طولانی موجب تاثیرات مخرب بر بدن خواهد گذاشت.

 7. سلام.من..این.کرمو استفاده میکنم ولی پوستم خشک وپوسته پوسه میشه چیکار باید کنم ایا باید مصرفشو قطع کنم؟

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی واکنش های پوستی که ذکر کردید در شروع درمان طبیعی است. اگر این واکنش ها ادامه یابد یا بدتر شود باید پزشک را مطلع کنید. ممکن است پزشک مقدار دوز مصرفی یا مراحل مصرف آن را کمتر کند.

 8. سلام خسته نباشيد من كرم پانژل وكترل يك شب درميان دكتر گفته من يه دوره درماني طي كردم ولي ول كردم دوباره رفتم ولي اين كرم هارو يك ماه استفاده نكردم درمانم دچار مشكل مي شه ؟واين كه كرم پانژل كه دارم مي بينم زياد نه قزمز مي شه نه آنچنان پست ريزي بايد قوي تر كنم ؟سوال بعدي توي زمان مصرف كرم صدآفتاب هالازمه استفاذه كتم چون دكترن گفته نه فقط سعي كن زير آفتاب نموني

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی استفاده از کرم ضد آفتاب تحت هر شرایطی لازم و مفید میباشد به خصوص در این فصل عدم استفاده موجب آسیب به پوست میگردد. دوست عزیز در مورد نحوه مصرف دارو باید با پزشک معالج خود مشورت نمایید زیرا وی با توجه به نوع اختلال و شدت آن دارو تجویز نموده،بدون بررسی های بالینی و طبی امکان تشخیص،تجویز و تنظیم دوز مصرفی و یا راه کار مناسب نمی باشد .

 9. سلام نحوه استفاده از پانژل30میلی گرم چطوریه؟؟؟خیلی ممنون

  • فرزانه جعفری

   سلام، دوست گرامی نحوه مصرف باید توسط پزشک متخصص پوست و با توجه به اختلال پوستی و شدت آن تجویز گردد. توصیه میشود توسط پزشک متخصص پووست ویزیت شوید. (مصرف خودسرانه گاهی موجب تشدید اختلال میگردد)

 10. سلام. من جوش روی باسن دارم که خیلی اذیت میکنه و جلوی فعالیت های روزمره رو گرفته میخواستم از آقای دکتر بپرسم چه پمادی برای درمانش بهتره؟ آیا پماد بنزوئیل پراکسید مناسبه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و پاسخ به سوالات

   سلام، دوست گرامی نیاز به مشاهده و بررسی پوست است. از لحاظ پزشکی و اخلاقی بدون بررسی های بالینی و طبی امکان تشخیص، تجویز و تنظیم دوز مصرفی و یا راه کار مناسب نمی باشد. جوش های باسن از نوع چرکی و یا غیر چرکی می تواند باشد که برای رفع هر کدام راهکارهای درمانی وجود دارد. توصیه می شود توسط پزشک متخصص پوست ویزیت شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه
برترین مراکز لیزر را بیابید
بستن
شهر مورد نظر خود را برای دیدن لیست برترین مراکز لیزر موهای زائد انتخاب کنید.